Stresli Bir Hayatınız Olduğunun 10 Göstergesi

Buradasınız

Hareket Et 06 Mart 2017

Modern hayatın içinde hepimiz stres yaratan pek çok olayla karşılaşıyoruz. Kimi zaman bu stres seviyesi rahatsız edici boyutlara ulaşıyor ve vücudumuz da bir şekilde bunun sinyallerini veriyor. Nasıl mı? İşte stresli hayat ve sonuçları.

1.Cildiniz Bozulmaya Başladıysa...

Hem yaşadığınız stresten hem de devamlı havasız bir ortamda hareketsiz bir şekilde çalışmaktan cildiniz eski canlılığını yitirmeye hatta sivilcelenmeye başlamış olabilir. 

2. Durup Dururken Yüzünüz Kızarıyorsa...

Yoğun bir günün ortasında, masa başında otururken ortamdaki sıcaklık değişmediği halde terlemeye mi başlıyorsunuz? Üzerine bir de yüzünüzde ekstra sıcaklık mı hissediyorsunuz? Sebebi stresli hayat düzeniniz olabilir.

3. Devamlı Yorgun Hissediyorsanız...

Yoğun bir günün sonunda yorgun hissetmeniz çok normal ama sebepsiz yere devamlı yorgun hissediyorsanız, o başka!

4. Saçlarınız Gereğinden Fazla Dökülüyorsa...

Stresin en önemli göstergelerinden biri, saç dökülmesi. Bunu da en iyi duş alırken fark edersiniz. Korkmayın, stres seviyenizi düşürdüğünüzde bu sorun ortadan kalkacaktır.

5. Kan Şekeri Seviyeniz Düşükse...

Stres, kan şekerinin düşmesine neden olur. Bu da her fırsatta tatlı krizine girmenizi veya yağlı gıdalara yönelmenizi beraberinde getirir. Sonuçta kilo almaya başlarsınız.

6. Elleriniz Titriyorsa...

Uzmanlara göre el titremesi, stresli hayat yaşadığınızın bir göstergesi. Örneğin; ofiste telefona uzanırken elleriniz titriyorsa, vücudunuzdaki olumsuz enerji dışarı çıkmak istiyor olabilir.

7. Sırt ve Omuz Ağrılarınız Varsa...

Hayattaki yükleriniz, size sırt ve omuz ağrısı olarak geri dönebilir. Bunlar ilerleyen zamanlarda baş ağrısına da yol açabilir. Bazı durumlarda fibromiyalji de stresten kaynaklanıyor olabilir.

8. Yorgun Görünüyorsanız...

Şu bir gerçek ki, tatildeyken hepimiz çok daha rahatlamış ve güzel görünürüz. Stres altındayken de, sanki kırışıklarımızın arttığını hissederiz. Bu his, son derece doğru! Eğer çevrenizdekiler devamlı yorgun göründüğünüzü söylüyorsa, durup düşünme zamanı gelmiş demektir.

9. Çok Sık Hastalanıyorsanız...

Stres altındayken hastalıklara daha açık oluruz. Enerjimiz düşüktür, dayanıklılığımız azdır... Tüm bunlar hayat kalitemizi etkiler.

10. Çene Kemiğiniz Ağrıyorsa...

Stresli hayat sadece sırt ağrılarına değil, çene ağrılarına da sebep olur. Hatta stres, tüm ağız ve diş sağlığınızı tehdit edebilir.

Çağımızın en sık rastlanan hastalıklarından biri olan kanserin en büyük sebeplerinden birisi de stres ve sıkıntıdır. Bu nedenle şimdiden kansere karşı önlem alıp Kansere İnat Yaşasın Hayat Sigortası yaptırmaya ne dersiniz? Üstelik bu sigorta sayesinde kendinizi kansere karşı koruma altına alırken, spor ve beslenme danışmanlığı gibi Destekleyici Sağlık Hizmetleri’nden %40’a varan indirimlerle faydalanabilirsiniz.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
14 + 1 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.