Ana içeriğe atla

Kişisel Bakım

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Kış Günlerinde Cildinizin Nemini Korumak İçin Yapabileceğiniz 5 Şey
Kış Günlerinde Cildinizin Nemini Korumak İçin Yapabileceğiniz 5 Şey

iyihisset.com

15 Oca 2021

 

Kış mevsimi, vücudunuza pek çok zarar verir. Soğuk havalar cildimizi kuruturken bir yandan da pek çok hastalığa davetiye çıkarabilir. Tüm bunlardan kendinizi korumak için “Sağlıkı Yaşam Ferdi Kaza Sigortası” yaptırabilir, sağlığınızı güvenceye alabilirsiniz. Cilt bakım rutininizde değiştireceğiniz birkaç adım sayesinde cildinizi de korumak mümkün!

 

Kış boyunca cildinizin nemini korumak için yapabileceğiniz şeyleri yazdık. İşte soğuk kış günlerinde bile ışıl ışıl bir cilde sahip olmak için yapabileceğiniz 5 şey...

 

1. Bilinçli bir cilt bakımı şart

 

Kış aylarında cildiniz, daha hassas bir bakıma ihtiyaç duyar. Bu nedenle diğer aylarda kullandığınız cilt bakım ürünlerinizi değiştirmeniz gerekebilir. Cildinizi kurutmamak adına kullanacağınız ürünleri seçerken bilinçli olmak şart. Özellikle kış ayları boyunca cildinizi yoğun bir şekilde nemlendirecek temizleyiciler ve tonikler tercih etmeye özen göstermelisiniz. Aksi takdirde cildiniz kuruyabilir hatta soğuk havanın da etkisiyle tahriş olabilir.

 

2. Cildinizi nemlendirmeyi unutmamalısınız

 

Kimilerimiz cilt bakımı konusunda daha disiplinli olsa da kimilerimiz bu konuda pek de dikkatli değil. Cilt bakımının en önemli adımının nemlendirme olduğunu unutmamalısınız. Cildinizi düzenli olarak nemlendirmeye özen gösterin. Özellikle kış ayları boyunca nemlendirici kullanmak büyük önem taşır. Düzenli olarak cilt tipinize uygun bir nemlendiriciyle boyun ve yüz bölgenizi yuvarlak hareketlerle masaj yaparak nemlendirin. Göz çevrenizi nemlendirmeyi de unutmayın!

 

3. Doğal yağların mucizelerinden faydalanın

 

Cildiniz ve saçlarınız için sayısız faydaları bulunan doğal yağları bakım rutinlerinize ekleme vakti geldi! Bir sprey şişesinin içerisine içme suyu ve bir çay kaşığı doğal yağ ekleyin. Hazırladığınız bu karışımı ferahlamak istediğiniz her an kullanabilirsiniz! Bu sayede hem tazelenebilir hem de cildinizi nemlendirebilirsiniz. Avokado yağı, jojoba yağı ve biberiye yağı; cilt bakımı için en sık kullanılan yağların başında geliyor. Tabii cildiniz için en uygun yağı araştırmanızda fayda var!

 

4. Nem maskelerini de es geçmemek lazım!

 

Kış aylarında cildinize ihtiyacı olan nemi geri kazandırmanın en etkili yollarından biri de nem maskeleri! Haftada bir ya da iki kez uygulayabileceğiniz nem maskelerini kozmetik marketlerden satın alabileceğiniz gibi evde kendiniz de hazırlayabilirsiniz. Yoğun miktarda nem ve yağ içeren bu maskeler, cildinizin ihtiyaç duyduğu nemi hızlı bir şekilde karşılar. Bu sayede ışıl ışıl bir cildin keyfini çıkarabilirsiniz!

 

5. Atkı ya da şal kullanmaya özen gösterin

 

Cilt bakımı konusunda dikkat etmeniz gerekenleri hatırlattık. Şimdi sıra cildinizi dış etkenlerden korumakta! Özellikle kış aylarında cildinizi ıslak bırakmamaya dikkat edin. Dışarıya çıkacaksanız mutlaka kurulanın ve bir atkı ya da şal kullanarak yüzünüzü ve boynunuzu koruyun. Böylelikle cildinizi  rüzgar ve soğuk havanın olumsuz etkilerinden koruyabilirsiniz.

 

Kaynak:

http://www.milliyet.com.tr/pembenar/karda-kista-cildi-korumak-icin-onemli-17-madde-1499641

https://www.buseterim.com.tr/tr/guzellik/cilt-bakimi/5-adimda-kis-aylarinda-cilt-bakimi

 

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.