Ana içeriğe atla

Kişisel Bakım

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Göz Altı Morluklarına İyi Gelen 5 Doğal Yöntem
Göz Altı Morluklarına İyi Gelen 5 Doğal Yöntem

iyihisset.com

05 Ağu 2018

Vücudumuzun en fonksiyonel organlarından biri kuşkusuz ki gözlerimiz. Gözlerimiz ile ilgili günlük hayatımızda birçok sorunla karşılaşabiliyoruz. Ancak en fazla canımızı sıkan ve en sık karşılaştığımız sorunların başında göz altı morlukları ya da diğer adıyla göz altı halkaları geliyor. Dış görünüşümüzü büyük ölçüde değiştiren göz altı morlukları, aynı zamanda bazı istenmeyen hastalıkların da belirtisi. Genetik nedenler, düzensiz uyku, yorgunluk, aşırı stres, yetersiz beslenme gibi birçok etkenden kaynaklanan göz altı morluklarından kurtulmak ise mümkün. Sizler için göz altı morluklarından kurtulabileceğiniz doğal yöntemleri derledik.

Papatya çayı

Papatya çayı göz altı morluklarına iyi gelen ve etkili yöntemlerden birisi. Yapmanız gerekenler ise çok basit. Öncelikle iki bardak kaynar suya bir tutam papatya çayı ekleyin ve çayın demlenmesini bekleyin. Daha sonra yaklaşık olarak 5-6 dakika kadar ılımasını beklediğiniz çaydan hazırladığınız kürü, düzenli olarak göz altı morluklarınızın üzerine pamukla hafifçe uygulayın. Azalmayı siz de fark edeceksiniz.

Patates ve maydanoz

Kabuklarını soyduğunuz ve rendelediğiniz yarım patatesin üzerine 2 çay kaşığı maydanozu elinizle kopararak ilave edin. Daha sonra bir kaşık yardımı ile karıştırın. Ardından iki adet gazlı bezin içerisine bu karışımları ekleyerek gözaltlarınıza yerleştirin ve 5-10 dakika kadar bekleyin. Bu formülü haftanın 3-4 günü uygulayın ve göz altı morluklarınızdaki inanılmaz azalmayı görün.

Yeşil çay ve elma kabukları  

Göz altı morluklarına neden olan sorunlarla uğraşmanın bir diğer yöntemi de yeşil çay ve elma.  Her akşam bir tutam yeşil çayı demleyin ve ılıdıktan sonra bir pamuk yardımıyla göz altlarınıza uygulayın. Cildinizi yeşil çayı emdikçe bu uygulamayı tekrarlayın. Ardından göz altı morluklarınızın üzerine elma kabukları yerleştirerek bir süre bekleyin.

Türk kahvesi ve elma

Göz altı morluklarına ne iyi gelir sorusunun bir yanıt da Türk kahvesi. Türk kahvesi sadece tadıyla ve ihtişamıyla bizleri büyülemekle kalmıyor, aynı zamanda göz altı morluklarına da iyi geliyor. Elmayı rendeleyip suyunu sıkın. Ardından içerisine bir tatlı kaşığı Türk kahvesi ilave edip gazlı bezin arasına yerleştirin. Daha sonra göz altı morluklarınızın üzerine hazırladığınız gazlı bezi yerleştirin ve bu uygulamayı haftada üç defa tekrarlayın.

İncir

Göz altı morluklarına iyi gelen bir diğer bitki ise incir. Uygulaması ise oldukça kolay. Taze bir inciri ortadan ikiye ayırın ve göz altı morluklarınızın üzerinde yaklaşık olarak 15 dakika kadar bekletin. Bu işlemi her gün tekrarladığınızda göz altı morluklarınızın giderek azaldığına tanık olacaksınız.

 

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.