Ana içeriğe atla

Aile

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Burun Tıkanıklığına İyi Gelecek 7 Yöntem
Burun Tıkanıklığına İyi Gelecek 7 Yöntem

iyihisset.com

31 Eki 2018

Özellikle sonbahar ve kış aylarında hemen hemen hepimizin başı burun tıkanıklığı ile derttedir. Peki, burun tıkanıklığına bir çözüm var mıdır? Burun tıkanıklığına ne iyi gelir? Sizler için burun tıkanıklığı nasıl geçer sorusunun cevabını araştırdık. İşte çözüm yolları…

Nem

Burun tıkanıklığı sorunundan kurtulmanın en temel ve basit yolu içinde bulunduğunuz ortamdaki nem miktarını arttırmaktır. Nemli ortamlar yaratarak burun tıkanıklığından kolay bir biçimde kurtulabilirsiniz.

Sıcak havlu

Öncelikle suyu ısıtın ve biraz ılımasını bekleyin. Daha sonra havluyu suyla ıslatın ve yüzünüze koyun. Bu sayede burun tıkanıklığı durumunuzun son bulduğunu göreceksiniz.

Sıcak bir duş

Burun tıkanıklığı problemine iyi gelen başka bir yöntem ise duş almaktır. Sıcacık bir duş ile hem vücudunuzu rahatlatabilirsiniz hem de burun tıkanıklığına çözüm bulabilirsiniz.

Tuzlu su

Tuzlu su, en bilinen burun tıkanıklığına çözüm yöntemidir. Bir bardak suyun içine bir çay kaşığı tuz koyun ve eritin. Günde 3-4 kez bu suyu burnunuza çekin. İşe yaradığını siz de göreceksiniz.

Lavanta suyu

Kaynayan 1 bardak suyun içine lavanta ekleyin ve 15-20 dakika kadar demleyin. Daha sonra suyu süzün. Kalan suyu günde 3-4 defa burnunuza çektiğiniz takdirde burun tıkanıklığına ne iyi gelir sorusuna cevap olduğunu fark edeceksiniz.

Nane çayı

Burun tıkanıklığı nasıl geçer sorusunun bir diğer yanıtı ise nane çayıdır. İçindeki mentolden dolayı nane çayı burun tıkanıklığına iyi gelen etkili yöntem arasında yer almaktadır.

Acı baharatlar

Burun tıkanıklığına iyi gelen yöntemlerden birisi de acı baharatlardır. Acının etkisiyle burun damarlarınızın açıldığını ve burun tıkanıklığınızın geçtiğini hissedeceksiniz.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz
Öne çıkan Aile yazıları
Yazardan sana özel yazılar

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.