Kuru Fırçalama Tekniği ile Nasıl Cilt Bakımı Yaparsın?

Buradasınız

Hareket Et 07 Ağustos 2022

kuru, fırçalama, teknik, bakım, cilt, sağlık

Cildi ölü derilerden arındıran ve parlak bir görünüm kazandıran kuru fırçalama tekniği, son dönemlerde en popüler kişisel bakım rutinleri arasında yer alıyor. Kolay uygulanabilirliği ve tekniği ile dikkat çeken kuru fırçalama, düzenli uygulamalar sonucunda olumlu sonuçlar doğuruyor. Uzmanlar vücuda birçok faydası olan bu tekniğin kuruluğu gidermede de oldukça etkili olduğunu belirtiyor. Kuru fırçalama tekniği ile nasıl cilt bakımı yapabileceğini senin için araştırdık.

Kuru fırçalama tekniği nedir?

kuru, fırçalama, teknik, bakım, cilt, sağlık

Kuru fırçalama, yüzyıllardır var olan bir yöntem ve bir alternatif tıp uygulaması olarak ön plana çıkıyor. At kılı fırçası yardımıyla vücudun aşağıdan yukarıya doğru taranmasını ifade eden bu tekniğin uygulaması oldukça kolay. Kuru fırçalama tekniği ile birlikte kan dolaşımını hızlandırmak ve sert kıllar sayesinde vücudu ölü deriden arındırmak amaçlanıyor.

Kuru fırçalama nasıl yapılır?

kuru, fırçalama, teknik, bakım, cilt, sağlık

Kuru fırçalama oldukça kolay ve çok fazla zaman almayan bir bakım türü olarak karşımıza çıkıyor. Bu noktada doğal bir at kılı fırçası edinerek işe başlayabilirsin. Fırçayı geniş ve dairesel hareketlerle aşağıdan yukarıya doğru olacak şekilde vücuduna uygulayabilirsin. Karın, boyun ve göğüs gibi vücudun hassas bölgelerinde ise daha hafif dokunuşlara yönelmeli ve vücudun tahriş olmasının önüne geçmelisin. Ayrıca bakım rutinini tamamladıktan sonra ölü derileri atmak için soğuk bir duş alman gerektiğini de unutmamalısın. Duş aldıktan sonra çeşitli krem ve losyonlarla da tenini rahatlatmayı da ihmal etmemelisin.

Kuru fırçalama tekniğinin faydaları nelerdir? 

kuru, fırçalama, teknik, bakım, cilt, sağlık

Kuru fırçalama tekniğinin insan vücuduna birçok fayda sağladığı biliniyor. Çok eski bir geçmişe sahip bu yöntemin kan dolaşımını artırdığı, cildi ölü derilerden temizlediği ve cildin daha parlak bir görünüme kavuşmasını sağladığı biliniyor. Genel anlamda at kılı fırçalama tekniğinin yararları şu şekilde sıralanıyor:

  • Kuru fırçalamanın mekanik hareketi, pürüzlü ve kuru ciltleri soymak için eşsiz bir yöntemdir ve kan dolaşımını hızlandırarak ölü derinin temizlenmesini ve hücrelerin yenilenmesini sağlar. Bu teknik ayrıca tıkanmış gözeneklerin açılmasına yardımcı olur. Bu sayede vücut terleme ile birlikte toksinleri dışarıya daha kolay bir şekilde atar.
  • Kuru fırçalama tekniği, sinir sistemini uyandırır ve kişinin kendisini daha iyi hissetmesini sağlar. Bu sayede stres seviyesi önemli ölçüde düşer.
  • Ölü hücreleri ve derileri yok ederek daha parlak ve pürüzsüz bir cilt görünümü sağlar.
  • Kan dolaşımını hızlandırdığı için selülit görüntüsünü geçici olarak engeller.

Sen de kuru fırçalama tekniği ile daha sağlıklı ve güzel görünümlü bir cilde kavuşabilirsin. Bunun için doğru tekniği ve fırçaları kullanarak cildini ölü hücrelerden temizleyebilir, cildinin hava almasını sağlayabilir ve bu yolla sağlığına ulaşabilirsin. Ek olarak sağlığınla ilgili ihtiyaç duyacağın farklı noktalarda ise QNB Sigorta’nın Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nı tercih edebilirsin. Bu sigorta ile SGK dışında bir ödeme yapmadan özel sağlık kuruluşlarından hizmet alabilirsin. Şimdi %10 hoş geldin indirimi de seni bekliyor.

 

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
1 + 3 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.