Siyah Noktalara Karşı Doğal Bakım Kürleri

Buradasınız

Hareket Et 19 Temmuz 2016

“O da ne? Yeni bir siyah nokta mı? YOOOOO!” repliğiyle başlayan bir gün nasıl güzel olabilir ki? Baştan kaybetmiştir bir kere kendisi.

Kendinizi çirkin bularak güne başladıysanız, günün geri kalanında da etrafa pek “neşe” saçmazsınız. Eh, hayat manyetizma gibi işlemiyor; ters kutuplar değil; aynı kutuplar birbirini çekiyor. Yani siz ne kadar kötü hissederseniz o kadar negatif enerji de üstünüze gelir. Neyse, kendinizi yıpratmaya gerek yok; çünkü siyah noktaların çözümü oldukça basit. Pratik bir şekilde evde uygulayabileceğiniz doğal bakım kürleri mevcut.

Öncelikle Nedir Arkadaşım Bu Siyah Noktalar?

Diğer bir ismi de “komedon” olan siyah noktalar, aslında yağdır. Özellikle ergenlik döneminde artan hormonal aktiviteler, yağ bezelerini büyüterek yağ üretimini arttırır. Üretilen yağ, cilt gözeneklerinden atılamazsa da siyah noktaya dönüşür. Siyah noktalar sivilceye dönüşebilen nursuz varlıklardır.

Bu Kara Bücürler Neden Çıkıyorlar?

Birçok sebebi var ama en büyük suç, ergenlikte saçma sapan davranan hormonlar. Onun ardından güneşte fazla kalmak, hamilelik, vitamin eksikliği, uykusuzluk, cildi düzenli temizlememek ve stres geliyor.

Düşmanımızı tanıdıysak şimdi ona savaş nasıl olur gösterelim. Savulun siyah noktalar! Doğal bakım kürlerimizi kuşandık, geliyoruz!

İlk Saldırı: Su Buharının Gücü

Bir kabın içine yeni kaynattığınız suyu koyun, büyük bir havlu yardımıyla başınızı kapatarak yüzünüzü buhara tutun. Yüzünüz yanmaya başlayınca ara verin; sonra bir kez daha yüzünüzü terletin. Buhar gözeneklerinizi genişletecek, böylece siz de kulak temizleme çubuğu ile siyah noktaları temizleyebileceksiniz.

İkinci Saldırı: Limonlar Göreve

Siyah noktaları gidermek için en etkili çözümlerden biri de limon suyu kullanmak. Limon, asidik etkisi ve içerdiği kimyasallarla siyah noktaların kaybolmasına yardımcı olur. Yapmanız gereken şeyler, bir pamuğu limon suyuyla ıslatmak ve siyah noktaların olduğu bölgeyi pamukla temizlemek. 20 dakika kadar bekledikten sonra yüzünüzü soğuk suyla durulayın.

Üçüncü Saldırı: Sıra Badem ve Sandal Ağacında!

8-10 tane bademi bir gece önceden süte koyun. Ertesi gün bademleri sütten çıkararak dış kabuklarını soyun ve havanda dövün. Ardından küçük bir kaba alın, bir çay kaşığı bal ve sandal ağacı yağı -tozu da olur- ile beraber bir karışım hazırlayın. Kremi yüzünüze uyguladıktan sonra 30 dakika bekleyin ve soğuk suyla durulayın.

Son Darbe: Aloe Vera

Şimdi de iki adet aloe vera yaprağı gerekiyor, buldunuz mu? Süper. Şimdi onların dikenli kısımlarını kesin, ardından kabuklarını soyarak içindeki jeli ortaya çıkarın. Yarım bardak limon suyuyla beraber blender yardımıyla bir karışım hazırlayın. Maskeyi yüzünüzde 15 dakika kadar beklettikten sonra soğuk suyla yüzünüzü durulayın. (Saldırınızı güçlendirmek istiyorsanız, karışıma bir çay kaşığı doğal bal da ekleyebilirsiniz.)

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
6 + 0 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.