Yuvarlak Yüze Sahip Olanlara Özel 12 Saç Modeli

Buradasınız

Hareket Et 12 Temmuz 2016

Bazen bir Hollywood starında bir saç görürsünüz ve içiniz gider... Hemen o hevesle kuaföre gidersiniz ama sonuç hayal kırıklığı yaratabilir. Çünkü hayran olunası bir imaja sahip olmak, yüz yapınıza uygun saç modelini bulmaktan geçiyor. İşte yuvarlak yüzlüler için test edilmiş, onaylanmış saç modelleri.

 

Ortadan Ayrılmış ve Gizemli

 

Dümdüz ve ortadan ayrılmış saçlar, koyu göz makyajıyla tamamlandığında çekici ve gizemli bir hava verir. Mila Kunis’in yaptığı gibi bir yarısını kulağınızın arkasına doğru alıp, diğer yarısını ön tarafa doğru taradığınızda yüzünüzü oval bir görünüme de kavuşturmuş olursunuz.

 

Biraz Hareketlensin Biraz da Kabarsın

 

Kafa yapınız dümdüz saçı kullanmak için yeterince yuvarlak değilse, yine ortadan ayırabilirsiniz ama bu kez hafif kabartın ve doğal dalgalar kullanın. Selena Gomez’in sıklıkla tercih ettiği bu model, yuvarlak yüz hatlarına sahip olanların en çok uyguladığı saç hilelerinden biri.

 

Ne Kaküllü Ne de Kakülsüz!

 

Yuvarlak yüzlülerin kakülden uzak durması gerektiği, kakülün yüzü daha da yuvarlak göstereceği söylenir. Bu gibi önyargılara takılıp, bir türlü cesaret edemediğiniz kakül kestirme işlemine girişebilirsiniz. Burada önemli olan nokta nasıl bir kakül seçtiğiniz.  Kristen Dunst’ın yaptığı gibi yana doğru taranan modeller tam sizlik!

 

Aman Omuzlara Değmesin

 

Malum yaz da geldi, saçınızı kestirmek için bir bahane arıyorsunuz. İşte Emma Stone’un bu muhteşem kızıl modeli karar vermenizi kolaylaştırabilir. Yine kakülü yana doğru taranmış bu modelin fazla bakıma da ihtiyacı yok.

 

Asimetrik Bob Modası Sizin İçin Yaratılmış

 

Rihanna’dan Charlize Theron’a, Katie Holmes’dan Cameron Diaz’a kadar pek çok ünlü isim asimetrik bob kesimini denedi. Çünkü yuvarlak yüzlüler için en uygun modellerden biri. Diğer taraftan yüzdeki asimetriyi dengeliyor. En önemlisi çok da cool bir hava veriyor!

 

Kim Demiş Yuvarlak Yüzlüler Kısacık Kestiremez!

 

Michelle Willams, kısa saçı bize sevdiren yıldızlardan biri. Yuvarlak yüz hatları da aşikar. Ona bu kadar yakışıyorsa, bizim denememiz için hiç bir engel yok demektir! Madem bu kadar kısalttınız, önerimiz bir cesaret rengini de değiştirin. Nasılsa kısa saçta eski rengine çok daha kolay dönebilirsiniz.

 

Kısada da Kabartmak Mümkün

 

Biraz punk’a ne dersiniz? Yanları ve ensesi kısa, üst tarafı katlı ve kabarık bu model, yüzünüzün yuvarlaklığını dengeleyecektir. Ginnifer Goodwin’in yaptğı gibi uzun küpelerle kombinleyebilirsiniz.

 

Topuzlar Mümkün Olduğunca Tepeye

 

Gerek günlük hayatınızda gerekse bir davete giderken tepeden tercih edeceğiniz bu topuz tarzı, yüz hatlarınızı ortaya çıkarırken kafa şeklinizi ovalleştirecektir. Jennifer Lawrance da bu sade topuzuyla farkını ortaya koymuş.

 

Veya Önleri Kabartın

 

Hafif dönem saçlarını anımsatan bu topuz modelinde en önemli kural, tepedeki kabarıklığın oranını doğru tutturmak. Paris Hilton’u örnek alın ve “Yüzümün yuvarlaklığı öne çıkmasın” derken assolistler gibi dolanmayın!

 

Biraz da 1920’lere Gidelim

 

 

Carey Mulligan’ın Muhteşem Gatsby’deki bu saç modelini günlük hayatınıza uygulayabilir, akıllara kazınan bir imaja sahip olabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken, saçların uçlarına hafif kıvrımlar vermek. “Varım” diyorsanız, fotoğraftaki gibi saç aksesuarlarıyla da cool bir görüntü elde edebileceğinizi unutmayın.

 

Haydi Durma Vak’la

 

Dönem saçları demişken, vaklı saçlara değinmeden geçmek olmaz. Yuvarlak yüz hatlarınızla uyum sağlayacak bu model, Natalie Dormer’da olduğu gibi mesafeli ama çekici bir hava verecektir.

 

Bir de Tüm Yüz Yapısına Uygun Modeller Var ki...

 

“Mirada Kerr gibi olsam ne yapsak yakışır” diyor olabilirsiniz. Ama ünlü model risk almayı sevmeyenlerden. Belki de o yüzden bütün dünya hayran ona! Uzun ve önleri hafif katlı saçlarınızı, Miranda Kerr’inki gibi yandan ayırıp, günlük hayatınızda kullanabilirsiniz. Üstelik bu saç modelinin yakışmadığı kadın neredeyse yok!

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
7 + 5 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.