Cigna Finan Hemen Bilgi Al

Pürüzsüz Bir Yüz İçin 3 Doğal Bakım Kürü

HAREKET ET14 Temmuz 2016

Dün yediğiniz minik bir parça cips, dev bir sivilce olarak reenkarne mi oldu? Dudağınızda gerginlik yüzünden kocaman bir uçuk çıkacağını bilseydiniz, iş arkadaşınızla yaptığınız o gereksiz tartışmayı yine de yapar mıydınız? Bu akne de nereden geldi, büyük halanızı mı andırıyor ne?

 

Yanağımdaki Sivilceye Kayak Merkezi Kurdum, Paraya Para Demiyorum


Sivilceler, siyah noktalar, akneler… İsimleri de kendileri gibi çirkin olan bu gereksiz varlıklarla hayatı boyunca uğraşmış olanlar, artık yorulduğunuzu mu düşünüyorsunuz? Tüm suçu cilt tipinize atmayın, belki de şimdiye kadar ona yeterince ilgi göstermediniz. Geriye bakıp düşünün, ona düzenli olarak bakım yaptınız mı? Şekerli ve yağlı besinlerden uzak durup, daha çok taze sebze-meyve odaklı beslendiniz mi? Güneşte fazla kalmamaya özen gösterdiniz mi? Bunları yapmıyorsanız, cildinize tek bir laf etmeye bile hakkınız yok.

 

Temizlik ve Dengeli Beslenme El Ele, Sivilcelere Güle Güle

Yüz bakım kürlerinden bahsetmeden önce, cildinize daha sağlıklı bir görünüm kazandırmak için uymanız gereken bazı kurallar var. Bu alışkanlıkları kazanmazsanız; istediğiniz bakım kürünü uygulayın, sivilceler her zaman geri dönecektir.

  • Her gün bir bardak taze meyve suyu için.
  • Düzenli detoks yapın.
  • Cildinizin ihtiyacı olan suyu ona sağlayın. (Bir insanın günlük su ihtiyacı ortalama 2 litredir.)
  • Fırsat buldukça yüzünüze salatalık dilimleri koyun ve 20 dakika boyunca onları bekletin. “Salata yiye yiye sonunda salata oldun!” diye espri yapan arkadaşlarınızı boş verin. İlerleyen zamanlarda onları pürüzsüz yüzünüzle kıskandırırsınız.

 

Avokado ve Naneli Yüz Maskesi

Bir tane avokado ve bir kaşık nane yağına ihtiyacınız var. Malzemeleri bulduysanız, avokadoyu bir kâsenin içine rendeleyin ve nane yağını dökerek iyice karıştırın. Yüzünüze uygulayın, 15 dakika boyunca bekleyin. Son olarak, yüzünüzü masaj yaparak yıkayın ve nazikçe durulayın.

 

Boşuna Sevinme Tatlım, Kakaoyla Kek Değil Yüz Maskesi Yapacağım

Kaynak

¼ fincan ölçeğinde Hindistan cevizi yağını, bir çay kaşığı kakaoyla karıştırın ve yüzünüze uygulayın. 20 dakika sonra yüzünüzü durulayın.

 

Bu Detoks Tarifini Toksinler Bile Alkışladılar

İki çay kaşığı bentonit kilini, 3 çay kaşığı suyla karıştırın ve ortaya çıkan harcı yüzünüze masaj yaparak yedirin. 1 saat kadar yüzünüzde tuttuktan sonra temizleyin. Bentotit kilini bilenler bilir, tamamen doğal, volkanik bir küldür. Sahip olduğu elektro manyetik negatif yükler sayesinde virüs, bakteri ve enfeksiyonları tedavi eder.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Saç beyazlaması yaşlılık belirtisi olarak kabul edilse de pek çok kişi bu sorunla henüz gençliğinin baharındayken bile karşılaşabiliyor. Vitamin ve mineral eksikliği, stres, genetik, tiroid bezi bozuklukları, sağlıksız hayat tarzı gibi faktörler erken yaşta saç beyazlamasının en önemli tetikleyicileri arasında yer alıyor. Bu durum pek çok kişiyi psikolojik olarak da olumsuz etkileyebiliyor. İşte bu nedenle erken yaşta saç beyazlamasına çözüm niteliğinde olan 10 öneriyi bir araya getirdik...

