Tatil Sana Yaramış: Pilates Turları

Buradasınız

Hareket Et 17 Nisan 2016

Tatile dinlenmek, yenilenmek ve bütün bir yılın stresini atmak için gideriz. Tatilde ne yaparız? Çoğumuzun ortak düşüncesi şudur dersek yanılmış olmayız: Parlak güneşin altında, dalgaların huzurlu sesini dinlerken şezlongda kitap okumak, sıcaklayınca da denize girmek. Bundan daha huzurlu bir tatil olabilir mi? Evet, hem de huzurlu olmasının yanı sıra zihninizi açıp bedeninizi mükemmelleştirecek bir tatil var: Yoga ve pilates turları.

Tatil Planı İçin Sağlıklı Bir Alternatif

Büyükşehirlerde yaşayan insanlar olarak, gürültüden ve kalabalıktan kaçarak geniş ve ferah odalarda beraberce yoga ve pilates yaptınız, yoğun çalışma hayatının stresinden kurtulmak için ideal bir çözümdü bu. Her ne kadar huzuru bulmak istediğiniz odaların atmosferini olabildiğince zen hale getirmeye çalışsalar da, bu odalardan dışarı çıktığınız anda metropolün kaosuyla baş başa kalmaktan kurtulamadınız. Zihninizi tam olarak berraklaştırmak istiyorsanız sadece doğa annenin huzurlu seslerinin olduğu, insan kalabalığının yarattığı karmaşadan uzak bir yerlere ihtiyacınız var. İşte pilates turları böyle doğdu.

Pilates Turları İçin Nerelere Gitmek Gerekiyor?

Şanslıyız, ülkemizde doğayla iç içe bir şekilde yoga ve pilates yapabileceğiniz yerler var ve bu saklı tatil köyleri yıllardır yabancı tatilciler (özellikle Avrupalılar) için adeta bir cennet görevi görüyor. Güney sahillerine indiğiniz zaman kalabalık tatil merkezlerine doğru değil, Kabak ve Göcek’in içlerinde bulunan butik otellere ve pansiyonlara doğru ilerleyin.

Yoga Kampları

Yoga kampları, kendi öğretilerinde uzmanlaşmış yoga hocalarıyla, yoga ve meditasyon konusunda gelişmek isteyen insanları bir araya getiren etkinlikler veya mekânlardır. Şehirlerden uzak, insanın kendi iç dünyasıyla baş başa kalabileceği ve insanı rahatlatan atmosfere sahip yerlerde yapılan bu aktivitelere mutlaka katılın.

Son olarak tatilini yoga kamplarında geçirmek isteyenler için birkaç yeri örnek vereceğiz:

Huzur Vadisi, Baraka ve Surya.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
1 + 0 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.