Evde Yüz Masajı Nasıl Yapılır?

Buradasınız

Hareket Et 25 Kasım 2020

Yorgun geçen bir günün ardından eve geldiğimizde günümüzün bütün stresini yüzümüzde hissedebiliriz. Cildimiz maruz kaldığı kirli havaya, stresli olmanıza ve daha birçok duruma tepki verir ve rahatlamaya ihtiyaç duyar. Buna bir çözüm olarak yüz masajı, evde kolaylıkla ve kısa sürede yapabileceğiniz rahatlatıcı bir etkiye sahip. Sizi rahatlatırken aynı zamanda kaslarınızı çalıştırıyor, böylelikle kırışıklıklar azalıyor, hızlanan kan dolaşımı ile canlı ve genç bir cilde sahip oluyorsunuz. Düzenli yaptığınızda cildinizde meydana gelen değişimi ve ruh halinizin nasıl iyileştiğine şahit olacaksınız. Bu masajı iyi bir nemlendirici kremle ya da besleyici cilt yağlarıyla yapmanız etkisini artıracaktır.

Alın masajı

Parmaklarınızı kaşlarınızın arasına yerleştirin ve oradan başlayarak önce saç diplerinize sonra şakaklarınıza olacak şekilde hareket ettirin ve bu hareketi 5 kez tekrar edin.

Göz masajı

Parmaklarınızı gözlerinizin altına yerleştirin ve soldan sağa olacak şekilde saat gibi hareket ettirin ve bu işlemi 5 kez tekrar edin.

Yanak masajı

Parmaklarınızı elmacık kemiklerinizin altına yerleştirin ve kulaklarınıza doğru hareket ettirin ve bu işlemi 5 kez tekrar edin.

Boyun masajı

Ellerinizi boynunuza yerleştirin ve aşağıdan yukarıya doğru hareket ettirin ve işlemi 5 kez tekrarlayın.

Çene Masajı

Parmaklarınızı eklemlerinizden olacak şekilde çenenizin altına yerleştirin ve kulaklarınıza doğru aşağıdan yukarıya olacak şekilde hareket ettirin ve işlemi 5 kez tekrarlayın.

Gülüşünüzü destekler

Doğru bir yüz masajı, fiziksel olarak rahatlamanızın ötesinde gülüşünüzü de daha estetik ve güzel hale getirebilir. Esneyen ve rahatlayan yüz kaslarınız, güzelleşen cildiniz ve üzerinize yüklenen pozitif enerji ile çok daha iyi bir gülüşe sahip olabilir ve girdiğiniz tüm ortamlarda hemen fark edilebilirsiniz.

Hayat boyu gülmek, neşeli olmak ve yaşama pozitif şekilde bakabilmek, ulaşması oldukça zor ancak yapabildiğiniz taktirde de sizi çok daha mutlu yapacak bir durumdur. Buna ulaşmak zor çünkü hayatın içerisinde hepimizi bekleyen birçok risk ve olası olumsuz durum var. Bunların önüne geçmek ve hazırlıklı olmak, aynı zamanda da hayata daha pozitif bakabilmek için siz de Gülen Yüzler Ferdi Kaza Sigortası’nı yaptırabilirsiniz. Ücretsiz diş sağlığı hizmetleri sunan bu sigorta ile siz ve sevdikleriniz güvenle gülümseyebilecek.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
5 + 5 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.