Yaşlı Görünmemize Neden Olan 10 Makyaj Hatası

Buradasınız

Kadın 06 Kasım 2016

Yüzümüzün güzelliğini ortaya çıkaran bir makyaj, kendimizi harika hissetmemizi sağlar. Ama bazen de yaptığımız makyaj fark etmesek de olduğumuzdan yaşlı görünmemize sebep olur. Bu da biz kadınların en son isteyeceği şey olsa gerek!

Pek çok kadının yaşlı göründüğünü fark etmeden yaptığı 10 makyaj hatası neymiş bakalım…

  1. Çok fazla kapatıcı sürmek

Yüzümüze pürüzsüz bir görüntü vermek için hepimiz bu hatayı yapıyoruz. Özellikle yanlış renkte kapatıcı seçip, bunu yoğun bir şekilde uyguladığımızda aslında kapatmak istediğimiz bölgeye daha çok dikkat çekmiş oluyoruz. Makyaj uzmanları bu görüntüden kaçınmak isteyenlere, katı ve zor dağılan kapatıcı/fondöten yerine, sıvı ve kolay dağılan kapatıcı/fondöten kullanmalarını tavsiye ediyor.

  1. Alt kirpiklere çok fazla maskara sürmek

Göz altına fazladan maskara sürmek ve gözlerin kenarlarına vurgu yapmak, bakışlarınıza ayrı bir anlam yükleyebilir. Ama aynı maskara kırışıklarınıza da vurgu yapacaktır. Gözünüzün çevresinde ne kadar az çizgi olursa olsun, alt kirpiklere uygulanan maskara o çizgilerin daha da dikkat çekmesine sebep olur.

  1. Yanlış renk tonunda ruj seçmek

Kuşkusuz ten rengimize uyumlu bir ruj, harikalar yaratmanızı sağlar. Bu sezon parlak ve koyu renkli rujlar moda olabilir. Ama dudaklarınız inceyse, bu tarz rujlardan kaçınmalısınız Çünkü koyu rujlar dudaklarınızı daha da ince gösterir.

  1. Göz farını yanlış uygulamak

Farı göz kapağının tamamına sürmek, yüzde yüz emin olun yaşlı görünmenize sebep olur. Bir makyaj hatasıdır. Doğru olan, farı sadece gözün dış kenarlarına sürmektir.

  1. Göz altına çok fazla eyeliner sürmek

Göz altına kalın bir eyeliner çekmek, gözlerinizin olduğundan küçük ve dar görünmesine sebep olur. Bundan kaçınmak için çok sert renkli olmayan bir göz kalemi kullanabilirsiniz. Böylece daha aydınlık bir görüntüye sahip olursunuz.

  1. Elmacık kemiklerinin tam üzerine allık sürmek

Allıkta koyu ve yoğun renklerle vedalaşmanın zamanı çoktan geldi. Açık pembe ve şeftali gibi açık tonları tercih etmelisiniz. Bu tonlar daha genç ve doğal bir hava verir. Bir diğer önemli kural ise allığı elmacık kemiklerinizin tam üzerine değil, yanına doğru sürmeniz.

7. Kaşları çok fazla vurgulamak

,

Kaşları gereğinden fazla boyamak, yüzünüzü yorgun gösterir. Eğer kaşlarınız arasında boşluklar varsa ve bundan rahatsız oluyorsanız, doğal kaş renginizle aynı renkte kalem tercih etmelisiniz.

  1. Göz altı kapatıcısını bütün göz altına sürmek

Göz altı halkaları hepimiz için büyük problem. Yaşımız ilerledikçe bu problem gittikçe artıyor. Bu bölgeye concealer (göz altı kapatıcısı) kullanmak ise sorunu daha da artırabilir. Ama doğru şekilde kullanırsanız da mucizeler yaratabilirsiniz. Bunun için tüm göz altına değil, mümkün olduğunca hafif bir şekilde sadece morlukların olduğu yerlere kapatıcı kullanın.

  1. Dudak kalemi kullanmayı es geçmek

Dudak kalemi, başarılı bir makyajın püf noktasıdır. Böylece dudaklar daha belirgin ve çekici olur. Ama kalemi dudak sınırınızdan taşırmamaya dikkat edin, bu başınıza gelebilecek en kötü makyaj hatası olacaktır. 

  1. Çok kalın pudra sürmek

Cildinizdeki kusurları kapatmak için pudra kullanmak harika bir çözüm. Ama sadece o bölgeye ve az miktarda sürmek şartıyla. Cildinizin parlayan kısımlarına, mesela sadece T bölgesine sürebilirsiniz. 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
2 + 4 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.