Ana içeriğe atla

Yoga & Pilates

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Evde Yapılacak "Hareketli" Şeyler
Evde Yapılacak "Hareketli" Şeyler

iyihisset.com

06 Ara 2015

Kimi zayıflamak ister, kimi zayıftır ama sağlığını korumak ister, kimi de hareket etmeden yerinde duramaz. Spor salonuna yazılanlar, yazılıp da gitmeyenler mi, gitmek isteyip de bütçesine uyduramayanlar mı dersiniz... Bir de üstüne evin rutin işleri eklendi mi, spor macerası başlamadan bitmeye mahkûmmuş gibi gözükür. Yemeği, ütüsü, çocuğu, çamaşırı... Ev işleri asla bitmese de evde formunuzu koruyacağınız egzersizlerle daha “hareketli” bir hayat sürebilirsiniz.

Yetişkinler de İp Atlar

Evde Yapılacak Hareketli Şeyler

Ama yalnızca eğlenmek için değil, formda kalmak için de. İp atlamak, vücudunuzun hem üst hem de alt tarafını çalıştıran sıkı bir egzersizdir. Zıp zıp zıplarken alt komşunuzun diline düşme riskiniz olsa da evinizde müsait bir yer bulacağınızdan eminiz.

Günlük İşlerinizi Egzersize Dönüştürün

Evde Yapılacak Hareketli Şeyler

Bir ev hanımından bahsediyorsak, değil iki işi, üç, dört hatta beş işi bile birden yapabilir. Öyle de süper güçleri vardır. O yüzden bu maddeyi kolaylıkla uygulayacaklarından eminiz. Dişinizi fırçalarken squat hareketi, su dolu kovaları taşırken ekstradan inip çıkacağınız merdiven basamakları gibi kombine edeceğiniz işlerle vücudunuzu zinde tutabilirsiniz.

Yoga Matı Sığdıysa Problem Yok

Evde Yapılacak Hareketli Şeyler

 “Evim küçük canım, egzersiz yapacak yer yok.” diyorsanız, size bir kötü bir de iyi haberimiz var. Kötü olan şu ki, bu sadece bir bahane. İyi olan ise, yoga matının sığdığı her yerde fitness yapabilecek olmanız. Büyük ve küçük kaslarınızı çalıştıran hareketleri yaparken sadece nefesinize odaklanın, yeter.

Online Fitness da Neymiş?

Evde Yapılacak Hareketli Şeyler

Tamam, bu tabiri şimdi uydurduk. Ama bir kere yapmaya başlayınca neden böyle adlandırdığımızı gayet iyi anlayacaksınız. Fitness yapmak için spor salonuna gitmeye gerek olmamasının en güzel ispatlarından biri de online videolar. Vücudunuzun hangi bölgesine odaklanmak istiyorsunuz, sadece kardiyo mu yoksa stretching de istiyor musunuz? Siz ne aradığınızı girdikten sonra karşınıza çıkan eğitici videolarla hemen bir plân oluşturabilirsiniz.

Evin En Keyifli Hali

evin keyifli hali

Yukarıdaki seçeneklerin yanı sıra ev işleri konusunda yükünüzü hafifleterek kendinize daha çok “zaman” ve “hareket” imkânı yaratabilirsiniz.

Bütçe dostu ve ayrıcalıklı bir ev temizliğinden yararlanmak veya ev içinde tadilat yaparak hem evinize hem de hayatınıza “hareket” katmak QNB Sigorta’nın Her Eve Lazım Ferdi Kaza Sigortası ile artık mümkün.

keyifli hali

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.