Madonna’nın Pilates Hocası Micheal King’ten Tüyolar

Buradasınız

Hareket Et 06 Şubat 2021

1983’te müzikseverlerle buluşan çıkış albümünden bu yana “Popun Kraliçesi” olarak anılan Amerikalı efsane şarkıcı Madonna, 62 yaşına rağmen enerjisi ve görünümüyle herkesi şaşırtmaya devam ediyor. Efsane şarkıcının formunu pilatese borçlu olduğu ve özellikle pilates hocası Micheal King’in tüyolarıyla bu derece fit kaldığı kulaktan kulağa dolaşıyor. Bir pilates gurusu olarak tanınan Michael King’in pilates tüyolarını, kaslarını güçlendirmek, esnekliğini arttırmak ve vücudunun genel sağlığını korumak isteyen okurlarımız için derledik. Detaylar yazımızda.

Pilates kişisel olmalıdır

Micheal King`in öğrencileri arasında Madonna’nın yanı sıra Kylie Minogue, Russel Crowe gibi yıldızlar da yer alıyor. Pilatesin esas faydası günlük hayatta çalışmayan kasların devreye sokulması ve bu şekilde vücudun dengelenmesi olduğunu belirten Micheal King’e göre pilates kişisel olmalıdır. Klasik pilates, vücudu yeterince esnek olanlara uygulanır. Ünlü pilates hocası vücudunuz bir dansçı kadar esnek değilse bu pilates türünün bedeni zorlayacağını belirtiyor. Bu yüzden modifiye hareketlerle başlayıp, vücudu değerlendirerek egzersize karar vermenin en iyi seçim olduğunu ifade ediyor.

Pilates kilo verdirmez

Doğru bilinen yanlışlardan biri de pilatesin tek başına kilo verdireceğidir. Ancak pilatesin asıl amacı vücudun dengesini korumaktır. Kilo vermek için sadece pilates yapılmamalıdır. Bazı insanlar pilatese sadece kilo vermek ve estetik olarak iyi görünmek amacıyla başlıyor diyen Micheal King’e göre, pilates asla tek başına kilo verdirmez.

Pilates fiziksel yaralanmalara iyi gelir

Bazı insanlar pilatesi fit kalmak için değil fiziksel deformelerini düzeltmek için yapar. Pilates birçok rahatsızlık için fizik tedavi yerine uygulanmaktadır. Micheal King’e göre, bu gibi durumlarda pilates fizyoterapistle iş birliği içinde yapılmalıdır. Yapılacak egzersizin süresi ve programı fizyoterapist tarafından kontrol edilmelidir.

DVD ile pilates öğrenilebilir

Micheal King kamuoyuyla paylaştığı bilgilerde DVD ile pilates öğrenilebileceğini belirtiyor. Ancak yaralanmaları önleme adına bir eğitmenle çalışmanın önemine dikkat çekiyor ve ekliyor “tabi ki en sağlıklısı birebir derslerdir ancak bu da maliyetli olabilir.”

Pilatesi hayatınıza adapte edin

Micheal King söyleşilerinde pilatesin hayata adapte edilmesi gerektiğini belirtiyor ve ekliyor “haftanın 3 günü gelip 1 saat pilates yapmak değil, önemli olan seansta yaptığınız her şeyi hayatınıza adapte edebilmeniz”. King pilatesin; nasıl oturduğunuzdan nasıl durduğunuza, nasıl yürüdüğünüze ve hissettiğinize kadar aklınıza gelebilecek her şeyi kapsayan bir yaklaşım olması gerektiğini belirtiyor.

 

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
4 + 3 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.