Ana içeriğe atla

Kişisel Bakım

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Duru Bir Cilt İçin Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?
Duru Bir Cilt İçin Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

iyihisset.com

11 Tem 2018

Doğallığın ve az makyajla mükemmel görünmenin gündemde olduğu bugünlerde duru ve her daim ışıldayan bir cilde sahip olmak için uymanız gereken 10 altın cilt bakımı kuralını sizler için yazdık.

Bol Bol Su İçmek

Her gün en az 2,5 litre su içmek, vücudunuzda biriken toksinleri atmanıza yardımcı olacağı ve kan dolaşımınızı düzenleyeceği için sadece 30 günde cildinizin ışıl ışıl parlamasını sağlar.

Güneş Koruyucusunu İhmal Etmemek

Sadece yaz mevsiminde ve plajda değil, yılın 12 ayı boyunca güneş koruyucusu sürmeden dışarıya adım atmamalısınız. Alacağınız bu önlem, cildinizde koyu lekeler ve renk dengesizlikleri oluşmasının önüne geçer.

Gece Uykusuna Dikkat Etmek

Her gece 23:30’dan önce tamamen karanlık bir odada uyumak, melatonin salgısını harekete geçirir ve böylece uykuda olduğunuz süre boyunca cilt hücreleriniz yenilenir.

Terlemek

Düzenli spor yapmak, hareket etmek ve bunun sonucunda terlemek cilde en iyi gelen alışkanlıklardan. Çünkü terlemek gözeneklerde biriken atıkları ve toksinleri kolayca dışarı atmanızı sağlayan bir detoks görevi görür.

Makyajı Temizlemeden Yatağa Girmemek

Makyaj temizleme alışkanlığı kazanmak uzun vadede ciltte gözenekleri arındırır ve cilt renginin koyulaşmamasını sağlar.

Yüzü Mutlaka Soğuk Su İle Yıkamak

Yüzünüzü her sabah ve her akşam soğuk (hatta mümkünse buzlu) su ile yıkamak, gözeneklerin sıkılaşmasına ve cilt dokusunun daha dinç kalmasına yardımcı olur.

Gece Nemlendirici Sürmeyi Alışkanlık Haline Getirmek

Geceden sabaha kadar geçen süre boyunca cilt dinlenmeye çekilir ve kendini onarır. Bu yüzden yatmadan önce mutlaka soğuk su ile temizlenmiş cilde gece kremi uygulanması gerekir.

İşlenmiş Gıdalardan Uzak Durmak

Şeker, trans yağ, rafine unlar, katkı maddeleri ve bolca tuz içeren paketli gıdalardan uzak durmak sadece birkaç hafta içinde cildinizde büyük bir fark yaratır.

Sigara İçilen Ortamlardan Kaçınmak

Sigara içmenin sağlığa ve cilde zararlarından zaten bahsetmeye gerek yok. Ancak sigara içilen yerlerde fazla zaman geçirmek de cilde en az sigara kullanmak kadar zarar verebilir.

Green Juice Tüketmek

Duru ve gergin bir cilt “içten gelir”. Bu yüzden antioksidan özelliğe sahip ve vücudun alkali dengesini sağlayan yeşil sebze ve meyvelerden yapılan içecekleri düzenli tüketmek gerekir.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.