Ana içeriğe atla

Kişisel Bakım

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Ferah ve Her Daim Taze Nefesler için 5 Öneri
Ferah ve Her Daim Taze Nefesler için 5 Öneri

iyihisset.com

27 Haz 2020

Gün içerisinde birçok insanla karşılaşıyor, konuşuyor ve iletişim kuruyoruz. Özellikle iş dünyasında, dış görünümümüz ve fiziksel yapımız oldukça dikkat çekiyor. Tüm bunları düşündüğünüzde, sabah kalktığınız andan yatana kadar geçen sürede her zaman taptaze, ferah, sağlıklı ve güzel kokan bir nefesiniz olmasını kim istemez? Bir yandan ilk izleniminizi tamamlayan ve sizin hakkınızda fikir veren bir yandan sağlığınız hakkında önemli ipuçları içeren nefesinizi taze tutmak sizin elinizde. İşte bunun için birkaç öneri…

Koku yapan yiyecekleri az tüketin

Her zaman taze olan ve kokmayan bir nefesiniz olsun istiyorsanız, öncelikli olarak koku yapan yiyecekleri daha nadir tüketmelisiniz. Sarımsak ve soğan başta olmak üzere ağız ve midenizde kokuya neden olacak ve bu sebeple de doğrudan nefesinizi etkileyecek besinleri daha az tüketin. Eğer bu tarzda besinler yiyecekseniz ardından mutlaka dişlerinizi fırçalayın ve nefesinizi ferah yapacak gargara, karanfil ya da sakız çiğneme vb. bir işlem uygulayın.

Diş sağlığınıza dikkat edin

Ferah ve sağlıklı bir nefes için dikkat etmeniz gereken noktalardan biri de diş sağlığınızdır. Ağız kokusunu doğrudan etkileyen ve vücut içerisinde kalıcı daha başka birçok soruna neden olan diş sağlığı için düzenli bakım yaptırmaya özen gösterin. Bunun dışında günlük diş bakımınızı yapmayı; günde iki kez fırçalamayı, diş ipi ile temizlik yapmayı ve ağız bakım sularını kullanmayı alışkanlık haline getirin.

Diş sağlığı, sadece ağız ile ilgili olarak düşünülse de vücudumuzdaki birçok hastalığın ya habercisi ya da doğrudan nedeni olabilmektedir. Çürük ya da bakımsız dişler, zamanla daha büyük sorunlara yol açabilmektedir. Siz de göz ve diş doktoru muayenesi, diş taşı temizliği gibi birçok hizmetlerden yararlanabileceğiniz İkisi Bir Arada Ferdi Kaza Sigortası ile diş ve göz sağlığınızı koruma altına alabilirsiniz. Ücretsiz olarak sunulan bu hizmetlerin yanında kaza sonucu sürekli sakatlık durumunda da maddi güvence sağlayan İkisi Bir Arada Ferdi Kaza Sigortası, beklenmedik durumlar için yanınızda…

Bol bol su için

Su içmek de taze bir nefese sahip olmak için çok önemli bir adımdır. Gün içinde sık aralıklarla su içerek bir yandan ağzınızı ve dişlerinizi temizleyebilir, yemek artıklarını yutabilir, bir yandan da mideniz ve bağırsak sisteminizi rahatlatarak olası kötü kokuların önüne geçebilirsiniz.

Öğünlerinizi düzenli alın

Öğün atlamak ve uzun süre aç kalmak da ağız kokusunu bozarak nefesinizi etkileyen diğer bir durumdur. Bunun için kahvaltıdan başlayarak günlük öğün sıralamasını atlamamaya özen gösterin. Uzun süreler bir şeyler tüketmediğinizde ağız ve diliniz kuruyacaktır. Bunun için öğünleri saatinde ve doğru miktarlarda tüketin ve ardından mutlaka ağız ve diş bakımınızı yapın.

Mutlaka gargara yapın

Her daim temiz, ferah ve taze bir nefesiniz olsun istiyorsanız gargara yapmayı da ihmal etmeyin. Dişlerinizi ve dilinizi düzenli olarak fırçalasanız dahi ağzınızın içerisinde yemek artıkları kalabilir. Bunu önlemek ve yemek sonrasında ağzınızda kalan kötü kokuları geçirmek için gargara yapabilirsiniz. Ağız kokusuna neden olan bakterileri bu yolla temizleyebilir ve nefesinizi tazeleyebilirsiniz.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.