Ana içeriğe atla

Kişisel Bakım

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Yalnızlık Hissini Yok Etmek İçin Yapmanız Gereken 8 Şey
Yalnızlık Hissini Yok Etmek İçin Yapmanız Gereken 8 Şey

iyihisset.com

11 Mar 2018

Zaman zaman gittikçe büyüyen bir dünyanın içerisinde olağanüstü bir hızla yalnızlığın içine kapılıyor gibi hissedebilirsiniz. Hatta onca kalabalığın içerisinde kendinizi izole etmek isteyebilirsiniz. Fakat bu durum özellikle de büyük şehirlerde sizi zor durumda bırakabilir. Kendinizi ve çevrenizdeki insanları daha kabul edilebilir düzeye getirip yalnızlık hissiyatınızı yok etmeniz için yapmanız gereken 8 şeyi sizler için derledik.

Yalnızlık gerçek bir hissiyat, kabullenin

Yalnız hissettiğinizde bunun nedeni, bir şeyin bu hissi hatırlatması değil, fiziksel olarak yalnız olduğunuzdur. Beyin, ağrı ve tehlikelere dikkat etmek için tasarlanmıştır.. Bu nedenle yalnızlık dikkatimizi çeker. Sonrasında farklı teoriler geliştirir; can sıkıcı bir hale bürünür. O zaman, bu daha büyük bir sorun haline gelir. Başlangıç olarak sadece bu hissi yaşadığınızı ve aşırı tepki vermeden onu kabul ettiğinizi anlamanız yeterlidir.

Arkadaşlarınızla yeniden tanışın

Arkadaşlarınızın çektiği inanılmaz tatil fotoğraflarına bakmak ya da kişisel ve mesleki başarılarıyla ilgili sosyal medya güncellemelerini öğrenmek, yalnızlık duygularını teşvik edebilir. Siber ortamlarda çok fazla zaman harcamak yerine dizüstü bilgisayarınızı kapatın, telefonunuzu bırakın ve gerçek hayatta tanıdığınız insanlarla daha fazla vakit geçirin.

Etkileşimli bir şekilde yürüyün

Çevrenizde ne olduğuna dikkat edin; sadece bir bahçeye, bir vitrine, bir panoya hatta bir görüntüye takılı kalmayın. Çevremizle ne kadar olumlu bir bağ kurarsanız yalnızlık hissinizin de o kadar azaldığını göreceksiniz.

Yabancılarla konuşun

Bu rahatsız edici gibi gelebilir fakat kendinizi yeni komşulara tanıtmak ya da bina sakinleri ile tanışmak, başlangıçta ürkütücü olsa da gerçek bir bağlantıya neden olabilir. Bu durum yalnızlığı, potansiyel olarak hafifleten bir durum oluşturur.Ayrıca yeni insanların hayatımızdaki potansiyel yerini, hayatlarımıza girmeden anlayamayız, bunu unutmayın.

Kendinize farklı bir alanda şans tanıyın

Sadece uzaktan hoş görünen bir şey bile olsa, kendinize herhangi bir alanda şans tanıyın. Belki bunun için birçok insanla bir araya gelebileceğiniz bir kurs ortamı bile başlangıç için çok güzel bir hamle olabilir. Dans edebilir, Aikido öğrenebilir ya da resim çizebilirsiniz... Emin olun bir şeyleri yapabilme hissiyatı çok güçlü bir duygudur.

Daha uzağa... koşun

Yapılan egzersizlerin ruh halindeki olumlu değişimleri araştırmacılarla doğrulanmış bir olgu. Ama bunlardan en bağımsız ve özgürü olan koşmak, kişide daha güçlü değişimlere sebep olur. Canlılık kazanabileceğiniz ve yalnızlık hissiyatını yok edebilecek en önemli sporu, günün en sevdiğiniz vaktinde yapmaktan çekinmeyin.

Bir kamera alın

Bir kamera alın ve hayatı birkaç saniyeliğine güzel anılarla dondurun. Dışarı çıkıp çevrenizdeki güzel olan her şeyle tanışma fırsatı yakaladığınız anda emin olun her şey olduğundan biraz daha farklı olacak. Gün batımı, havlayan bir köpek ya da kocaman bir yağmur damlası aklınızı yalnızlıktan çıkarmaya yetecektir.

Daha güzel şeyler planlayın

Umut, var olabilecek tüm kötülüklerden sizi soyutlayan bir histir. Yeni ve daha güzel şeylere umut etmek ise sizi tamamen bulunduğunuz olumsuz duygu halinden soyutlar. Mesela bir tatil planlamak sizi rahatlatabilir. Bu sırada, başınıza gelecek riskler karşısında seçiminizi yapma fırsatı veren Benim Seçimim Hayat Sigortası ile çevrenizdeki tüm olumsuzluklara ve kötü düşüncelere son verebilirsiniz. En önemlisi ise bu esnada olumsuz hiçbir şeye hayatınızda yer olmaması... Daha iyisi için gösterilmiş emeği göz ardı etmeyin.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.