Ana içeriğe atla

Meditasyon

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Evde Kaldığın Dönemde Psikolojini Meditasyonla Koru
Evde Kaldığın Dönemde Psikolojini Meditasyonla Koru

iyihisset.com

26 Tem 2021

ev, meditasyon, rahatlama, evde kalma, erkek

Pandemi nedeniyle evde kaldığımız zamanlar devam ediyor. Her ne kadar aşılanmalar ve yaz olması sebebiyle açık havada geçirilen vakitlerin artması, yasakları bir nebze olsun azaltsa da halen sosyal izolasyonu sağlamak için evlerimizde kalmaya, çalışmaya ve eğitim almaya devam ediyoruz. Böylesine günlerde, zaman zaman evin içerisinde sıkıldığımız ve duvarların üzerine geldiği günler de olmuyor değil. İşte bu zamanlarda sen de psikolojini meditasyonla koruyabilir, zihin ve ruhunu meditasyon ile birlikte daha sağlıklı tutabilirsin.

Olumlu duyguları artırıyor

ev, meditasyon, rahatlama, evde kalma, online, bilgisayar

Meditasyonun vücut üzerindeki en önemli ektilerinden biri, pozitif ve olumlu duyguları artırması, bu yolla günün daha rahat ve sakin geçmesini sağlamasıdır. Sen de evde olduğun zamanlarda, hem işin verdiği stresi azaltmak hem de güne daha olumlu duygular yüklenerek başlamak için meditasyon yapabilirsin. Özellikle yazın günün ilk ışıkları ya da sabahın erken saatlerinde meditasyon yaparak güne başlamak, geri kalan zaman dilimleri için psikolojini oldukça olumlu etkileyecektir.

Evde olmanın yarattığı kaygıyı azaltır

ev, meditasyon, rahatlama, evde kalma, kadın

Yazın evin içinde olmak, hele de dışarıya çıkmanın yasak ya da sağlık açısından tehlikeli olduğu günlerde dışarıya çıkamamak, oldukça sıkıcıdır ve psikolojini bozar. Hele de evde çalışmak zorundaysan bu durum daha da kötü olacaktır. Bu yüzden sen de bu durumun psikolojin üzerinde yarattığı baskıyı azaltmak ve kaygını ortadan kaldırmak için meditasyona başvurabilirsin. Günün belirli bir bölümünde kendi içine çekilerek meditasyon yapabilir ve üzerindeki baskıyı azaltabilirsin.

Yalnızlık duygusuna da iyi gelecektir

ev, meditasyon, rahatlama, evde kalma, erkek, online

Evde kaldığın dönemde kendiniz yalnız hissetmen ve çevrende kimse olmadığı için sosyal hayattan uzak görmen mümkün. Bu da psikolojin üzerinde olumsuz etkilere neden olacaktır. Kendini evde yalnız hissettiğinde meditasyon yaparak kendini rahatlatabilir ve içine dönerek bu yalnızlık duygusunu üzerinden atabilirsin.

Ruhunu dinlendirip, odaklanmanı ve verimini artırır

ev, meditasyon, rahatlama, evde kalma, erkek, online

Evde kaldığın ve çalıştığın dönemde zaman zaman konsantrasyon ve odaklanma ile ilgili sorunlar yaşayabilirsin. Böyle durumlarda da yine meditasyon yaparak önce kendini sakinleştirebilir, ardından da önce odaklanma gücünü ardından da verimini artırabilirsin. Meditasyonun ruhu dinlendirdiği, vücuda ve zihne bir dinginlik kazandırdığı biliniyor. Sen de meditasyonun bu gücünden yararlanarak iş ya da eğitimlerin sırasında kendini motive edebilirsin.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.