Beden Tarama Meditasyonu ile Farkındalığını Artır

Buradasınız

Hareket Et 13 Ağustos 2021

beden, tarama, meditasyon, kadın

Beden tarama meditasyonu bedensel duyumlarını yargısız bir şekilde yönetmene, beden farkındalığını geliştirebilmene, anlayış ve algı düzeyini arttırabilmene ve dikkatini toplayarak odaklanma problemlerini aşmana yardımcı olan bir meditasyondur. Çok yönlü farkındalığa sahip olmak istiyorsan ve bu farkındalığını hayatının farklı noktalarında avantaja çevirmek istiyorsan beden tarama meditasyonunu düzenli olarak yapmalısın. Beden tarama meditasyonu ile ilgili merak edilenleri senin için derledik.

Beden tarama meditasyonu nasıl yapılır? 

beden, tarama, meditasyon, erkek, ev

Beden tarama meditasyonu yapman için öncelikle ruhunun ve bedeninin kendini rahat hissettiği bir alana ihtiyacın var. Bu noktada beden tarama meditasyonu yapmak için açık veya kapalı alan fark etmeksizin kendine bir yer belirlemelisin. Meditasyon sırasında uyanık kalabileceğin bir pozisyona bağlı kalarak ayakta durabilir, uzanabilir veya oturabilirsin. Beden tarama meditasyonu için herhangi bir materyale ihtiyaç duymayacaksın. Egzersiz süreni günlük yarım saat veya bir saat olarak ayarlayabilirsin ve bu süreyi gün geçtikçe uzatabilirsin.

Neden farkındalık meditasyonu yapmalısın?

beden, tarama, meditasyon, kadın, işyeri

Beden tarama meditasyonu yapmak için temel amacın farkındalığını arttırmak olmalı. Anı deneyimleyerek ve algını toplayarak zihnini ve ruhunu bu meditasyon ile besleyebilirsin. Beden tarama meditasyonu sayesinde iş ve sosyal yaşamında birçok avantaj yakalayacaksın.

Avantajları neler?

beden, tarama, meditasyon, erkek, işyeri

Beden tarama meditasyonu ile birlikte etkili bir stres yönetimi yapabilir, duygularının farkına varabilir, mutluluk seviyeni arttırabilir ve hayat standartlarını yükseltebilirsin. Bunun yanı sıra dikkat, algı ve odaklanma gibi önemli konularda zihnini ve bedenini geliştirebilirsin. Ayrıca meditasyonu düzenli uyguladığın takdirde bilincinin daha açık olduğunu ve hayattan daha fazla keyif aldığını fark edeceksin.

Neler öğreneceksin?

beden, tarama, meditasyon

Beden tarama meditasyonu ile birlikte hoşlanmadığın deneyimleri kabullenmeyi, takdir etmeyi ve karşındaki insana saygılı bir şekilde davranmayı öğreneceksin. Bunun yanı sıra zihnini tazelediğin için olumlu davranışlarının sayısı da artacak.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
13 + 0 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.