Dolunay Yay Burcunda!

Buradasınız

Sev 29 Mayıs 2018

29 Mayıs Salı günü Yay burcunda Dolunay meydana geliyor. Ay düğümleri ise Ay ve Güneş’e kare açılar yapmakta. Dolunay esnasında Yay burcu yönetici gezegeni Retro harekette ve haritanın yükselen burcu olan Akrep’te yer alacak. Uranüs ise Boğa burcunda ve yükselen noktasına karşıt açıda bulunacak.

Enerjisi yüksek, iletişim kanalları oldukça aktif bir dolunay bizi beklemekte. Yay’ın fiziksel enerjisi yüksektir, risk almayı sever. Aktif, hayatın içinde yer almayı bilen, keşfetmeyi seven ama aynı zamanda yüksek bilgiyi, spiritüel öğretileri, din ve felsefe konularında düşünmeyi da pek iyi bilir.

Düşüncelerinde kararsız, konuşkan İkizler’deki Güneş, tüm ışığını duygusal olarak istekli olmak ve insiyatif almaktan beslenen Yay’daki Ay’a yansıtınca, hedefler peşinde koşan ama hangi hedefin peşinde koştuğunu pek de bilemeyen bir halde kendisini bulabilir. Kaygı ile optimizm arasındaki ince çizgide dengeli şekilde yürüyemezsek eğer, bu sefer aldığımız riskler pek de hesaplı ve mantıklı olmayabilir... Yaşadıklarımızı abartmaktansa eski konuları tekrar değerlendirme, elimizdekileri tamamlama, büyütme yolunda devam etmek uzun vadede daha çok işimize yarayacaktır. Zira bugünler çok detaya inme zamanı değil, sıfırdan bir işi en ince detayına göre planlayamayacağımız için de kendimizi frenlemek en iyisi.

Yay düşünmeyle ilgilidir demiştik. Bugünlerde daha derin bilgilere inmek hoşunuza gidecektir ancak kendi görüşünüzde çok sahiplenici olmak sizi haklıyken haksız duruma sokabilir. Farklı görüşlere açık olmakta fayda var. Böyle zamanlarda bol bol okumak, yayıncılık ve iletişimle ilgili konularla ilgilenmek ruhunuza iyi gelecektir.

Yay aynı zamanda sporla, açık havayla da ilgilidir. Bugünlerde, hazır hava da güzelleşiyorken parka bahçeye çıkmanın, dışarda spor yapmanın tam zamanı! Seyahatler planlayabilir, vize, pasaport işlerinizi halledebilirsiniz. Yay, yabancılar ve uzaklarla ilgilidir. Planlar tam olarak istediğimiz gibi gitmeyebilir. İlla benim düşündüğüm gibi olacak derseniz daha çok yorucu olacaktır. Sabit Boğa’dan sabit Akrep yükselene karşıtlık yapan Uranüs, herşeyi biraz bana bırak.. diyor hepimize bu dolunay ile.

Ayrıca Jüpiter’in Retro harekette olması, Yay’ın temsil ettiği konularda bize daha önce yarıda bıraktığımız işler var ise tamamlama, yeniden başlama fırsatı verecek. Yarım bıraktığınız bir eğitim, devam eden bir hukuksal süreç, seyahat planları... ne varsa, özellikle haritanızda kişisel noktalarınız tetikleniyorsa tekrar karşınıza çıkabilir. Daha optimist bir bakış açısı ile hayalleri gerçekleştirme gücünüz olacak.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
2 + 13 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.