Stresinizi Azaltacak 4 Yoga Hareketi

Buradasınız

Hareket Et 04 Mayıs 2020

Namaste! Bahar aylarının ilk günlerini yaşamaya başladık. Uzun bir aradan sonra sıcak günlere merhaba dediğimiz dingin sabahlara anlam katmak istediğinizi duyar gibiyiz. Doğanın bir parçası olduğumuzu hatırlatan baharla birlikte vücudumuzda da çiçekler açmaya başladı. Biz de vücudunuza iyi gelecek birkaç yoga hareketini sizler için derledik.

Güneşi Selamlama

Tam da bahar aylarından ve güneşten bahsetmişken bu sımsıcak pozla baharı ve hayatı selamlayalım ve yoga hareketlerine başlayalım. Güneşi selamlama pozunu bedeninizi ısıtmak ve nefes alış verişinizi düzenlemek için kullanabilirsiniz.

Karın içeri sırt dışarı

Bedenimizin beslenme ile birlikte hareket etme ihtiyacını yoga ile tamamlarken yoganın insan ruhunu da dinlendirme özelliğini es geçmemekte fayda var. Omurgalarınızı ve karın bölgenizi dinç tutmak için bu hareketi uygulayabilirsiniz. Eklemlerinizi harekete geçirecek bu hareket ile daha zinde hissedeceksiniz.

Köprü Duruşu

Vücudunuzun temel kaslarını harekete geçirmek için uygulayacağınız bu hareket ile kaslarınızı esneterek vücudunuzun rahatlamasını sağlayacaksınız. Yoga başlangıç hareketleri arasında olan köprü duruşunu uygularken bedeninizin daha esnek ve daha sağlıklı olması için omuzlarınızı yere temas ettirmeyi unutmayın.

Savaşçı Duruşu

Bedenimiz ve ruhumuz için sağlıklı bir felsefe ile doğan yoganın önemli hareketlerinden biri de savaşçı duruşudur. Savaşçı duruşunda odak güç, esneklik ve denge ile sağlanır. Eklemlerimizin bacak ve göğüslerimizin harekete geçmesine yardımcı olur.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
1 + 8 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.