Gua Sha Taşı Son Zamanlarda Neden Bu Kadar Popülerleşti? Faydaları Nelerdir?

Buradasınız

Hareket Et 24 Ağustos 2021

Gua Sha Taşı, sağlık, güzellik

Antik çağlardan bu yana kullanılan ve kan dolaşımını hızlandırarak genç kalmanıza olanak sağlayan Gua Sha taşı son dönemlerde sosyal medyanın da etkisiyle tüm dünyada popüler bir hale geldi. Senin için Gua Sha taşının faydalarını araştırdık.

Gua Sha taşı nedir?

Gua Sha Taşı, sağlık, güzellik

Antik çağlardan beri kullanılan ve kan dolaşımını hızlandırarak vücudun kızarmasına sebep olan Gua Sha, Uzak Doğu coğrafyasına yüzyıllardan beri kullanılan eski bir teknik olarak karşımıza çıkıyor. Çince’de Gua sürtmek, Sha ise kızarmış cilt anlamına geliyor. Gua Sha taşı aventurin, kristal kuvars, yeşil ve pembe kuvars gibi değerli mineralleri içeren bir taş ve genelde masaj amaçlı kullanılıyor.

İnsanlık tarihinden bu yana kullanılıyor

Gua Sha Taşı, sağlık, güzellik

İnsanlık tarihinin başlangıcından bu yana doğal taşlar alternatif tıp ürünü olarak kullanılıyor. Doğal taşların yaydığı enerji sayesinde ruhsal ve fiziksel problemlere iyi geldiği biliniyor. Genellikle bu doğal taşlar stresi azaltıyor, kan dolaşımını hızlandırıyor ve ruhsal dinginlik sağlıyor. Gua Sha taşı da Asya coğrafyasında yüzyıllardır kullanılan bir doğal taş olarak karşımıza çıkıyor. Günümüzde oldukça popüler bir hale gelen Gua Sha taşının ruhsal ve fiziksel olarak birçok faydası bulunuyor.

Neden bu kadar popülerleşti?

Gua Sha Taşı, sağlık, güzellik

Antik çağlardan beri kullanılan Gua Sha taşı son dönemlerde büyük bir popülarite kazandı. Pek, neden? Dijitalleşen dünya ve sosyal medyanın da etkisiyle daha çok Asya Kıtası’nda bilinen Gua Sha taşı tüm dünyada talep gören ve kullanılan bir taş haline geldi.

Faydaları neler?

Gua Sha Taşı, sağlık, güzellik

Gua Sha taşının ruhsal ve fiziksel olarak birçok faydası bulunuyor. Gua Sha taşı; kas ağrılarını azaltıyor, vücuttaki kan dolaşımını arttırıyor, mutluluk hormonu salgılayarak stresi önlüyor, bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı vücudun direnç kazanmasını sağlıyor, cilt hücrelerinin yenilenmesine yardımcı oluyor ve yüzdeki akne ve sivilcelerin önüne geçiyor.

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
1 + 7 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.