Sabah Sporu İçin Motivasyonunuzu Artıracak Öneriler

Buradasınız

Hareket Et 09 Haziran 2017

koşmak

Uyurken ihtiyaç duyulan enerji karbonhidratlardan sağlandığı için sabah sporu sırasında doğrudan yağ yakıldığını biliyor muydunuz? Bu bilgi sizi heyecanlandırdıysa, başlamak kadar devam ettirmenin önemini de bilmelisiniz. İşte sabah sporunda istikrarı yakalamanızı sağlayacak öneriler.

Zamanlama Yapın

zamanlama yapma

Tıpkı doktor veya iş randevularınız gibi sabah sporuna da gereken disiplini ve özeni gösterin. Eğer sabrederek düzenli olarak yapmaya başlarsanız kısa bir sürede sporun günlük programınızın ayrılmaz bir parçası olduğunu göreceksiniz.

Geceleri İyi Dinlenin

iyi dinlenmek

Kaliteli ve ayarında bir uykuyla güne çok daha keyifli başlar ve sabah sporu için gerekli enerjiyi bulabilirsiniz. Böylece spor salonuna ya da koşu parkurlarına tam bir motivasyonla gidebilir, sporun iyileştirici etkilerini tüm bedeninizde hissedebilirsiniz.

Sabah Sporu Programını Yazın

Uyumadan önce bir sonraki günün egzersiz programını yazın. Böylece uyku sonrasında hiçbir ayrıntıyı unutmaz, hangi saatte hangi egzersizi yapacağınızı disiplinli hale getirirsiniz.

Size Eşlik Edecek Bir Arkadaş Bulun

Bu kişi, zaten tanıdığınız bir arkadaşınız veya spor salonunda tanışıp anlaştığınız biri olabilir. Böylece birbirinizi teşvik edebilir, spor sırasında kendi spor deneyimlerinizi aktararak birbirinize yardımcı olabilirsiniz.

Spor Arkadaşlarınızla Tatlı Rekabetlere Girin

Birlikte spor yaptığınız kişilerle fazladan 500 adım yürümek veya 10 dakika boyunca ara vermeden koşmak gibi tatlı rekabetlere girebilirsiniz. Bu küçük yarışlar hem işe eğlence katar hem de istikrarlı olmanızı sağlar.

Çok Hafif Egzersizlerle Başlayın

Sabah sporu genelde açken yapıldığı için kalbinizi ve bedeninizi zorlayan ağır egzersizlerden uzak durmalısınız. Başlangıçta 5-10 dakikalık hafif tempolu yürüyüşler yapabilir, zaman içinde 30-40 dakikaya kadar çıkarabilirsiniz. Aksi halde çabucak sıkılıp vazgeçme ihtimaliniz var.

Spor Sonrası Lezzetli Bir Kahvaltı Yapın

Uzmanlara göre egzersizden sonraki 60 dakikalık zaman dilimi, beslenmek için tahmin edebileceğinizden daha önemli. Bu nedenle sabah sporu sonrasında yapacağınız ilk iş kahvaltı olsun! Yeşil sebze, protein ve meyve ağırlıklı bir kahvaltı spor sonrası sizi harika hissettirecektir.

Sabah Sporunun Şifa Veren Gücünü Keşfedin

Sağlıklı olmak, forma girmek ve mutlu hissetmek için sabahları spor yapmanın önemini psikologlar, hekimler ve sporcular tarafından sıkça dile getiriliyor. Başta kanser gibi çok ciddi sağlık problemleri olmak üzere pek çok bedensel veya ruhsal rahatsızlıktan korunmak için sabah sporunun şifa veren gücünü keşfetmelisiniz. Yarın sadece yarım saat daha erken uyanarak buna başlamaya ne dersin? İşe bir spor salonu ya da beslenme uzmanı bularak başlayacaksanız, %40’ varan indirim sunan harika bir önerimiz var. Detaylar için tıklayın.

 

 

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
6 + 7 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.