Strese İyi Gelen 5 Doğal Taş

Buradasınız

Hareket Et 23 Temmuz 2022

doğal, taş, stres, sağlık, iyi gelme

Günlük yaşamda ve iş hayatında birçok faktör stres seviyemizin yükselmesine neden oluyor. Bu durum mental ve fiziksel anlamda birçok sağlık probleminin de önünü açıyor ve bireylere büyük ölçüde zarar veriyor. Stres yönetimini sağlamak ve stresi azaltmak için birçok farklı yöntem bulunuyor. Bunlardan biri olan ve eski çağlardan beri insanoğlunun yararlandığı bir yöntem olarak öne çıkan doğal taşların kullanımı da stresi büyük ölçüde azaltıyor. Strese iyi gelen 5 doğal taşı senin için kalem aldık.

Siyah turmalin taşı

doğal, taş, stres, sağlık, iyi gelme, siyah turmalin

Negatif enerjinin vücuttan uzaklaştırılmasını sağlayan siyah turmalin taşı, yüksek frekanslı bir kristal olarak strese ve kaygıya iyi gelen en doğal taş olarak nitelendiriliyor. Gündelik eşyalarda sıkça kullanılması ve hafif yapısı nedeniyle taşıması oldukça kolay olan siyah turmalin taşı, kullanan kişileri zararlı titreşimlerden de korumaya yardımcı oluyor. Siyah turmalin taşının panik atak sorunlarına ve karanlık korkusuna iyi geldiği biliniyor.

Ametist taşı

doğal, taş, stres, sağlık, iyi gelme, ametist

Güçlü, iyileştirici ve koruyucu bir kristal olan ametist taşı doğal bir sakinleştirici olarak kabul ediliyor. Stresi ve gerginliği azaltmasıyla bilinen ametist taşı aynı zamanda ruh hali değişimlerine, anksiyeteye ve korkuya da iyi geliyor. Ruhu ve bedeni psişik saldırılara karşı koruyan ametist taşı, kötü rüyaların kişiden uzaklaştırılması için de tercih ediliyor.

Pembe kuvars taşı 

doğal, taş, stres, sağlık, iyi gelme, pembe kuvars

Duygusal ilişkiler nedeniyle yaşanan stres, endişe veya gerginliği azaltmak için kullanılan pembe kuvars taşı, negatif enerjileri kişiden uzaklaştırmasıyla ünlü bir doğal taş. Stres, kaygı ve endişe gibi duyguların şefkat, sevgi ve affetme gibi duygularla değişimini sağlayan pembe kuvars taşı, siyah turmalin taşı ile kullanıldığında ekstra etki gösteriyor.

Mavi akik taşı

doğal, taş, stres, sağlık, iyi gelme, mavi akik

Mavi akik taşı, bir çakra taşı olarak zihnin gevşemesine ve sağlıklı düşünmesine olanak sağlıyor. Stres, korku ve iletişim çatışmalarını engelleyerek kişilerdeki stres, kaygı ve endişe seviyesini azaltan mavi akik taşının taşınması da oldukça kolay. Ayrıca mavi akik taşı diğer taşlarla birlikte kullanıldığında inanılmaz bir destekleyici olarak çıkıyor ve diğer taşların etkisini katlıyor.

Sodalit taşı

doğal, taş, stres, sağlık, iyi gelme, sodalit

Barış kristali olarak da bilinen sodalit taşı, zihni sakinleştirir ve panik atakların önüne geçer. Siyah tumalin taşı ile kullanıldığında büyük bir etki yaratan sodalit taşı, kişinin sakinliğini korumasına ve kendisini ifade etmesine büyük bir yardımcı olarak ön plana çıkıyor. Ayrıca sodalit taşının özgüveni yükselttiği de biliniyor.

 

 
 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
12 + 8 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.