1. Saç Boyalarından Uzak Durun


Özellikle genç kadınların tarz değişikliği olarak başvurdukları saç boyaları, içeriklerindeki zararlı kimyasallar nedeniyle saça renk veren pigmentleri öldürdüğü için erken yaşta saç beyazlamasına neden olabiliyor. Kimyasal saç boyalarından mümkün olduğunca uzak durarak saç yıpranmasını ve beyazlamasını mümkün mertebe engelleyebilirsiniz.

2. Badem Yağı Sürülebilir

Badem yağı, saç beyazlamasına çözüm önerileri arasında yer alıyor. Haftanın üç günü duş almadan bir saat önce saç diplerinize masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

3. Sıkıntı ve Stresten Uzak Durun

Stres ve sıkıntı henüz erken yaşlardan itibaren hücrelere ve bedene zarar verdiği için saç beyazlamasının günlük hayattaki en bariz nedenleri arasında yer alıyor. Aynı nedenlerle saç dökülmesi problemi de yaşamak söz konusu. Huzurunuzu kaçıran ve sizi strese sokan faktörleri kökten yok etmeniz saç beyazlamasını yavaşlatabiliyor.

4. Proteine Önem Verin

Protein eksikliği nedeniyle de erken yaşta saçlar beyazlayabiliyor. Kırmızı et, balık, yoğurt, yumurta gibi gıdaları, yeterli ve dengeli bir şekilde tüketmekte fayda var.

5. A, C ve E Vitaminlerine Dikkat

A, C ve E vitaminleri saç sağlığı konusunda da ağırlığını ortaya koyuyor. Bu vitaminlerin eksikliği özellikle erken yaşta saç beyazlamasının nedenleri arasında yer alabiliyor. Saç beyazlamasına çözüm, mümkün olduğunca doğal yollarda aranmalı.

6. Spor Yapın

Düzenli spor her konuda olduğu gibi erken yaşlılık belirtilerini önleme konusunda da çok büyük önem taşıyor. Çünkü spor yaparken vücuttaki stres azalıyor, hücreler gerekli enerjiyi buluyor ve toksinler terleme yoluyla uzaklaştırılıyor. Bu nedenle herkes daha sağlıklı yaşlanmak, enerjisini artırmak ve kendini her daim genç hissetmek için sporu bir hayat tarzı olarak kabul etmeli.

7. Kendi Saçlarınızın Yağı da Faydalı

Saçlarda kendiliğinden üretilen yağ, doğal bir bakım niteliğinde olduğu için saçları besliyor, uzamasını sağlıyor ve saç beyazlamasını yavaşlatıyor. Bu nedenle her gün saçları yıpratan ve kurutan, ağır kimyasallar içeren şampuanları kullanmaktan kaçınmalısınız.

8. Horoz İbiği Çiçeği

Belki de adını ilk kez duyduğunuz bu çiçek, saç beyazlamasına çözüm olacak türden. Uzmanlara göre horoz ibiği çiçeğinin mor kısımları ezilerek elde edilen su, saça ve saç diplerine masaj yaparak uygulanabilir.

9. Yeşil Yapraklı Sebzeler Tüketin

Başta yeşil yapraklılar olmak üzere sebze tüketimine ağırlık vermelisiniz. Çünkü bu gıdalarda bulunan beta karotenin faydaları su götürmez bir gerçek.

10. Çörek Otu Yağı

Saç dökülmesine karşı mucizevi etkileriyle ön plana çıkan çörek otu, saç beyazlamasını önleme konusunda da oldukça güçlü bir yöntem. Saçlarınıza masaj yoluyla uygulayabilir veya her gün bir çay kaşığı çörek otunu çiğneyerek yutabilirsiniz.