Ana içeriğe atla

Kişisel Bakım

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Hangi Çeşit Diş Macunu Size Daha Uygun?
Hangi Çeşit Diş Macunu Size Daha Uygun?

iyihisset.com

02 Oca 2019

Günümüzde diş çürüklerini önleyen, diş eti sağlığını iyileştirmeye yardımcı olan veya tartar oluşumunu önleyen çeşit çeşit diş macunları ortaya çıktı. Bunların hepsini bir araya getiren macunlar da cabası… Tabii sizin bir diş macunundan beklentiniz bu üç maddenin ötesinde de olabilir. Peki ama bakalım hangi diş macunu size daha uygun.

Sigara İçenler İçin Diş Macunu

Sigara içenler, genellikle tartar kalıntıları dolayısıyla lekeli dişlere sahiptir. Bazı diş macunları bu lekeleri çıkarabilmek için daha güçlü aşındırıcılar kullanır. Bu macunlar ilk etapta kullananları mutlu etse bile zaman içerisinde dişte aşınmalara yol açmaya başlayabilir. Bu diş macununu kullanırken dişlerinizi sert fırçalamamaya özen göstermelisiniz.

Aşırı Hassasiyetle Mücadele Etmek Için Özel Diş Macunu

Diş çıkaran çocukların diş etleri oldukça hassas olabilir. Aynı şekilde, yaşlılarda da diş etlerinin geri çekilme sorunu yaşanabilir. Bu gibi durumlarda dişlerde hassasiyet durumu ortaya çıkar. Aşırı hassasiyeti engellemek için geliştirilen diş macunlarını tercih ederek, diş ağrılarınızın önüne geçebilirsiniz. Ayrıca size harika bir çözüm önerimiz daha var: Gülen Yüzler Ferdi Kaza Sigortası. Kendinizin ve sevdiklerinizin diş sağlığı ihtiyaçlarını karşılayabilecek, sizi güvenle gülümsetecek sigorta hakkında bilgi almak için hemen tıklayın.

Beyazlatan Diş Macunları

Beyazlatıcı diş macunları genellikle kozmetik yararları sayesinde satılsa da yaş ilerledikçe, dişler beyazlığını kaybederek sararmaya başlar. Bu sebeple dişleri daha çok sararan, orta yaşlı kişiler tarafından sıkça tercih edilir. Çünkü bu diş macunu türlerinde genellikle florür ve enzim sistemi kullanır.

Doğal Diş Macunu

Çeşit çeşit doğal diş macunu ürünleri de kolayca bulunabilir. Bu diş macunları, Hindistan cevizi, misvak, zencefil gibi birçok esans özünden üretilebilir. Fakat doğal diş macunlarının bilimsel olarak sağlıklı olduğuna dair henüz bir kanıt yok. Bu yüzden bu diş macunlarının diş çürümesini önlemesi gibi kanıtlanmış aktif bir bileşeni yok. Doğal diş macunlarının florür içerip içermediğini kontrol etmek önemlidir. Florür içeren diş macunları tercih edilmelidir.

Referanslar

https://www.dentalhealth.ie/dentalhealth/teeth/typesoftoothpaste.html

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.