50’li Yaşlarda Anlamı Değişen Kavramlar

Buradasınız

Sev 19 Ocak 2017

Hayat değişirken, olaylara ve kavramlara bakış açımızın değişmesi çok normal. Bu yazı sadece 50’li yaşlarını sürenler için değil, gençler için de kısa bir hayat dersi...

Kariyer

Gençken hayatının belirleyicisi yaptığın meslek gibi gelir. Ama 50’li yaşlar, hayattaki en önemli başarının eş seçimi olduğunu öğretir. 

Çocuk

Çocuk sahibi olmak, eskiden sorumluluk almak demekken, 50’lerde hayatın özü gibi gelmeye başlar. Bir bebeğin doğması, büyümesi, kendi ayakları üzerinde durması gerçek bir mucizedir…

Para

Paranın amaç değil, araç olması gerektiğini keşfedersiniz. Mülkiyetin kölesi olmak, yapabileceğiniz en büyük hatalardan biridir. Yeri gelir, torununuza aldığınız küçük bir oyuncak otomobil ile pahalı bir bisikletin, onu aynı derecede sevindirdiğini görürsünüz.

Deneyim

İnsanların günün sonunda yaptıkları için değil yapmadıkları için pişman olduklarını görürsünüz. Yeni biriyle tanışmak, yeni bir şehri görmek, yeni bir film izlemek.... Hepsi birer deneyimdir ve maddiyatla boy ölçüşemezler.

Yetenek

Gençken, hayranı olduğunuz kişilerin üstün yetenekli olduğunu düşünürsünüz. Ama yıllar geçtikçe yeteneğin çalışkanlıkla birleşmedikçe bir şey ifade etmediğini anlarsınız.

Öfke

Öfkeler insanın hem ruhunu hem de bedinini çürütür.  50’li yaşlar sinirlenmenin gereksizliğini gösterir. Her şeyin anında çözülemeyeceğini, akışa bırakmak gerektiğini öğretir.

Mutluluk

20’li yaşlarda mutluluk eğlence demekken, 50’li yaşlarda huzurun kapısı mutluluğa açılır. Her şeyin yerli yerine oturması şükür hissini uyandırır.

Beslenme

Tıka basa doymamak gerektiğini deneyimlersiniz. Az ve sık yeme alışkanlığını oturtmazsanız, yediklerinizin fazla kilo olarak vücuda döndüğünü görürsünüz.

Sağlık

Sağlığınızda sorun varsa, yukarıda saydığımız hiçbir şeyin bir anlamı olmadığını anlarsınız. Ve tedbir almanın hastalıkları önlemede ne kadar önemli olduğunu... “Keşke” dememek için Kansere İnat Yaşasın Hayat Sigortası ile sağlığınıza yatırım yapabilir, kendinizi bu tehlikeli hastalığa karşı koruma altına alabilirisiniz. 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
8 + 10 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.