Yaz Öncesi Cildinizi Nemlendirmek İçin Öneriler

Buradasınız

Hareket Et 08 Haziran 2021

yaz, cilt, bakım, kadın, maske, salatalık

Bakımlı ve güzel bir cildin en temel sırrı çok iyi nemlendirilmesidir. Özellikle yaz mevsiminde sıcağın etkisiyle cildin kuruyabilir, nem kaybettiği için cilt problemleri yaşayabilirsin. Cilt tipin ne olursa olsun yaz mevsimi geldiğinde cilt bakımında nemlendirme asla atlamaman gereken bir adımdır. Yüksek sıcaklık, nem ve UV ışınları cildine zarar vererek nem kaybetmesine yol açar. Yaz öncesinde cildini nemlendirmek için işine yarayacak önerileri senin için derledik.

Ölü deriden arının

yaz, cilt, bakım, kadın, maske

Yaz aylarında yüksek sıcaklığın getirisi olarak cilt nem kaybeder ve ölü deri daha çok olur. İyi bir nemlendirme yapmak istiyorsan önce cildini bu ölü deriden arındırman gerekir. Haftada iki ya da üç kez, hazır kozmetik peeling jeliyle veya evde kendin hazırlayabileceğin doğal bir peelingle cildini temizlemelisin.

Tonik

yaz, cilt, bakım, kadın, nemlendirme, pamuk

Cildinin hemen nem kaybetmesini önlemek için tonik adımı önemli bir rol oynar. Yüzünü temizleme jeliyle yıkadıktan sonra cilt tipine uygun bir tonikle cildini silmen gözeneklerini küçültür, biriken yağı temizler, cildin Ph dengesini düzeltir ve nemlendirme için çok iyi bir baz oluşturur.

Nemlendirme

yaz, cilt, bakım, kadın, krem, yağ

Gece ve gündüz olmak üzere mutlaka cildini cilt tipine uygun bir nemlendiriciyle nemlendirmelisin. Özellikle yazın güneş kremi sürmeden çıkmaman gerektiği için gündüzleri güneş kreminin üstüne sürebileceğin ya da SPF’li nemlendiriciler kullanman daha iyi olur.

Bol su tüketimi

yaz, cilt, bakım, kadın, su, hidrasyon

Cildinin yaz boyu nemli kalmasını istiyorsan su tüketimine her zamankinden çok daha fazla özen göstermelisin. Bedeninin su kaybetmesi cildini de olumsuz etkileyeceğinden cildinin nemli, parlak ve sağlıklı olması için günlük su tüketimine dikkat etmelisin.

Takviye vitamin

yaz, cilt, bakım, kadın, ilaç, takviye, vitamin

C ve E vitaminleri cilt için en önemli vitaminler arasında yer alır. Özellikle kozmetik ürünlerinin içinde bu vitaminler kullanılır. Yaz aylarında cildinin nemli olması adına bu vitaminleri dışarıdan takviye alabilirsin.

Cildine bakman seni ileride yaşayacağın cilt problemlerinden korur. Kendine bu kadar özen gösterirken hayatın karşına çıkarabileceği beklenmedik durumlara karşı önlem almak isteyebilirsin. QNB Sigorta tam da bu isteğine uygun 7/24 Sağlık Hayat Sigortası’nı sana sunuyor. Sağlık sorunu yaşadığın anda evinden çıkmadan online sağlık hizmeti alabilir, 7 gün 24 saat uzman doktorlarla 15’er dakikalık sınırsız sayıda ücretsiz görüşme yapabilirsin.

 

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
15 + 1 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.