Burcuna Göre Hangi Taş Sana İyi Gelir?

Buradasınız

Hareket Et 08 Mayıs 2022

burç, taşlar

Doğada, kişiye pozitif enerji ve şans getirdiğine inanılan ve burçlara göre farklılık gösteren birçok doğal taş bulunuyor. Bu taşlar, mineral yapıları ve sahip oldukları özellikleri ile fiziksel sağlığa iyi geldikleri kadar ruhu da sakinleştirici özellikleri ile biliniyor. Aynı zamanda doğal haliyle taşınabileceği gibi aksesuar olarak da kullanılabiliyor. Uzmanlar burçlara göre de kullanılacak taşların farklı özellikleri olduğuna inanıyor. Burcuna göre hangi doğal taşın sana iyi geleceğini araştırdık.

Koç burcu taşları

koç, burç, taş

Ateş grubu kategorisinde bulunan Koç burcu için en etkili, pozitif enerji veren ve şans getiren taşlar yakut, ametist, mercan ve akiktir. Ametist taşı korkuya karşı etkiliyken, yakut taşı ruhu iyileştirir, mercan taşı duygusal ilişkileri güçlendirir, akik taşı ise kişiye pozitif enerji katar. Ametist, negatif enerjiyi uzaklaştırırken, bağışıklık sisteminin daha rahat çalışmasına da yardımcı olur. Akik ise çevre ile uyumluluğu artırırken mide sorunlarının çözülmesine faydalı olur.

Boğa burcu taşları 

 

 
boğa, burç, taş
 

Boğa burcu toprak grubu kategorisinde yer alan bir burçtur. Boğa burcuna en uygun doğal taşlar ise zümrüt ve turkuazdır. Zümrüt taşı aile ilişkilerini kuvvetlendirirken, turkuaz taşının ise şans getirdiğine inanılır. Zümrüt bereket getirirken, psikoloji üzerinde neşeyi ve olumlu yaklaşımı artırır. Sakinleştirici özelliği de olan zümrüt, aile ve evlilik içerisindeki bağların da kuvvetlenmesini sağlar.

İkizler burcu taşları

ikizler, burç, taş

İkizler hava grubu kategorisinde yer alan bir burç olarak karşımıza çıkıyor. Yeşim ve ay taşı gibi şifalı olarak görülen taşlar İkizler burcu için oldukça önemlidir. Yeşim taşının huzur ve güven verdiğine inanılır. Ayrıca yeşim taşı ağrılara da iyi gelir. Ay taşı ise duygusal olarak rahatlamayı sağlar. Yeşim taşının sinir sistemi üzerinde de olumlu etkilerinin bulunduğu ve vücuttaki ağrıların azaltılmasına yardımcı olduğu da bilinmektedir.

Yengeç burcu taşları

yengeç, burç, taş

Su grubu kategorisinde yer alan Yengeç burcunun duygusal özellikleri fazlasıyla ön plana çıkıyor. Yengeç burcu için en önemli taşlar ise kaplan gözü, kuvars ve inci taşıdır. Kaplan gözü ve inci taşı pozitif enerji verir, kuvars taşı ise radyasyonu çeker. Ayrıca inci taşı sakinlik ve ortama uyum sağlama gibi farklı enerjiler de içerir. Sinir ve stresi azalttığı da bilinmektedir.

Aslan burcu taşları

aslan, burç, taş

Ateş grubunda yer alan Aslan burcuna en uygun taşlar kehribar ve topaz taşıdır. Kehribar taşı afrodizyak etkisine sahiptir ve öz güvenin artmasını sağlar. Kehribar aynı zamanda rahatlatıcı etkileri ile stresi atma özelliğini de içerisinde barındırır. Topaz taşı ise zekayı ve analiz gücünü artırır. Gün içerisinde zihin açıklığı vererek konsantrasyonu artırır. Topazın aynı zamanda bağışıklık sistemini kuvvetlendirici özelliği olduğu da bilinmektedir.

