Ana içeriğe atla

Aile

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Babalar Günü’nde Babanızla Birlikte Yapabileceğiniz 10 Aktivite
Babalar Günü’nde Babanızla Birlikte Yapabileceğiniz 10 Aktivite

iyihisset.com

17 Haz 2018

Babalar Günü geldi çattı! “Gölgesi bile yeter” dediğiniz babanız bu yıl da özel bir Babalar Günü geçirmeyi hak ediyor, değil mi? Ama babanıza Babalar Günü’nde ne hediye alacağınıza hâlâ karar veremediyseniz, gelin bu sene bir değişiklik yapın ve onunla birlikte farklı aktivitelerde bulunarak güzel bir gün geçirin. Hadi bakalım, fikirler bizden, uygulaması sizden.  

1. Su Aktiviteleri Yapın

Haziran’ın 17’sine denk gelen Babalar Günü’nde babanızla birlikte mini bir deniz tatili yapabilirsiniz. Gün boyunca su kayağı, parasailling, sörf, jet ski ve yamaç paraşütü yaparak denizin ve güneşin tadını çıkarabilir, adrenalini bol bir gün geçirebilirsiniz.

2. Balığa çıkın

Oltaları kapıp babanızla birlikte deniz kıyısına inerek balık tutabilirsiniz. Dilerseniz Marmara Denizi’ndeki adalara giderek tekne kiralayabilir ve gün boyu balık tutarak vakit geçirebilirsiniz.

3. Tekne Kiralayın

Malum mevsim yaz olunca aktiviteler de hep suyla yakından ilgili oluyor. Günlük tekne kiralayarak denizde tur atabilir, denize girebilirsiniz. Bu vesileyle babanızın ruhu da dinlenmiş olacaktır. Dilerseniz babanızla baş başa dilerseniz de ailecek yapabileceğiniz bu aktivite, babanızın çok hoşuna gidecek.   

4. Hız Tutkusunu Yaşasın Diye: Go Kart

Babanız sıkı bir hız tutkunuysa günlük hayatında tadamadığı bu hazzı ona Go Kart sayesinde yaşatabilirsiniz. Güvenlik önlemleri alınmış profesyonel bir Go Kart pistine giderek eğlenceli bir gün geçirebilirsiniz. Aileme Değer Ferdi Kaza Sigortası ile olası kazalara karşı kendinizi ve ailenizi koruma altına alarak gönül rahatlığıyla eğlencenizin tadını çıkarabilirsiniz.

5. İçindeki Çocuğu Paintball ile Ortaya Çıkarın

Paintball grupça oynandığından, ailenin diğer fertlerini veya arkadaşlarınızı da bu aktiviteye davet edebilirsiniz. Ormanlar içinde yeşillik alanda babanızın boyalarla savaşı, emin olun görülmeye değer olacaktır.

6. Kamp Yapın

O hafta sonu dilerseniz bütün aile bireyleriyle dilerseniz de sadece babanızla birlikte doğanın bütün güzelliklerini gözlerinizin önüne sergileyen bir kamp alanı seçerek doğayla bütünleşebilirsiniz. Kamp yaparken babanızla uzun zamandır olmadığınız kadar yakınlaşacak, dostluğunuzu pekiştirecek, doğanın huzurunu birlikte hissedeceksiniz.

7. Karavan Kiralayın

İşte maceraperest babaların ilgisini çekecek bir aktivite daha! Hafta sonu babanıza sürpriz yapın ve evin kapısına bir karavanla gelin. Babanızla birlikte uzun zamandır onun gitmek istediği rotayı çizin ve kendinizi rüzgarın gücüne bırakın.

8. Konsere Gidin

Yaz demek, açık hava konseri demek. Babalar Günü için babanızın sevdiği herhangi bir müzisyenin konserine iki kişilik bilet alabilirsiniz. Babanızla birlikte onun en sevdiği sanatçılardan birinin konserine giderek gözlerinin içindeki gülümsemeyi görmek sizi de çok mutlu edecek.

9. Birlikte Yemek Yapın

Babanız mutfakla iyiyse birlikte günlük yemek workshoplarına katılabilirsiniz. Bu workshoplar sayesinde babanız yepyeni lezzetlerle tanışabilir. Dışarı çıkmak istemezseniz, beraber mutfağa girip aileniz veya sadece kendiniz için harikalar yaratabilirsiniz..

10. Bisikletle Doğa Gezisine Çıkın

Şehir hayatından biraz uzaklaşmak istiyorsanız, bu güzel yaz gününde babanızla birlikte bisiklet turuna çıkabilirsiniz. Ormanlık alanda ya da adalardan birinde yapabileceğiniz bu bisiklet turu, ikinize de çok iyi gelecek.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz
Öne çıkan Aile yazıları
Yazardan sana özel yazılar

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.