Ana içeriğe atla

Kişisel Bakım

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Maden Suyunu Cilt Bakımında Kullanmanın 9 Farklı Yolu
Maden Suyunu Cilt Bakımında Kullanmanın 9 Farklı Yolu

iyihisset.com

21 Eki 2019

Cildiniz gün içerisinde kir, toz ve birçok olumsuz etkiye maruz kalır. Bu olumsuz etkilerin yol açtığı cilt problemlerinin kısa zamanda düzelmesini istiyorsanız günde en az bir kez cilt bakımı yapmanız gerekiyor. Özellikle gece uyumadan önce cildinizi temizlerseniz daha parlak bir cilde sahip olabilirsiniz. Gün içerisinde ise tonik ve nemlendirici kremler sayesinde cildinizi rahatlatabilirsiniz. Cilt bakımında amaç; tıkanan ve kirlenen gözenekleri temizlemek, cildi makyaj kalıntılarından ve ölü derilerden arındırmak, cilde nefes aldırmak, kan akışını hızlandırmak ve nem dengesini sağlamaktır. 
 
"Güzellik minerali" olarak da bilinen silisyum açısından zengin olan maden suyu, cilt bakımınız için en etkili temel malzemelerin başında geliyor. Her cilt tipinde rahatlıkla kullanılabilen maden suyu içinde bulundurduğu mineraller sayesinde cildinizin ihtiyacı olan vitamini sağlar. Maden suyunu cilt bakımında düzenli olarak kullanırsanız değişimi siz de fark edeceksiniz.
 
İşte maden suyunu cilt bakımında kullanma yolları! 
 
⦁ Göz altı şişliklerini geçirmek için
Günlük cilt bakımınız için maden suyunu rahatlıkla kullanabilirsiniz. Üstelik kullanılışı da oldukça kolay! Maden suyunu buz kalıplarına doldurun ve buzlukta dondurun. Buz kalıbı haline gelen maden suyunu her sabah göz altlarınıza masaj yaparak uygulayın. Böylelikle gözlerinizdeki şişlikler iner ve daha canlı bir görünüm için güne ilk adımı atmış olursunuz. Dilerseniz dondurmadan da göz altlarınızdaki şişliklere uygulayabilirsiniz.
 
⦁ Gözenekleri sıkılaştırmak için
Maden suyunu buzdolabında beklettikten sonra soğuk halde cildinize uygulamak çok daha etkili olacaktır. Cilt temizliğini soğuk maden suyuyla yapmak, içeriğindeki silisyum sayesinde tonik etkisi yaratarak gözeneklerin eskisinden daha sıkı hale gelmesini sağlar. Etkili bir sonuç alabilmek için düzenli olarak kullanmanız gerektiğini unutmayın.
 
⦁ Cildi yağ ve kirden arındırmak için
Gün boyunca cildimizin maruz kaldığı dış etkenler ve makyaj kalıntıları, cildin daha mat ve kirli görünmesine sebep olur. Tüm bunların önüne geçebilmek için yüzünüzü musluk suyuyla yıkamak yerine maden suyuyla temizlemeyi deneyin. Maden suyu içinde bulundurduğu antibakteriyel özelliğiyle ciltteki yağı ve kiri temizler. Gece uyumadan önce ve sabah kalktığınızda yüzünüzü maden suyuyla yıkayabilirsiniz. 
 
⦁ Sivilce oluşumunu engellemek için
Her insanın hayatının bir döneminde yaşadığı sivilce probleminin önüne geçmek bu mucizevi sıvıyla mümkün. Maden suyuyla yüzünüzü yıkadığınızda varolan sivilcelerin kuruduğunu ve kullanıma devam ettiğiniz sürece de sivilce oluşumunun engellendiğini fark edeceksiniz. Sivilce problemi yaşayanlar maden suyuna mutlaka bir şans vermeli.
 
⦁ Cildi nemlendirmek için
Cildiniz gün içinde kaybettiği nemi maden suyuyla geri alabilir. Pamuk yardımıyla yüzünüze uyguladığınız maden suyu, cildiniz için doğal bir nemlendirici görevi görecektir. Ancak nemlendirici etkisini ilk kullanımda görmeniz mümkün değil, bu nedenle düzenli olarak kullanmalısınız. Kullandığınız maden suyunun şeker içermediğine dikkat etmeyi unutmayın!
 
⦁ Cilt lekelerini azaltmak için
Yüzünüzde sivilce lekeleri ya da güneşin zararlı etkilerinden dolayı oluşmuş lekeler olabilir. İşte bu lekeleri geçirmek için maden suyuyla yüzünüze bakım yapabilirsiniz. Bu bakımı uygulayabilmek için buz haline getirdiğiniz maden suyunu yüzünüzde gezdirerek dairesel hareketlerle cildinize masaj yapabilirsiniz. 
 
⦁ Siyah noktalardan kurtulmak için
Cildinizi siyah noktalardan arındırmak ve gözenekleri temizlemek isterseniz yapacağınız uygulama oldukça kolay: Geniş bir kabın içine şeker içermeyen sade maden suyunu koyun. Ardından isteğinize göre limon dilimleri veya biberiye yaprakları ekleyin. Kafanızı bu kaba doğru eğin ve bekleyebildiğiniz kadar bekleyin. Suyun yüzünüzle etkileşime geçmesine izin verin. Uygulamanın sonunda yüzünüzü temiz bir havluyla silin. Artık cildiniz daha temiz, daha canlı ve çok daha parlak! 
 
⦁ Mimik çizgilerinin belirginleşmesini önlemek için
Maden suyunun en önemli özelliklerinden biri, mimik çizgilerinin belirginleşmesini önlemesidir. Maden suyuyla yüzünüzü yıkadığınızda ya da cildinizi maden suyuna batırdığınız bir pamukla sildiğinizde özellikle göz çevresindeki mimik çizgilerinin belirginleşmesini engelleyebilirsiniz. Elbette bu çizgiler bir gün oluşacak ancak yapacağınız bakımla ortaya çıkma sürecini yavaşlatabilirsiniz.
 
⦁ Cildi ferahlatmak için
Maden suyunun bu kullanım alanı özellikle yaz aylarında yüzü çok terleyenlere gelsin! İçine hiçbir şey ilave etmediğiniz sade maden suyunu boş bir sprey şişesine koyarak çantanızda taşıyabilirsiniz. Böylelikle yüzünüz her terlediğinde yüzünüze sıkacağınız maden suyuyla ferahlayabilirsiniz. 
 
Kaynak: 

http://www.yasemin.com/guzellik/haber/2690103-maden-suyunun-cilde-faydalari

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.