Soğuk Havalarda Bile Canlı Görünmenizi Sağlayacak Kış Bakım Ürünleri

Buradasınız

Hareket Et 11 Kasım 2019

Kış aylarının gelmesiyle birlikte cildiniz, canlılığını ve parlaklığı kaybedebilir. Ancak çözümü düşündüğünüzden çok daha kolay! Cilt bakım rutininize ekleyeceğiniz birkaç ürün sayesinde kış boyunca canlı ve parlak görünen bir cilde sahip olabilirsiniz. İşte soğuk havalarda bile canlı görünmenizi sağlayacak kış bakım ürünleri...

 

1. Nemlendirici kremler

Kış aylarında cildiniz, normalde olduğundan daha fazla neme ihtiyaç duyar. Eğer kış aylarında cildinizi yeterince nemlendirmezseniz cildiniz kurur, dolayısıyla canlılığını kaybeder. Soğuk havalarda bile cildinizin canlı ve parlak görünmesini istiyorsanız cilt tipinize uygun nemlendiriciyi seçmeli ve düzenli olarak yüz-boyun bölgenize uygulamalısınız. Özellikle göz çevresi, oldukça hassas bir cilt yapısına sahiptir ve özel bakıma ihtiyaç duyar. Bu nedenle kış ayları boyunca göz çevrenizi özel bir nemlendiriciyle nemlendirmeye özen göstermelisiniz. Ek olarak her duştan sonra vücudunuzu nemlendirmek cildinize kaybettiği canlılığı ve nemi geri kazandıracaktır.

 

2. Doğal yağlar

Cilt, saç ve tırnak bakımında kullanabileceğiniz doğal yağlar, hem uygun fiyatlı hem de oldukça kullanışlı ürünlerdir. Kremlerinizin ya da şampuanlarınızın içerisine damlatabileceğiniz birkaç damla argan yağı, kış ayları boyunca cildinizin ve saçlarınızın sağlıklı görünmesine yardımcı olur. Aynı zamanda boş bir sprey şişesinin içerisine doldurduğunuz içme suyuna birkaç damla esansiyel yağ ekleyebilir, hazırladığınız bu spreyi gün içerisinde yüzünüze ve ellerinize sıkabilirsiniz. Bu sayede hem ferahlayabilir hem de doğal yağların mucizevi etkilerinden faydalanabilirsiniz.

 

3. Saç maskeleri

Kış ayları boyunca birçok insanın gözden kaçırdığı konulardan biri de saç bakımıdır. Soğuk havanın yıpratıcı etkilerinden payını alan saçlarınız, canlılığını ve yumuşaklığını kaybeder. Bu durumun önüne geçmek için haftada birkaç defa saç maskesi uygulamak, düşündüğünüzden çok daha etkili olacaktır. Saç maskelerini dilerseniz kozmetik marketlerden satın alabilir, dilerseniz doğal yağları, sebzeleri ve meyveleri kullanarak kendiniz de hazırlayabilirsiniz. Örneğin avokado, Hindistan cevizi yağı ve zeytinyağı, saç maskesi hazırlamak için en ideal malzemelerdir.

 

4. El ve ayak maskeleri

Gün boyunca soğuk havayla temas eden ellerinizi ve botlarınızın içerisinde yıpranan ayaklarınızı da unutmayalım! Eller, vücudumuzda en çok hasar alan ve yıpranan bölgelerdir. Dolayısıyla düzenli olarak nemlendirilmeye ve bakıma ihtiyaç duyarlar. Birkaç yemek kaşığı zeytinyağı ve yarım limon suyu kullanarak hazırlayabileceğiniz basit bir maskenin bile ellerinize ne kadar iyi geldiğini göreceksiniz! Sağlıklı ve canlı bir cilt için el ve ayak bakımınızı ihmal etmemeli, kozmetik marketlerden satın alabileceğiniz maskelerle düzenli olarak bakım yapmayı unutmamalısınız!

 

5. Vücut ve yüz peelingleri

Kış ayları boyunca kıyafetlerin altında havasız kalan cildiniz, ferahlamaya ve ölü hücrelerden arınmaya ihtiyaç duyar. Bunun için en etkili yöntemlerden biri de peelingdir. Yine kozmetik marketlerde bulabileceğiniz ya da evde kendi malzemelerinizle hazırlayabileceğiniz peelingleri uyguladığınızda cildiniz ölü hücrelerden arınır. Bu sayede tüm kış boyunca ışıl ışıl ve sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz! Öte yandan birkaç haftada bir cildinizi keselemek ölü hücrelerden arınmak için oldukça etkili bir yöntemdir..

 

Kaynak:

http://www.hurriyet.com.tr/paylas/kis-aylarinda-cilt-bakimi-icin-12-ipucu-332

http://www.milliyet.com.tr/pembenar/karda-kista-cildi-korumak-icin-onemli-17-madde-1499641

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
6 + 0 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.