Çocuklu Ailelerin Taşınırken Dikkat Etmesi Gereken 5 Nokta

Buradasınız

Sev 13 Ekim 2019

 
Taşınmanın yeterince zor ve stresli bir iş olduğunu herkes kabul eder, ancak kimse bir çocukla beraber taşınmaktan bahsetmez! Eğer küçük bir çocuğunuz varsa ev değiştirmek düşündüğünüzden daha stresli ve yorucu olabilir. Ama merak etmeyin, dikkat edeceğiniz birkaç detay sayesinde çok daha rahat ve keyifli bir taşınma süreci geçirebilirsiniz. İşte, çocuklu ailelerin yeni bir eve taşınırken dikkat etmesi gereken 5 nokta...

1. Çocuğunuza taşınma süreci hakkında bilgi vermeyi unutmayın 


Ev değiştiren kişi yalnızca siz değilsiniz, sizinle beraber çocuğunuzun da yaşam alanı değişiyor. Dolayısıyla çocuğunuzu da bu sürece dahil etmeyi unutmayın. Ona neden, ne zaman ve nereye taşınacağınızı anlayabileceği bir dille açıklamaya çalışın. Böylelikle çocuğunuz taşınma sonrası stres yaşamayacak ve yeni evinize çok daha kolay bir şekilde uyum sağlayacaktır.

2. Arkadaşlarına ve odasına veda etmesi için ona zaman tanıyın
 
Arkadaşlarına ve komşularınıza veda etmesi için çocuğunuza süre tanıyın. Söz konusu ev değiştirmek olduğunda, herkesin bu konuda strese girmesi oldukça normal. Dilerseniz çocuğunuz için minik bir veda partisi düzenleyebilir, arkadaşlarını ve komşularınızı bu partiye davet edebilirsiniz.  Ayrıca çocuğunuzun odasını boşaltırken onun da yardımını almayı unutmayın. Bu sayede çocuğunuz, odasına çok daha kolay bir şekilde veda edebilir ve bu durumu kabullenebilir. 

3. Çocuğunuzun odasına öncelik vermeyi unutmayın
 
Eski evinizi boşaltırken en son çocuğunuzun odasını boşaltmaya özen gösterin. Bu sayede siz diğer işlerle ilgilenirken çocuğunuz odasında vakit geçirebilir ve taşınma sürecine zihinsel olarak hazırlanabilir. Yeni evinizde ise ilk olarak çocuğunuzun odasına öncelik vermeyi unutmayın. Çocuğunuzun uyku düzeninin bozulmaması için bir an önce odasını hazırlamaya ve alıştığı şekilde dekore etmeye özen gösterin. 

4. Yeni evinizin çocuğunuz için güvenli olduğuna emin olun
 
Eğer çocuğunuz henüz tam anlamıyla bağımsız değilse ve gündelik ihtiyaçları için size ihtiyaç duyuyorsa bu durumda yeni evinizle ilgili daha dikkatli olmanız gerektiğini unutmayın! Örneğin bir bebeğiniz varsa yeni evinizdeki elektrik prizlerinin tamamının güvenli olduğundan, prizlerde herhangi bir kaçak ya da sorun olmadığından emin olun. Ayrıca pencereleri ve varsa balkon kapılarını da kontrol etmeyi unutmayın.

5. Yeni evinizi çocuğunuzla beraber kutlamayı ihmal etmeyin
 
Yeni evinizi çocuğunuzla birlikte kutlamak tüm aile fertleri için mükemmel bir aktivite olabilir! Dilerseniz ailecek izleyebileceğiniz bir film seçebilir ve keyifli bir film gecesiyle yeni evinizi kutlayabilirsiniz. Ayrıca çocuğunuz için bir hoş geldin partisi düzenlemek de onun daha rahat sosyalleşebilmesi için iyi bir seçenek olacaktır.

Kaynak: 
https://blog.gittigidiyor.com/bebek-anne/cocuklu-aileler-tasinma
https://www.enakliyat.com.tr/makale/bebekli-aileler-icin-tasinma-rehberi
https://www.kolici.com/cocuklu-ev-tasima-onerileri

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
15 + 2 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.