Neden Tuzsuz Şampuan Kullanmalısın?

Buradasınız

Hareket Et 08 Ocak 2023

Tuzsuz şampuan, saç, bakım, yıkama, temizlik, sağlık

Saçımızın temizliği, güzel görünümü ve parlaklığı için sıkça tercih ettiğimiz şampuanlar, içerdikleri kimyasal maddelerle zaman zaman saçlarımıza zarar da verebiliyorlar. Saç yapısının ve derisinin doğrudan yıpranmasını sağlayan bu şampuanlara alternatif olarak da son dönemde en sık tercih edilen ürünlerden biri tuzsuz şampuanlar. Yeni bir bakım trendi olarak da tercih edilen bu şampuanlar, saçların doğal yapısını da koruyarak daha sağlıklı olmalarını sağlıyor. Şampuanların saç derinlemesine temizlemesinin yanında kurutması ve sertleşmesine karşı da kullanabileceğin tuzsuz şampuanlar hakkında detayları bilgileri bu yazımızda bulabilirsin.

Tuzsuz şampuan nedir?

Tuzsuz şampuan, saç, bakım, yıkama, temizlik, sağlık

Şampuanların hem köpürmesi hem de saçı daha hızlı ve rahat temizlemesi için içerisine birçok farklı kimyasal madde konuluyor. Ancak tuzsuz şampuanlar, başta sülfat ve tuz olmak üzere birçok kimyasal maddeden arınmış durumda oluyor. Daha organik ve sağlıklı bir içeriğe sahip olan bu şampuanlar aynı zamanda da paraben de içermiyor. Bu yolla da saçın daha hacimli olmasını ve dolgun gözükmesine yardımcı oluyorlar. Tuzun aşındırıcı özelliklerinden de uzak olan tuzsuz şampuanlar, kaşıntı, kuruluk ve kepek gibi sıkça görülen saç hastalıklarının oluşumunu da engeller.

Tuzsuz şampuanların faydaları nelerdir?

Tuzsuz şampuan, saç, bakım, yıkama, temizlik, sağlık

Saç sağlığı için herhangi bir tehdit oluşturmayan tuzsuz şampuanlar, doğrudan saç temizliği için rahatlıkla kullanılabilir. Saçlarımız yıkanmadıkları sürece zaman içerisinde doğal sebeplere bağlı olarak kirlenir ve yıpranırlar. Aynı zamanda yağlanmaya da başlarlar. Normal şampuanlar ile yıkama yapıldığında zaman içerisinde saç tellerinin kuruduğu ve sönük bir görünüme kavuştuğu görülür. Tuzsuz şampuanlar ise saç tellerini ve derisini yormadan temizlik sağlarlar. Saç kremi kullanımını gerektirmeden saçı yağdan ve kirden arındırırlar. İnce telli ve kolay kırılan saç tellerine karşı da tuzsuz şampuanlar tercih edilebilir. Yine aynı şekilde farklı işlemlerden geçmiş, boyanmış ve yüksek ısıya maruz kalmış saçların onarımında da tuzsuz şampuanlar oldukça etkilidir.

Daha dolgun, hacimli ve sağlıklı bir görüntü elde ederler

Tuzsuz şampuan, saç, bakım, yıkama, temizlik, sağlık

Saçların dolgun ve hacimli görünmesini sağlayan en temel olgulardan biri saç diplerinin ve köklerinin sağlıklı olmasıdır. Bunun için saç diplerini besleyecek ve koruyacak ürünleri kullanmak önemlidir. Tuzsuz şampuanlar tam olarak bu noktada da işlev görürler ve saç diplerinin daha sağlıklı olmasına yardımcı olurlar. İçerisinde sülfat ve tuz bulunmayan bu şampuanlar, saçların daha iyi nemlenmesini sağlayarak çok daha dolgun ve hacimli bir görüntü elde edilmesine destek olurlar. Aynı şekilde saçlara doğal bir parlaklık vererek sönük bir görüntünün oluşmasının da önüne geçerler.

Saçların kolay uzamasına da destek olur

Tuzsuz şampuan, saç, bakım, yıkama, temizlik, sağlık

Son yapılan araştırmalar tuzsuz şampuanların saç uzamasını da desteklediğini ortaya koyuyor. Saçları kurutmayan ve tellerin de kırılmasını engelleyen tuzsuz şampuanlar, içerisindeki biotin destekleri ile saç dökülmelerinin de önüne geçebilir. Saçların zaman içerisinde güçlenmesini sağlayarak uzamanın da hızlanmasına destek olur. Tuzsuz şampuanlar ayrıca kıvırcık ve dalgalı saçların bakımı konusunda da en büyük yardımcılardan biridir. Saçların daha kolay şekil almasını, parlak ve belirgin olmasını sağlar. Yine buklelerin daha çok daha kolay şekilde şekil almasına yardımcı olur.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
6 + 13 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.