Erkeklerin Yoga ve Pilatese Bakışını Değiştirecek 5 Neden

Buradasınız

Hareket Et 08 Aralık 2020

Erkekler için düzgün bir fizik, genelde kilolarca ağırlık altına girerek yoğun ve yorucu sporlar yapmak anlamına geliyor. Bu yüzden daha hafif ve sakin görünen yoga ve pilates erkeklerin genelde pek dikkatini çekmiyor. Fakat yoga ve pilates fitnesstan veya diğer sporlardan farklı olarak hem zihnin hem de ruhun estetiğe kavuşmasını sağlıyor. İşte sürekli mekik çekerek yorulan erkeklerin yoga ve pilatesin faydalarıyla tanışması için birkaç sebep.  

Stresle başa çıkmanı sağlar

Vücudu yoran diğer sporlara nazaran yoga ve pilates, kaslarınızın rahatlamasını sağlarken bedeninizin de enerji akışını düzenler. Yoga aynı zamanda kan basıncını düşürerek sakinleşmenizi sağlar. Bu sayede günlük yaşantınızda ya da iş yerinizde stresle baş etmeyi kolaylaştırır.

Daha iyi uyuyabilirsiniz

Erkeklerde daha sık görülen uyku düzensizliği, yoğun çalışma hayatında daha büyük bir problem haline geliyor. Yoga ve pilates boyunca yapılan düzenli nefes egzersizleri sayesinde daha kaliteli ve aralıksız bir uykuya kavuşabilirsiniz.

Vücut esnekliğini arttırır

Yapılı ve düzgün bir vücudun ağır antrenmanlardan geçtiğini düşünüyorsanız pilates ve yogaya başladıktan sonra bütün bu eziyeti boşuna çekmişim diyeceksiniz. Yoga ve pilates kaslara esneklik getirdiği için bedeninizi alışık olmadığınız pozisyonlara sokarak gevşemesini sağlamış olursunuz.

Öz güveni artırır

Vücut esnekliği arttıkça bedeninizin potansiyelini ve sınırlarını öğrenmiş olursunuz. Hem fiziksel hem zihinsel anlamda öğreneceğiniz her hareket, yeni bir şeyler keşfetmek konusunda öz güveninizi yükseltir. Yoga ve pilates sadece fiziksel değil zihinsel anlamda da güçlenmeye yardımcı oldukça, kendinize ve kararlarınıza duyduğunuz güven artacak. 

Yaşamınızdaki dengeyi sağlar

Diğer birçok spora nazaran daha sakin olan yoga ve pilates, her anınızın bir koşuşturmaca olduğu yaşamınızda durup dinlenmenize olanak tanır. Zihinsel ve duygusal olarak öz-kontrol duygusu edinerek içsel bir denge kurmanızı sağlar. Bütün bunlar sonucunda olumlu düşünceleriniz ortaya çıkaracağından iş ortamınızda daha verimli, özel hayatınızda ise daha kararlı olduğunuzu fark edeceksiniz.

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
2 + 3 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.