Burçlara Göre Beslenme Kuralları

Buradasınız

Sev 24 Eylül 2018

Davranışlardan beğenilere kadar birçok alanı etkileyen burçların, beslenme alışkanlığında da belirleyici olduğunu biliyor muydunuz? İşte astroloji kaynaklarına göre burçlara için beslenme kuralları.

KOÇ

Baharatlı yiyeceklere düşkünlüğüyle bilinen Koç burçları aynı zamanda hızlı yemek yemeleriyle de meşhurdur. Çünkü Koç kadınlarının da erkeklerinin de vakitleri hep kısıtlıdır. Bol kalorili yiyecekleri çok sevmeleri, kilo almalarına zemin hazırlasa da çok hareketli oldukları için genellikle dengelerler. Ancak bu yine de bir risk taşıdığından menülerinde sebzeye ağırlık vermelerinde, tuz ve alkolden uzak durmalarında fayda var.

BOĞA

Boğa burçları için gerçek bir gastronomi uzmanı desek yanılmayız. Lezzetli ve iyi servis edilmiş her yemek onlarda heyecan uyandırır. O nedenle Boğa burçlarının en çok dikkat etmesi gereken yiyeceklerin başında ekmek ve makarna gibi karbonhidrat oranı yüksek yiyecekler ve şeker geliyor. Yemek masasından kolay kolay ayrılmak istemedikleri için kilo almaya yatkındırlar. Ayrıca tatlı yerine daha fazla meyve yemeleri de iyi olacaktır.

İKİZLER

İkizler burcu yemek yemekten ziyade yapmayı seven bir burçtur. Çok sosyal insanlar oldukları için öğle paydosunda sıkı bir muhabbeti yemek yemeğe tercih ederler. Dolayısıyla pek düzenli beslenmeyebilirler. Katkı maddeli yiyecekleri fazla tüketiyorlarsa sağlık sorunları yaşayabilirler. Burçlara göre beslenme kurallarından bahsediyorsak, İkizler burcu için kesinlikle rutin bir beslenme alışkanlığı edinmeleri gerektiğini belirtmeliyiz.

YENGEÇ

Mutfakta harikalar yaratan Yengeç burçları, trendlerden ziyade geleneksel tarifleri daha çok severler. Yaptıkları yiyecekleri ikram etmede bonkör olmalarına karşın kendi yemeklerini asla paylaşmak istemezler. Çatlayana kadar yeme eğilimleri de cabası. Özellikle sinirli ya da üzgün olduklarında yemeyi fazla kaçırabilirler, bu da kilo almalarını hızlandırır. En çok dikkat etmeleri gereken konu, duygusal çalkantılarda iştah kontrolüdür. Kalsiyumlu besinleri de ihmal etmemeliler.

ASLAN

Gösterişe düşkün olan Aslan burçları, beslenme alışkanlıklarında da gösterişli sofralardan ve kaliteli yiyeceklerden hoşlanırlar. Yani yiyeceklerin besin değeriyle pek ilgilenmezler. Mideleri genellikle sağlıklı olduğu için büyük sorun yaşamazlar ancak vitamin eksikliği başlarına dert açabilir. En iyisi bol bol meyve ve sebze tüketmeleri. Yemek pişirmeye pek hevesli olmasalar da romantik bir yemek ya da aileyi bir araya getiren özel akşamlarda maharetlerini göstermeyi sevdiklerini de belirtelim.

BAŞAK

Başak, burçlara göre beslenme kuralları içinde en kuralcı burç olabilir. O da titizliğinden kaynaklı tabii. Ayrıca genelde hassas bir mideye ve yavaş bir metabolizma sahip oldukları için seçici olmaları kaçınılmaz. Sindirim sorunuyla mücadele için çiğ sebze ve meyveye ağırlık vermeleri tavsiye edilir. Bunun dışında yemek hazırlamayı severler ve israftan hiç hoşlanmazlar. Bu yüzden dolapta dünden kalan bir yemeği sihirli bir dokunuşla başka bir lezzete çevirebilirler.

TERAZİ

Zarif yapılarıyla dikkat çeken Terazi burçları, yemek konusunda da zarafetin peşindedir. Salata, meze, ana yemek ya da tatlı hiç fark etmez, küçük porsiyonlarda sunulan tadımlıkları daha çok severler. Ama bunun yanında bağımlılık derecesinde çikolata ve tatlıya da düşkündürler. Öyle ki tatlı uğruna ana yemekten bile vazgeçebilirler. O nedenle bir tatlı diyeti şart. Diğer yandan yemek hazırlarken besin değerinden ziyade nasıl göründüğüne önem verdiklerini de belirtelim.

AKREP

Yüksek kalorili yiyecekler Akrep burçlarını bir mıknatıs gibi kendine çeker. Başlarına dert olacak en olumsuz alışkanlıkları geceleri uyanıp yemek yeme eğilimlerdir. Boş bir buzdolabı görünce sinirlenmelerine şaşmamak gerek. Ancak her şeye rağmen fazla kilo almaya başladıklarını fark ettiklerinde durdurmayı ve dengelemeyi başarırlar. Bol su içmek, alkolden ve abur cuburdan uzak durmak bu dengede büyük rol oynar.

YAY

Yay burçları her alanda olduğu gibi yemek konusunda da farklı tatları denemeyi severler. Baharatlı yiyecekler ve otantik tatlar her zaman ilgilerini çeker. Hayatlarındaki heyecanla doğru orantılı giden beslenmeleri için düzensiz diyebiliriz. Bazen tıka basa yerken bazen günlerce aç gezebilirler. Bu yüzden obezite, sindirim sorunları, tansiyon gibi sağlık sorunlarına karşı dikkat etmeleri gerekir. Yeme miktarlarını standart hale getirmelerinde fayda var.

OĞLAK

Burçlara göre beslenme kurallarında, düzeniyle yıldızlı pekiyi alan burçlardandır Oğlaklar. Günlük rutine ve besin kalitesine özen gösterirler. Yemeğin kalitesi kadar ortamın huzurlu olması da önemlidir onlar için. Bu yüzden kalabalık aile sofralarını pek severler. Baharatlı yiyeceklerle genellikle mesafeliyken tuz oranında sınırı aşmaya çok yakındırlar. Sağlık sorunları yaşamamak için tuza dikkat etmeleri şart.

KOVA

Yemek yemeye vakit bulduklarında genellikle düşük kalorili yiyecekleri tercih ederler. Ayrıca protein açısından zengin sebze ve meyveleri sevdikleri gibi daha ziyade vejetaryen olurlar. Akşam geç saatlerde yemek yeme eğilimleri ve aşırı kahve tüketimi beslenmelerindeki en kötü alışkanlıklardır. Bu hususlara dikkat edip sağlıklı ve doyurucu bir kahvaltı etmeleri önerilir. Mutfakta yemek yapan kişi olduklarındaysa asla tarife bağlı kalmayı sevmezler, hayal güçleriyle harmanladıkları yemekler yaparlar.

BALIK

Heyecan ve duygusallığın sembolü Balık burçları, sofralarına da büyük anlamlar yüklemeyi severler. Hazırladıkları ya da onlara sunulan yemekler, bir sevgi nişanesi bile olabilir onlar için. En kötü beslenme alışkanlıklarıysa içkiyi fazla sevmeleri ve tüketmeleridir. Bu nedenle bol su içmeleri ve ara sıra detoks uygulamaları önerilir. Ancak ağır diyetlerden uzak durmalıdırlar.

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
8 + 3 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.