Ana içeriğe atla

Meditasyon

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Meditasyonun İş Hayatına 5 Faydası
Meditasyonun İş Hayatına 5 Faydası

iyihisset.com

06 Tem 2020

Farklı birçok teknikle uygulanabilen meditasyon, stresle başa çıkma konusunda en büyük yardımcınız olacaktır. İş hayatınızı daha verimli bir hale getiren ve motivasyonunuzu arttıran çeşitli meditasyon teknikleri ile daha başarılı bir kariyere sahip olabilirsiniz. Meditasyonun iş hayatına 5 faydasını sizler için sıraladık.

Motivasyon kazandırır

Uzmanlar meditasyon sonrasında beynin öğrenmesini kolaylaştıran ve hafızayı kuvvetlendiren gri maddelerin arttığını belirtiyor. Bu sayede meditasyon yaparak mental yorgunluğunun önüne geçebilirsiniz. Ayrıca düzenli bir şekilde meditasyon yaparak iş hayatınızdaki motivasyonunuzu arttırabilirsiniz.

Stresi azaltır

Düzenli bir biçimde meditasyon yapmanın bir diğer faydası ise stresi azaltmasıdır. Meditasyon vücudunuzdaki kortizol hormonunun seviyesini minimuma indirerek mutlu olmanıza yardımcı olacaktır. Dolayısıyla iş hayatınız daha verimli geçecek ve kariyer basamaklarını hızla tırmanacaksınız. Bu süreçte sizleri güvenle gülümsetecek harika bir önerimiz var. QNB Sigorta’nın sunduğu Gülen Yüzler Ferdi Kaza Sigortası ile ağız ve diş sağlığınızı korumanın yanında beklenmedik risklere karşı önlem alabilirsiniz.

Odaklanma derecenizi arttırır

Düzenli bir biçimde meditasyon yapmak ve oluşturduğunuz programa sadık kalmak hem sizi mental olarak rahatlatacaktır hem de odaklanma sorununun önüne geçecektir. Dolayısıyla iş hayatınızdaki birçok soruna karşı daha güçlü olacaksınız.

Yorgunluğu giderir

Meditasyon yapmanın mental etkilerinin yanında fiziksel yorgunluğunuza da iyi geldiği biliniyor. Bu noktada düzenli meditasyon yaparak iş hayatınızdaki fiziksel yorgunluğunuzun önüne geçebilirsiniz.

İlişki geliştirir

Meditasyon yapmak ikili ilişkileri ve kişilerarası iletişimi kuvvetlendiriyor. Dolayısıyla meditasyon yaparak iş hayatınızdaki ilişkilerinizi kuvvetlendirebilir ve kişi ağınızı genişletebilirsiniz.  

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.