53 Yaşındaki Süper Model Elle Macpherson'dan Sihirli Öğütler

Buradasınız

Kadın 15 Eylül 2016

Kaynak

Kaçınamayacağımız bir durum var, adına yaşlılık diyoruz. Birçok insan sanki hiç yaşlanmayacakmış gibi yaşıyor; sağlıksız ürünlerle ve hareketsiz yaşamla vücudunu çok daha erken yaşlarda yıpratıyor. Sanılanın aksine yaşlılık; yavaşlığı, kırışıklıkları ve hastalıkları yanında getirmiyor. Gençliğimizi nasıl geçirdiğimize, hangi seçimleri yaptığımıza bağlı olarak yaşlılık sorunlarıyla karşılaşıyoruz. Bu durumun canlı kanıtı olarak Elle Macpherson’la karşınızdayız.

Kim Bu Elle Macpherson?  

Kaynak

Magazin ve spor takipçileri onu iyi tanırlar, kendisi 1980-2000 yılları arasında Sports Illustrated dergisine tam 5 kez harika vücudu ve güzel yüzüyle kapak oldu.

1963 yılında Avustralya’da doğan Elle Macpherson, modellik ve oyunculuk yapmasının yanı sıra ticari girişimlerindeki başarısıyla tanınıyor. Forbes dergisine göre yaklaşık 60 milyon sterlinlik bir servete sahip Elle, hiçbir zaman yaşını saklamıyor, aksine onunla gurur duyuyor ve ayrıca bizlerle sırlarını paylaşma inceliğini gösterecek kadar alçakgönüllü.

Yaşlanırken Kırışmamak için Altın Kurallar

Kaynak

Elle, üç altın kuralı hiçbir zaman unutmamamızı salık veriyor.

  • Sağlıklı ve dengeli beslenme,
  • Düzenli egzersiz,
  • pH dengesini gözetme.

“Çantamdan pH denge test şeritleri çıkarsa şaşırmayın. Onlarsız hiçbir zaman dışarıya çıkmam. Çoğu hastalık vücudun asidik dengesinin bozulması sebebiyle ortaya çıkıyor.”

Diyen Elle, cümlelerine devam ediyor:

“Her gün erken kalkıyor ve 45 dakika boyunca egzersiz yapıyorum. Düzenli olarak yürüyüşe çıkıyorum, ayrıca vakit bulunca su kayağıyla ilgileniyorum. Diyet listeme bağlıyım, kırmızı et tüketmiyorum. Alkol ve sigara hayatımda hiç yok. Özel vitamin haplarıyla bağışıklık sistemimi güçlendirip günlük ihtiyacım olan proteini her zaman vücuduma sağlıyorum. “

Her Zaman Aktif Kalın

Kaynak

Elle, her gün düzenli olarak en az 1 saat açık alanlarda yürüyüşe çıkıyor.

“Kendinizi spor salonlarının sıkıcı atmosferine hapsetmeyin, sokaklarda koşun. Üstelik spor yaptığınız sürece arada yemek konusunda küçük kaçamaklar yapabilirsiniz, hiçbir zararı olmaz.”

Kendinizle Barışık Olun

Kaynak

İçine attığınız her sorun yaşlılığınızda bir kırışıklık ve rahatsızlık olarak size geri döner. Hiçbir şey sizden daha önemli değil, o yüzden sıkıntılarınızı içinize atmayın, onları boşluğa salın.

“Beni eğlenceli, tutkulu, sevgi dolu ve güçlü yapan motive kaynağım neyse aynısı günlük egzersiz programım içinde geçerli. Kendime şu soruyu soruyorum.

Bunu yaptıktan sonra iyi hissedecek miyim, hissetmeyecek miyim?

Cevabı olumluysa, artık karar vermem gereken şey ne ise hemen yapıyorum. Düzenli olarak egzersiz yapmamı sağlayan şey bu soru.”

Kapanış Önerisi: Sevdiğiniz Şeylerle İlgilenin

Kaynak

“Belki de yaşlanırken yıpranmamak için en çok dikkat edilmesi gereken kavram bu. Birçok insan paraya ya da unvana önem verdiği için sevmediği işlerde çalışıyor, âşık olmadığı evlilikler yapıyor ve hoşlanmadığı yerlerde yaşıyor. Rahatsızlıkları yaşlılık değil, mutsuzluk getiriyor; asla unutmayın.”

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
13 + 3 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.