Güne Erken Başlamak İçin 6 Muhteşem Sebep

Buradasınız

Hareket Et 03 Nisan 2017

Erken uyanmanın başarıyı ve verimliliği artırdığı su götürmez bir gerçek. Ömrümüzün üçte birinin uykuda geçtiğini hesaba katarsak, erken kalkmanın günü daha iyi şekilde değerlendirmede ve stresi azaltmada etkili bir yöntem olduğunu söyleyebiliriz. İşte güne erken başlama konusunda sizi ikna edecek 6 sebep.

Gizli Benliğinizi Keşfetmek İçin Zaman Yaratırsınız

Pek çok kişi önemli hedeflerini konsantrasyon eksikliği sebebiyle gerçekleştiremiyor. Ne yapmanız gerektiği üzerine acil olarak yoğunlaşmazsanız, gün içinde ilginizi de kaybedebilirsiniz. İnsan beyni günün ilk yarısında çok daha etkili bir şekilde çalışıyor, daha rahat odaklanıyor ve mantıklı kararlar veriyor. Dolayısıyla erken uyanıp sabah saatlerinin enerjisinden yararlanarak hayatınızı istediğiniz gibi kontrol edebilir, birçok problemi önleyebilirsiniz. Böylece hobilerinize de zaman ayırarak yeni ilgi alanları keşfedebilirsiniz.

Erken Kalkmak Gününüzü Özgürce Planlamayı Sağlar

Erken kalkmak, işe veya okula gitmeden önce günü planlamaya, önemli saatleri ve görüşmeleri belirlemeye zaman yaratır. Genel düşüncenin aksine gününüzü bir önceki akşamdan planlamak çok da tavsiye edilen bir durum değil. Çünkü akşam saatlerinde günlük hayatın yorgunluğu sebebiyle tek düşünceniz bir an önce dinlenmek oluyor. Bu sebeple planlarınızı zinde olduğunuz sabah saatlerinde yapmalısınız.

Sabah Saatleri Kişisel Gelişim İçin Bulunmaz Bir Fırsat

 

 

Uyanır uyanmaz ofise veya okula yetişmek için koşturmak zorunda değilsiniz. Birçok kişi aileleri, arkadaşları veya hobileri için yeterli zamanlarının olmadığını söylüyor. Eğer sabah 06:00 civarı uyanırsanız spor yapmaya bile vaktiniz olabilir. Böylece işe gitmeden önce endorfin hormonu salgılayarak kendinizi daha mutlu ve enerjik hissedebilir, iş hayatınızın stresiyle büyük oranda başa çıkabilirsiniz. Spor yapmak için sizi teşvik edecek bir önerimiz daha var. Hem hayat sigortası yaptırıp hem de anlaşmalı spor merkezleri, diyetisyen ve psikologlarda %40’a varan indirim avantajından faydalanmak ister misiniz? Detaylar için tıklayın.

 

Kahvaltı Etmek İçin Zamanınız Olur

 

 

Hayatınız boyunca gerek ailenizden gerek uzmanlardan gerekse öğretmenlerinizden kahvaltının günün en önemli öğünü olduğunu duymuşsunuzdur. Evden çıkmadan birkaç saat önce uyanırsanız, güzel bir kahvaltı için de yeterli zamanınız olur. Bloomberg Halk Sağlığı Okulu araştırmasına göre, kahvaltı alışkanlığı ve sağlık arasında çok büyük bir bağlantı var. Tıpkı çiçeklerin suya ihtiyaç duyduğu gibi herkes daha kaliteli ve sağlıklı bir gün geçirmek için kahvaltıya ihtiyaç duyuyor.

 

Erken Kalkmak Yaratıcılığınızı Artırır

 

 

Araştırmalara göre sabahları erken kalkma alışkanlığı, yaratıcılığınızı göstermeye yardımcı olabilir. Üstelik özgüveniniz de artar çünkü tüm rakipleriniz uyurken siz çalışmaya başlamış olursunuz. Özellikle stresli konuları sabah 08:00’den önce çözmek, günü daha verimli kullanmanızı sağlar ve kaygı seviyenizi düşürerek motivasyonunuzu yükseltir. Öte yandan şimdiye kadar alıştığınız zamandan iki buçuk saat erken uyanırsanız, haftada 17, ayda 70 saat fazladan vaktiniz olacağını bir düşün! Herkesin zamansızlıktan şikayet ettiği günümüz dünyasında, yılda fazladan 840 saatiniz olmasını istemez miydiniz? Seçim sizin...

 

Erken Kalkmak Başarılı İsimlerin de Tercihi
 

 
Dünyanın en başarılı kişilerinin güne çok erken saatlerde başladığını biliyor musunuz? Dikkat dağıtıcı faktörlerin olmadığı bu saatlerde, dingin bir bedenle güne başlayabilirsiniz. Business Insider’ın raporuna göre aralarında Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey ve Apple’ın CEO’su Tim Cook gibi isimlerinde bulunduğu pek çok kişi güne çok erken saatlerde başlıyor. Jack Dorsey 05.30’da uyanarak meditasyon ve spor yaparken, Tim Cook ise saat 04.30 gibi e-maillerine cevap vermeye başlıyor.
 
 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
3 + 0 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.