Başak burcu taşları

Toprak grubu kategorisinde yer alan Başak burcu için en önemli doğan taşlar zirkon ve sitrindir. Zirkon taşı, zihnin rahatlamasını sağlar, sitrin taşı ise kişinin pozitif enerjisinin atmasında etkilidir. Sitrin taşının parayı çektiğine de inanılır. Bu nedenle para taşı olarak da anılır. Vücudun fiziksel yapısı üzerinde çok olumlu etkileri olduğu bilinen sitrin, iş organların daha aktif ve iyi şekilde çalışmalarına da yardımcı olur. Beyin fonksiyonlarını düzenleyerek konsantrasyonu artırır.

Terazi burcu taşları

terazi, burç, taş

Terazi burcu hava grubu kategorisine mensup bir burçtur. Terazi burcuna iyi geldiği düşünülen taşlar ise turmalin ve yeşim taşıdır. Turmalin taşı duygusal ilişkilerin dengelenmesini, yeşim taşı ise huzurun ve güvenin oluşmasını sağlar.

Akrep burcu taşları

akrep, burç, taş

Su grubu kategorisinde yer alan akrep burcu sivri kişilikleri ile dikkat çekiyor. Akrep burcu için en uygun doğal taşlar ise obsidyen ve lal taşlarıdır. Obsidyen taşı özgüveni ve mantıklı düşünmeyi güçlendirir, lal taşı ise unutkanlığı azaltır. Ayrıca cinsel anlamda da duyarlılığı artırır. Nazardan ve kötü etkilerden de koruduğu bilinen obsidyen taşı, vücuttaki enerji dengesinin sağlanmasına da yardımcı olarak hem ruhsal hem de fiziksel sağlık üzerinde olumlu etkilere sahiptir.

Yay burcu taşları

yay, burç, taş

Yay burcu ateş grubu kategorisinde yer alır. Yay burcu için en uygun doğal taşların topaz ve ametist olduğuna inanılır. Topaz taşının ruh sağlığına olumlu etkiler vardır ve manevi gücün yükselmesini de sağlar. Ametist taşı ise yaşam enerjisini yükseltir. Ametist odaklanmayı artırır ve solunum yolu rahatsızlıklarına iyi gelir. Stres üzerinde de pozitif etkileri olduğu bilinmektedir.

Oğlak burcu taşları

oğlak, burç, taş

Toprak grubu kategorisinde yer alan Oğlak burcu için en uygun taşlar oniks ve turkuazdır. Oniks taşı ikili ilişkilerin güçlenmesini ve bağımlılıkların giderilmesini sağlarken, turkuaz taşının ise şans getirdiğine inanılır. Oniks aynı zamanda şans ve bereketi artıran yapısıyla öne çıkar. Pozitif ve olumlu enerji vererek gün içerisinde vücut üzerinde biriken stresin azaltılmasını da sağlar.

Kova burcu taşları

kova, burç, taş

Kova burcu hava grubu kategorisine dahildir. Kova burcu için en uygun doğal taş ise akuamarin taşıdır. Akuamarin taşının cesaret ve özgüveni artırdığı, huzur ve dinginlik verdiğine inanılır. Sindirimi düzenlediği solunum yolu hastalıklarına karşı iyi geldiği bilinmektedir. Aynı zamanda dişlerin ve çene kemiklerinin de kuvvetlenmesini sağlar. Alık ve mantık gücüne de pozitif etkileri vardır.

Balık burcu taşları

balık, burç, taş

Su grubu kategorisinde yer alan balık burcunun doğal taşları opal ve kuvars olarak öne çıkıyor. Gökkuşağı taşı olarak da bilinen opal taşı güven duygusunu artırır ve negatif enerjinin azalmasını sağlar. Kuvars ise ortamdaki radyasyonu emerek kişiye pozitif bir enerji katar. Zihin fonksiyonları üzerinde çok olumlu etkileri bulunmaktadır. Özellikle bulunduğu ortamda elektronik eşyalardan yayılan negatif etkileri azalttığı bilinmektedir.

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
1 + 0 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.