Ana içeriğe atla

Kişisel Bakım

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Sağlıklı Bir Sakala Sahip Olmak için Dikkat Edilecek 5 Nokta
Sağlıklı Bir Sakala Sahip Olmak için Dikkat Edilecek 5 Nokta

iyihisset.com

24 Haz 2020

Son dönemlerde erkek modasına yönelik farklı sakal modelleri ön plana çıkarken, sakal bakımının nasıl yapılması gerektiği sorusu da önem kazanmaya devam ediyor. Uzmanlar sakal bakımı yaparken sabırlı ve özenli olmak gerektiğinin altını çiziyor. Peki, sakal bakımı yaparken neler dikkat etmelisiniz? Sakal bakımının 5 püf noktasını sizler için sıraladık.

Sabırlı olun

Sakal bakımında iradenizin en önemli etken olduğunu unutmayın. Sakalın uzunluğu ve modeli fark etmeksizin sakalınıza gereken özeni göstermeli ve sakalınızın tüm ihtiyaçlarını düzenli bir şekilde karşılamalısınız.

Stresten kaçının

Sakal sağlığının yalnızca sakalın dış görünüşü ile ölçülemediğini aklınızdan çıkarmayın. Sosyal yaşamınızdaki düzensiz beslenme, stres ve cilt sorunları gibi faktörler sakal sağlığınızı doğrudan etkiliyor. Ayrıca tüm bu etkenler uzun sürede sakal yapısını da ciddi tahribata uğratıyor.

Düzenli bakım yapın                        

Sakal bakımı sanıldığı kadar zor bir işlem değildir. Çeşitli püf noktalarla ve doğru yöntemlerle sakal bakımını oldukça kolaylaştırabilirsiniz. Ayrıca sakal bakımı, sizlerden uzun saatler istemeyen bir işlemdir. Günde yalnızca birkaç dakikanızı sakallarınız için ayırmalı ve düzenli bir bakım programı oluşturmalısınız. Öte yandan cildinizin de bu bakımın bir parçası olduğunu unutmayın.

Doğru ürünleri kullanın

Sakal bakımınızın en önemli parçası da sakal temizliğidir. Sakal temizliğinizi yaparken doğru temizlik ürünlerini kullandığınızdan emin olun. Özellikle sakallarınızı sülfat, paraben ve SLS içermeyen şampuanlarla yıkamanız gerektiğini unutmayın. Aksi takdirde sakal köklerinizde incelme meydana gelecektir ve sakal yapınız bozulacaktır.

Takviye yapın

Cilt hassasiyeti, genetik ve hormonal deformasyonlar ve kıl köklerinin yapısı, sakal bakımını kişiden kişiye özelleştiren unsurlar olarak karşımıza çıkıyor. Dolayısıyla öncelikle sakallarınızdaki problemi tespit etmeli ve bu probleme yönelik çözümler sunan takviye ürünler kullanmalısınız.

 

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.