Pürüzsüz Bir Yüz İçin 3 Doğal Bakım Kürü

Buradasınız

Hareket Et 14 Temmuz 2016

Dün yediğiniz minik bir parça cips, dev bir sivilce olarak reenkarne mi oldu? Dudağınızda gerginlik yüzünden kocaman bir uçuk çıkacağını bilseydiniz, iş arkadaşınızla yaptığınız o gereksiz tartışmayı yine de yapar mıydınız? Bu akne de nereden geldi, büyük halanızı mı andırıyor ne?

 

Yanağımdaki Sivilceye Kayak Merkezi Kurdum, Paraya Para Demiyorum

Sivilceler, siyah noktalar, akneler… İsimleri de kendileri gibi çirkin olan bu gereksiz varlıklarla hayatı boyunca uğraşmış olanlar, artık yorulduğunuzu mu düşünüyorsunuz? Tüm suçu cilt tipinize atmayın, belki de şimdiye kadar ona yeterince ilgi göstermediniz. Geriye bakıp düşünün, ona düzenli olarak bakım yaptınız mı? Şekerli ve yağlı besinlerden uzak durup, daha çok taze sebze-meyve odaklı beslendiniz mi? Güneşte fazla kalmamaya özen gösterdiniz mi? Bunları yapmıyorsanız, cildinize tek bir laf etmeye bile hakkınız yok.

 

Temizlik ve Dengeli Beslenme El Ele, Sivilcelere Güle Güle

Yüz bakım kürlerinden bahsetmeden önce, cildinize daha sağlıklı bir görünüm kazandırmak için uymanız gereken bazı kurallar var. Bu alışkanlıkları kazanmazsanız; istediğiniz bakım kürünü uygulayın, sivilceler her zaman geri dönecektir.

  • Her gün bir bardak taze meyve suyu için.
  • Düzenli detoks yapın.
  • Cildinizin ihtiyacı olan suyu ona sağlayın. (Bir insanın günlük su ihtiyacı ortalama 2 litredir.)
  • Fırsat buldukça yüzünüze salatalık dilimleri koyun ve 20 dakika boyunca onları bekletin. “Salata yiye yiye sonunda salata oldun!” diye espri yapan arkadaşlarınızı boş verin. İlerleyen zamanlarda onları pürüzsüz yüzünüzle kıskandırırsınız.

 

Avokado ve Naneli Yüz Maskesi

Bir tane avokado ve bir kaşık nane yağına ihtiyacınız var. Malzemeleri bulduysanız, avokadoyu bir kâsenin içine rendeleyin ve nane yağını dökerek iyice karıştırın. Yüzünüze uygulayın, 15 dakika boyunca bekleyin. Son olarak, yüzünüzü masaj yaparak yıkayın ve nazikçe durulayın.

 

Boşuna Sevinme Tatlım, Kakaoyla Kek Değil Yüz Maskesi Yapacağım

¼ fincan ölçeğinde Hindistan cevizi yağını, bir çay kaşığı kakaoyla karıştırın ve yüzünüze uygulayın. 20 dakika sonra yüzünüzü durulayın.

 

Bu Detoks Tarifini Toksinler Bile Alkışladılar

İki çay kaşığı bentonit kilini, 3 çay kaşığı suyla karıştırın ve ortaya çıkan harcı yüzünüze masaj yaparak yedirin. 1 saat kadar yüzünüzde tuttuktan sonra temizleyin. Bentotit kilini bilenler bilir, tamamen doğal, volkanik bir küldür. Sahip olduğu elektro manyetik negatif yükler sayesinde virüs, bakteri ve enfeksiyonları tedavi eder.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
14 + 2 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.