Hızlı Oje Kurutma Yöntemleri

Buradasınız

Hareket Et 11 Şubat 2023

oje, bakım, kurutma, ipucu

Güzel, bakımlı ellerin ve tırnakların vazgeçilmez yardımcısı ojelerdir. Kıyafetin rengine göre ya da girilen ortama uygun şekilde çok farklı ojeler ile sen de güzelliğini tamamlayabilirsin. Oldukça estetik bir görüntü de elde edebileceğin ojeleri sürdüğün bazı zamanlarda ise acelen olabilir. İşte bu zamanlarda yeni sürdüğün ojelerini çok daha hızlı şekilde kurutman ve bir an önce giyinip, hazırlanıp dışarıya çıkman gerekebilir. İşte böyle anlarda hızlı oje kurutma yöntemlerini kullanmalısın. İşte her an ihtiyacın olabilecek ve oldukça da işine yarayacak hızlı oje kurutma yöntemlerinden bazıları…

İnce kat cila ya da kapatıcı kullanabilirsin

oje, bakım, kurutma, ipucu

Ojelerini yeni sürdüğünde kurumaları için belirli bir vakte ihtiyacın olacaktır. Bu süreyi hızlandırmak ve bir an önce ojelerinin kurumasını sağlamak için ince bir kat cila çekmeyi deneyebilirsin. İnce kat cila uygulamak, daha hızlı kurumasına yardımcı olabilir n. Yine buna benzer bir şekilde ojeler için özel olarak üretilmiş ve kurumasına da yardımcı olacak kapatıcıları tercih edebilirsin. Burada özellikle cilaları kullanırken dikkat etmen gereken bazı noktalar da var. Örneğin çok fazla cila uygulamaktan kaçınmalısın. Kalın bir cila tabakası uygulamak, kurumasını daha uzun sürebilir. Daha hızlı kurumasına yardımcı olmak için ince, eşit cila katları kullanmayı deneyebilirsin.

Soğuk su ya da kurutma makinesi işe yarayabilir

oje, bakım, kurutma, ipucu

Soğuk ve buzlu su da ojelerinin hızlı kurumasında oldukça iyi yardımcılardır. Ojeni sürdükten sonra tırnaklarının üzerinden birkaç dakika soğuk su akıtmayı deneyebilirsin. Bu, cilanın daha hızlı kurumasına yardımcı olabilir. Tırnaklarını buzlu suya batırmak da işe yarayabilir. Ojeni sürdükten sonra bir kaseyi buzlu suyla doldurun ve tırnaklarını birkaç dakika bu kaseye batır. Bu, cilanın daha hızlı kurumasını sağlayacaktır.

Yine bir miktar vaktin varsa deneyebileceğin yöntemlerden biri de saç kurutma makineleridir. Başka bir şey yapmadan önce sıcak hava ile ojenin tamamen kurumasını sağlayabilirsin. Bu daha uzun sürebilir, ancak cilayı kurutmanın güvenli ve etkili bir yoludur. Saç kurutma makineni soğuk ayarına getirip ve tırnaklarından yaklaşık 15 cm uzakta tutmalısın. Bu, kurutma sürecini hızlandırmana yardımcı olacaktır.

Özel spreyleri de tercih edebilirsin

oje, bakım, kurutma, ipucu

Tıpkı cila ya da kapatıcılar gibi ojelerini kurutmak için kullanabileceğin bir diğer yardımcı da spreylerdir. Ojenin kurumasını hızlandırmak için özel karışımlar içeren bu spreyler spreyler, oje üzerinde ince, sert bir film oluşturarak çalışır, bu da rengi kapatmaya ve bulaşmayı önlemeye yardımcı olur. Yine ojelerinin hızlı kurumasını istiyorsan dikkat etmen bir diğer nokta da onları sürdükten sonra dokunmaktan kaçınmaktır. Ojelerin kururken bir şeylere dokunmak veya bir şeyleri tutmak cazip gelebilir, ancak bu durum ojenin bulaşmasına veya çökmesine neden olabileceğinden bunu yapmaktan kaçınmalısın.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
1 + 0 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.