Yılbaşı Ertesi Sendromunu Atlatmanın 8 Yolu

Buradasınız

Hareket Et 30 Aralık 2017

Yılbaşılar hemen hepimizin tüm bir yılın stresini attığı, bol bol eğlendiği, yiyecek ve içeceği biraz fazla kaçırdığı geceler olur. Sevdiklerinizle birlikte bu özel günü kutlamak her zaman çok eğlencelidir ama ertesi günü de unutmamak lazım. İşte yılbaşının ertesi günü sendromunu atlatmanızı sağlayacak 8 öneri.

Bol bol sıvı tüketin

Bol sıvı tüketmek her zaman önemlidir. Ancak yılbaşı gibi bol eğlendiğimiz gecelerin ardından su içmenin önemi biraz daha fazladır. Sabah uyandığınızda 2 bardak dolusu su içerek baş ağrınızı ve vücut yorgunluğunuzu minimum seviyelere indirebilirsiniz.

Dinlenin

İstirahat etmek bu süreci en keyifli şekilde atlatmanıza yardımcı olur. Uyandınız ve 2 bardak su içtiniz ardından kendinize güzel bir film açıp vücudunuzun rahatlamasına izin verin.

Kahvaltı edin

Bol sıvı tükettiniz ve gece boyu birçok vitamin ve mineral vücudunuzu terk etti. Bu vitaminleri hızlıca yerine koyarak toparlanma sürecinizi hızlandırabilirsiniz. Bu yüzden güzel bir kahvaltı hazırlayın ve fazla yağlı şeyler yemekten uzak durun.

İlaç alın

Sabah kalktığınızda mide bulantısı yaşayabilirsiniz. Bu bulantıları geçirmek için reçetesiz satılan mide asidi düzenleyici ve multivitamin tabletlerinden içebilirsiniz. Bu ilaçları almak bu süreci çok daha hızlı bir şekilde atlatmanızı sağlar.

Spor yapın

Dinlendiniz, kahvaltı yaptınız ve ardından ilaçlarınızı içtiniz. Bu süreçte biraz daha dinlenebilirsiniz. Daha sonrasında ise 30-40 dakikalık bir yürüyüşe çıkmak sizi kendinize getirmeye yetecektir. Hareket, vücuda giren oksijen sizi hızlıca toparlayacak ve iyileşmenizde yardımcı olacak.

Bitki çayı için

Sıcacık zencefilli bir bitki çayından daha rahatlatıcı bir şey yoktur. Zencefil midenizi rahatlatarak yaşayabileceğiniz mide bulantılarını önler ve vücudunuza güç vererek olası hastalıklardan sizi korur.

Kafeinden uzak durun

Bol bol su ve meyve suyu tüketin fakat kahveden uzak durun. Kahve vücudunuzda daha fazla su kaybına neden olur ve bu da geceden kalam etkilerinizin artmasına yol açar. Kahve yerine bitki çayı, su ve taze meyve suları içmek size daha iyi gelecektir.

Ve uykuya geri dönün

Tüm bunları yaptıktan sonra uykuya geri dönün. Çünkü ilk uyuduğunuz anda vücudunuzdaki alkol uykunuzdan tam verim almanızı engeller ve uyandığınızda aslında uykunuzu tam almamış olursunuz. Bu yüzden uykunuza geri dönün ve vücudunuza aldığınız sağlıklı besinler ile uykunuzun tadını çıkarın.

Yılbaşı gecesi sevdiklerinizle güzel zaman geçirirken alkolü fazla kaçırmamaya dikkat edin. Ve unutmayın alkol ile beraber ne kadar su içersiniz ertesi gün o kadar kolay geçer. Hepinize mutlu yıllar! ☺

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
5 + 15 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.