Pandemi Yorgunluğunu Yenmek İçin Neler Yapabilirsin?

Buradasınız

Hareket Et 04 Nisan 2021

pandemi, maske, yorgunluk, erkek, yatak

Pandemi döneminde bedeninin yanında psikolojinde ciddi derecede etkilendi. 1 yıl boyunca yaşadığın stres zihnini oldukça yordu. Acaba Covid oldum mu olmadım mı diye düşünmenin yanında eve taşınan işe uyum sağlamaya, sosyal hayatını eve taşımaya ve buna adapte olmaya çalıştın. Sevdiklerin için korktun. Zaman zaman sıkışmış hissettin. Bütün dönem boyunca hissettiğin duygular, yaşadığın durum değişiklikleri ruhunu çok yordu. Baharın sıcak enerjisini hissetmeye başlamışken bu yorgunluktan nasıl kurtulabilirsin senin için yazdık.

Bahar temizliği

kadın, temizlik, ev, süpürge, dans, şarkı

Baharın sıcak enerjisini evine doldurman senin enerjinin değişmesine yardımcı olur Kışlık kıyafetleri hafif hafif kaldırmaya başlamak, sevdiğin müzikler eşliğinde güneşin verdiği enerjiyle yavaş yavaş temizlik yapmak, fazla eşyaları, kıyafetleri elden çıkarmak senin pozitif alana geçmeni sağlar. Çok uzun süredir içinde olduğun pandemi yorgunluğunu böyle ufak tefek yapacağın işlerle yenebilirsin.

Değişim

kadın, ev, taşınma, temizlik

Evinde görmekten sıkıldığın eşyaları çok uygun fiyatlarla yeni baştan yaratabilirsin. Ev dekorasyonunda yapacağın ufak değişimler evinin de senin de enerjini değiştirecek daha umutlu olmana yardımcı olacaktır.

Açık ve geniş alanlarda nefes almak

kadınlar, spor, yürüyüş, su

Pandeminin en zorlu yanı sosyal hayatı tamamen kısıtlaması oldu. Arkadaşlarınla özgürce görüşemedin, ailene sıkıca sarılamadın ve bütün bunlar senin yorulmana belki ümidini yitirmene sebep oldu. Normalleşmenin başladığı bugünlerde açık alanlarda belki yakın bir arkadaşınla ya da ailenden biriyle rahat rahat nefes alarak yapacağın yürüyüşler 1 yıl boyunca yaşadığın stresi üzerinden atmana yardımcı olacaktır.

Renkleri hayatına kat

çocuk, resim, boya, cam, gökkuşağı

Pandeminin yorgunluğunu renklerle mi atacağım? Ne işe yarar? Diye düşünebilirsin ama renklerin insan psikolojisi üzerinde etkileri bilimsel olarak kanıtlandı. Evine, eşyalarını belki kıyafetlerine katacağın turuncu, canlı sarı, gökyüzü mavisi seni dinlendirmeye ve zihninin yorgunluğunu atmana yardımcı olur.

Bunu tüm dünyanın yaşadığını unutma

kadın, erkek, ofis, çalışma

“Bunu bir tek ben değil bütün dünya yaşıyor” en yorgun hissettiğin zamanlarda bu cümleyi kendine tekrar et. Yalnız olmadığını, hissettiklerinin aynısını başkasının da hissettiğini bilmek seni pandemi yorgunluğu çıkmazından kurtarır.

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
7 + 13 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.