Düz Ojeler Geride Kaldı, Devir Şekilli Oje Devri

Buradasınız

Kadın 04 Ağustos 2016

Oje sürmek, kadınlara kendilerini iyi hissettiren bir aktivite. Üstelik oje sürme teknikleri, odaklanma gücünü geliştiriyor ve elleri çok daha efektif kullanabilmeyi öğretiyor. Çocukluğunuzdaki “Çizginin içini boya.” oyunlarını düşünün; aynı mantık. Siz taşırmamak için uğraşırken; bir bakmışsınız ki odanızın kapısında kızgın bir şekilde anneniz bekliyor. İki saattir sizi çağırıyormuş, duymamışsınız, sağır mıymışsınız acaba? Nasıl duyacaktınız ki? Odaklanma gücünüzü arttırıyordunuz o sırada. Gayet anlaşılır bir durum (Anneniz anlamayabilir.).

Tırnaklarınız Bir Tuval, Siz ise Sanatçı

Ellerinizi güzelleştirirken hâlâ tırnaklarınıza tek renk oje sürenlerdenseniz, son makyaj trendi dersini kaçırmış olmalısınız. Sorun değil, sizin için telafi dersi hazırladık.

Karşınızda elleri sanat eserlerine dönüştüren oje sürme yöntemleri:

Tırnaklarda Gecenin Kışkırtıcılığı: Yarım Ay Manikür

Fransızların makyaj dünyasına hediye ettiği yarım ay manikürünü yapmak için bir makyaj uzmanı olmanıza ya da düzgün geometrik şekiller çizebilme yeteneğiyle doğmanıza gerek yok.

Kaynak

Sadece dairesel deliğe sahip bir kâğıt parçası ile yarım ay manikürünü tırnaklarınıza mükemmel bir şekilde uygulayabilirsiniz.

“Abla, Dantelli Elbisemi Gördün mü?": Dantel Oje

Kaynak

Ablanızın yerine biz cevap verelim, dantelli elbiseniz bir tırnak süsüne dönüştü. Ablanız onun dantellerini bir güzel kesti, ardından tırnaklarının boyutuna göre şekillendirdi. Sonra tırnağına bir kat oje sürdü, kurumasını bekledi. Ardından bir kat daha oje sürdü, bu sefer kurumasını beklemeden dantelleri bir kürdan (ya da ince çubuk) ile üstlerine yapıştırdı. Şimdi de dantelli oje modelleriyle el âleme hava atıyor.

“Photoshop Gibi Kadınsın, Bu Efekti Nasıl Yaptın?”: Ombre Oje

Kaynak

Tırnaklarınıza etkileyici bir gölge efekti vermek oldukça kolay. İhtiyacınız olan şeyler, sevdiğiniz renk ojeler ve bir bulaşık süngeri ya da makyaj temizleme pedi.

İlk olarak tırnaklarınıza beyaz oje sürün, böylece renkli ojeler tam da ambalajlarındaki tonu yansıtacak. Şimdi sevdiğiniz renkleri süngerin ya da pedin bir kısmına, koyu renkler üstte kalacak şekilde sürün. Farklı tonlar elde etmek için birkaç kat üst üste uygulayabilirsiniz. Son olarak süngerdeki ojeler kurumadan (ama çok ıslak da olmamaları gerekiyor) tırnaklarınıza süngerin ojeli kısmını sürün. Taşan kısımları da asetonla temizleyin.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
8 + 3 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.