Dünya Sağlık Günü'nde Aile Bireylerinin Sağlığı İçin Atabileceğin 6 Adım

Buradasınız

Sev 07 Nisan 2021

dünya, sağlık, steteskop

Sağlık gündemi geçirilen bir yıl boyunca oldukça hareketliydi. Koronavirüsten nasıl korunacağını öğrenmenin yanında sağlığını nasıl güçlü tutacağını da bu dönemde sıkça araştırmış olabilirsin. Kendinle beraber aile bireylerini hem salgından korumak hem de bağışıklıklarını güçlendirerek yaşanabilecek olası rahatsızlıkları engellemek için nasıl davranman gerektiğini artık çok iyi biliyorsun. Biz de Dünya Sağlık Günü yaklaşırken ailenin sağlığını nasıl koruyabileceğinin maddelerini senin için derledik.

Atık ayrışımını yapabilmek

dünya, sağlık, atık, geri dönüşüm, kadın

Evsel atıkların ayrıştırılmadan toplanması olası bir atık birikiminde hastalıkların oluşabilmesi için davetiye çıkarıyor. Hemen bugün bunun önlemini alabilirsin. Birkaç çöp poşetiyle masrafsız bir şekilde atık ayrımı yapabilirsin. Eğer ailenin sağlığını korumak istiyorsan önce evde biriken atıkları kurallara göre ayırmalısın. Bunu yapmak sağlığını tehdit edecek hastalıkların önüne geçtiği gibi, doğayı da koruyarak su kaynaklarının tükenmesinin, ayrıştırılmayan çöplerden meydana gelen zararlı gazların ozon tabakasını delmesinin ve daha birçok olumsuzluğun önüne geçer.

Organik beslenmeye çalışmak

dünya, sağlık, beslenme, yiyecek, besin

Nüfus artışı beraberinde besin ihtiyacını da oldukça artırdı. Gerek artan nüfus gerek pazar ihtiyacı zamansız ve genetiğiyle oynanmış sebze ve meyveleri tüketmemizi neredeyse kaçınılmaz kılıyor. Genetiğiyle oynanmış besinler tüm ciddi rahatsızlıkların temelinde büyük bir etken olarak yer alıyor. Ailenin bu besinleri tüketmesini engelleyerek onların sağlığını korumasına yardımcı olabilirsin.

Besin bilgisine hâkim olmak

dünya, sağlık, alışveriş, kadın, erkek

Sağlıklı bir beslenme hastalıkları engellediği gibi herhangi bir rahatsızlık durumunu da hafif ve daha az hasarlı atlatmaya yardımcı oluyor. Hangi besinin vücutta nereye iyi geldiğini, ne kadar ve nasıl tüketilmesi gerektiğini bilmen ve ailenin doğru şekilde tüketmesini sağlaman onları güçlü bir şekilde korumana yardımcı olur.

Sigorta yaptırmak

dünya, sağlık, el, aile

Yeni çağın gerekliliklerinden biri olan sigorta, kendinle beraber aileni de güvence altına almana yardım eder. Yaşanabilecek herhangi bir olumsuz durumda onları koruman için sigorta yaptırmak iyi bir seçenek olabilir.

Senin ve ailenin sağlık harcamalarını QNB Sigorta’nın sunduğu Tamamlayıcı Sağlık Sigortasından faydalanarak güvence altına alabilirsin. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile sağlık sorunu yaşadığın anda QNB Sigorta ve SGK ile anlaşmalı özel hastanelerde ve diğer özel sağlık kurumlarında yatarak ve ayakta tedavi teminatı kapsamında muayene işlemlerindeki 15 TL katkı payı hariç hiçbir ek ücret ödemeden muayene ve tedavi hizmetinden faydalanabilirsin.

Birlikte motivasyonla hareket etmek

dünya, sağlık, kadın, erkek, çocuk, spor

Aile bireylerinin sağlığını korumak istiyorsan onları hareket ettirmelisin. Beraber yapacağınız günlük yürüyüşler bile hem kendinin hem ailenin kalp sağlığını korumanda yardımcı olur. Düzenli egzersizle ailenin ruhsal durumunu da güvence altına alabilirsin.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
3 + 1 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.