Ana içeriğe atla

Kişisel Bakım

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Sabah Bakımını Nasıl Yapmalısın?
Sabah Bakımını Nasıl Yapmalısın?

iyihisset.com

08 Oca 2022

sabah, bakım, cilt, vücut, sağlık, kadın

Sağlıklı bir cildin en temel sırlarından biri de sabah bakımlarının yapılmasıdır. Önceki günden ve geceden yorulan, kirlenen cildini, sabah rutini haline getireceğin bakımlarla taze ve güne hazır hale getirebilirsin. Yapacağın doğru bakımlarla daha sağlıklı bir cilde ulaşma yolunda ilerleyebilir ve gelecek yıllar için de bugünden kendini korumaya başlayabilirsin. Sabah bakımı için ipuçlarını bu yazımızda bulabilirsin.

İlk hamleyi suyla yapın

sabah, bakım, cilt, vücut, sağlık, yüz yıkama, erkek

Güne başlarken, sabah kalktığında ilk iş olarak yüzünü temiz suyla yıkamalısın. Mevsime ve havanın durumuna göre ılık bir suyla yıkacağın yüzün ve cildin, güne daha iyi bir başlangıç yaparak temizleneceklerdir. Herhangi bir işlem ve temizlik malzemesi uygulamadan önce suyun temizleyici ve ferahlatıcı gücünden faydalanman bir sabah bakım rutini olarak yapman gereken iştir. Su, cildinin nemlenmesi için de oldukça faydalı ve gereklidir.

Su içerek güne başlayabilirsin

sabah, bakım, cilt, vücut, sağlık, su, kadın

Bakım denilince akla ilk gelen genelde yüz ve cilt olur. Ancak bunun dışında sabah bakımı yapmak demek aslında vücudun geneli için bir tazeleme ve hazırlık yapmak demektir. Bunun için yapabileceğin en önemli şeylerden biri su içmektir. Vücudunun yataktan kalktıktan sonra tekrar çalışmaya başlaması ve kendi düzenine geri dönmesi için su içmen çok önemlidir. Su, tüm cilt için de en iyi nemlendirme unsuru olduğundan sabah bakımında suyun yeri tartışılamayacak kadar önemlidir.

Su bazlı temizleyiciler kullanabilirsin

sabah, bakım, cilt, vücut, sağlık, kadın

Bir sabah bakım rutini olarak uygulayabileceğin bir diğer yöntem de su bazlı temizleyiciler kullanmaktır. Yüzünü ve cildini derinlemesine temizleyecek, yağlı olmayan, yatıştırıcı ve nemlendirici etkisi bulunan bir tonikle nazikçe temizlik işlemi yapabilirsin.

Saçını düzeltmelisin

sabah, bakım, cilt, vücut, sağlık, erkek, saç

Sabah yataktan kalktığımızda saçlarımız hem kirlenir hem de şekli bozulur. Sabah bakımlarında saçlarını yıkamayı ve ardından da taramayı unutmamalısın. Nasıl bir şekil vereceğin ve estetik görünüme kavuşturacağın sana kalmış ancak mutlaka bir rutin olarak saçına tarak vurmalısın.

Güneşin etkilerine karşı hazırlık yapmalısın

sabah, bakım, cilt, vücut, sağlık, yüz, krem

Bir sabah bakım rutini olarak yapabileceğin bir şey de güneşin zararlı etkilerine karşı hazırlıklı olmaktır. Bunun için yüzünü ve cildini koruma altına alman, özellikle yaz gibi sıcak, kuru ve güneşli aylarda çok önemlidir. Her mevsim kullanılması önerilen güneş koruyucu kremleri, cildinin tipine ve mevsimin durumuna göre uygun cilt koruyucularını kullanarak güneşin zararlı etkilerini en aza indirebilirsin.

Sağlıklı bir hayat yaşayabilmek için bakımlı ve tazelenmiş bir cilde sahip olmak çok önemli. Bunun için de sabah bakımlarını ihmal etmemeli ve bunları bir rutin haline getirerek daha sağlıklı bir yüz ve cilde sahip olmak için adım atmalısın. Sağlıklı bir cilde sahip olmanın yanında sağlığınla ilgili bir ihtiyacın olduğunda ve doktora danışmak istediğinde QNB Sigorta’nın 7/24 Sağlıklı Hayat Sigortasının ücretsiz sunduğu online doktor hizmetinden faydalanabilir, hem senin hem de sevdiklerinin karşılaşabileceği risklere karşı koruma altına alabilirsiniz.

 

 

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.