Aile Bağlarınızı Güçlendirecek 5 Eğlenceli Aktivite

Buradasınız

Sev 25 Ocak 2020

Ne yazık ki günümüzün yoğun hayat temposu içinde ailelerimize vakit ayırmak git gide zorlaşıyor. Oysa  aileyle vakit geçirmek, koşulsuz sevgiyi hissetmenin en güzel yollarından biri. Hem ilk öğretmenlerimiz hem de en yakın arkadaşlarımız olan ailemiz, bizi biz yapan değerlerin başında geliyor. Durum böyle olunca birçok insan, aile bağlarını güçlendirmek ve aradaki sevgiyi tazelemek için çeşitli yollar arıyor. Eğer siz de aile bağlarınızı her daim güçlü tutmak, ailenize iyi bir gelecek bırakmak ve ekonomik güvence sağlamak istiyorsanız Aileme Değer Ferdi Kaza Sigortası’nı inceleyebilirsiniz

 

Aile bağlarınızı güçlendirecek en eğlenceli aktiviteleri sizler için yazdık. İşte ailesiyle vakit geçirmeyi sevenlerin bayılacağı 5 eğlenceli aktivite…

 

 

1. “Aile geceleri” düzenleyin!

Ailenizi bir arada tutmanın ve bağlarınızı güçlendirmenin en keyifli yollarından biri de aile geceleri düzenlemektir! Bunun için tüm aile bireylerinin katılabileceği bir yemek organize edebilir, sevgi dolu bir akşam yemeğinin keyfini çıkarabilirsiniz. Böyle bir gecede çocukluk anılarınızdan konuşabilir, eski albümlere bakabilir ve büyüklerinizin hikayelerini dinleyebilirsiniz. Bu sayede ailenizin en yeni üyeleri de sahip olduğu bu eşsiz aileyi daha iyi tanıyabilir! Dilerseniz bu geceleri düzenli hale getirebilir, ayda birkaç kez tüm ailenin bir araya geldiği aile geceleri düzenleyebilirsiniz.

 

2. Aile tatillerini de unutmayalım!

Ailenizdeki bireyler birbirlerine yakın yerlerde yaşamıyor ya da bazıları gerçekten yoğun bir iş temposuyla çalışıyor olabilir. Bu gibi durumlarda herkesin programına uyan bir aile gecesi düzenlemek, hiç de kolay olmaz. Ancak merak etmeyin, aile tatilleri düzenlemek için hiçbir engeliniz yok! Programınıza göre yılda birkaç kez düzenleyebileceğiniz aile tatilleri sayesinde tüm aile bir araya gelebilir, güzel bir tatilin keyfini çıkarabilirsiniz. Tatil boyunca bir arada olmak, keyifli vakit geçirmek ve yeni anılar yaratmak, aile bağlarınızı güçlendirmek için birebir!

 

3. Anı defteri oluşturmaya ne dersiniz?

Aile bağlarınızı güçlendirecek bir diğer aktivite de anı defteri oluşturmak! Ailecek yaptığınız tatiller, hep beraber kutladığınız özel günler, beraber izlediğiniz filmler ve hatta beraber denediğiniz tarifler… Bunların hepsini bir anı defterine yazabilir, çeşitli fotoğraflarla süsleyerek en sevgi dolu aile albümlerinden birini oluşturabilirsiniz! Özellikle küçük çocuklu ailelerin bayılacağı bu aktivite, yaratıclığınızı geliştirmenin en güzel yollarından biri!

 

4. Biri aile pikniği mi dedi?

Hem çocukların hem de yetişkinlerin favori aktivitelerinden biri olan piknikle devam edelim! Bir yandan aile büyüklerinin doyasıya sohbet edip özlem giderebileceği bir yandan da çocukların açık havada dilediğince oynayabileceği bu müthiş etkinlik, aile bağlarını güçlendirmek isteyenler için birebir! Tıpkı aile geceleri gibi düzenli olarak organize edebileceğiniz aile piknikleri sayesinde herkesin yüzünü güldürebilir, ailecek vakit geçirmenin keyfini çıkarabilirsiniz!

 

5. Şimdi de sıra film gecelerinde!

Ailecek vakit geçirmenin en keyifli yollarında biri de film geceleri! Eğer çekirdek bir aileye sahipseniz ve daha ufak bir organizasyon istiyorsanız film geceleri tam size göre! Dolu dolu bir film gecesi düzenlemek istiyorsanız film atıştırmalıklarınızı ailecek hazırlayabilir, geçirdiğiniz zamanı çok daha kaliteli bir hale getirebilirsiniz. Dilerseniz film gecelerinizi düzenli bir hale getirmeniz de pek tabii mümkün. İzlediğiniz filmler üzerine sohbet etmenin keyfi ise başka hiçbir şeyde yok!

 

Kaynak:

https://www.uplifers.com/guclu-aile-baglari-kurabilmek-icin-izlemeniz-gereken-10-adim/

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
6 + 11 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.