Daha Genç Gösterecek 7 Makyaj Hilesi

Buradasınız

Hareket Et 20 Şubat 2017

Her yaşta kusursuz görünmek hepimizin hayali. Hem doğal güzelliği korumak hem de daha genç görünmek istediğimizde ise imdadımıza makyaj hileleri yetişiyor. İşte hangi yaşta olursanız olun sizi daha genç gösterecek 7 makyaj hilesi. 

1. Adım: Pürüzsüz Ciltle Başlıyoruz

Makyaja başlarken, ince yapılı ve ışığı yansıtan bir baz her zaman daha uygundur. Bu sayede kırışıklıklar kapatılarak ciltte pürüzsüz bir görünüm sağlamak mümkün. 

2. Adım: Cilt Rengini Eşitleyelim

Aslında bu adım tüm ciltler için geçerli. Makyaj yaparken yapılan en büyük hata, kat kat sürülen tam kapatıcı fondötenlerdir. Bu nedenle maske etkisini ortadan kaldırmak için orta kapatıcılıkta bir ürün kullanmak en iyisi. Burada amaç cildi tamamen örtmek değil, ciltteki küçük kusurları gizleyerek cilde kadifemsi bir doku ve bakımlı bir görünüm vermektir.

3. Adım: Sıra Geldi Kaşlara

Makyaj hilesi yapmanın bir diğer yolu da kaşlara doğru şekli vermek. Yüze belli bir karakter kazandıran, güzel ve doğru bir kaş şekli, oldukça önemli bir detay. Çünkü doğal kaşlar, yüzün bakımlı olduğunu hissettirir. Güzel bir kaş kemeri ve doğru seçilmiş renkler, yüzün taze görünmesini sağlar. Diğer yandan kaş doldurma sırasında koyu gri ve siyah renkleri kullanmamaya özen göstermelisiniz. Sıcak gölgeler daha genç bir görünüm kazandırır.

4. Adım: Kirpikleri Öne Çıkarıyoruz

Ucu sivri bir göz kalemiyle (eyeliner kullanmayın) kirpiklerin en üst satırında ince ve siyah bir çizgi çizin. Kirpik üstlerinde görünen bu incecik çizgi, kirpiklere yoğunluk kazandırarak bakışlarınıza derin bir anlam katacaktır. 

5. Adım: Gölgelerin Gücü Adına

Gözlerde yoğunluk yaratmak için göz kapaklarına gölgeler uygulayabilirsiniz. Yapması zor görünse de aslında oldukça basit. İlk olarak pastel tonlardaki açık renk farı, gözün iç köşesine hafifçe sürdükten sonra dış köşelere de koyu renk far sürün. Koyu renk olarak çikolata, gri, kahverengi ya da mor tonlarını tercih edebilirsiniz. Hem ağır görünmemesi hem de cildinizde kırışıklık yaratmaması için gölgeyi göz kapağınızın çukurda kalan kısmına uygulayın. Bu arada allık yardımıyla elmacık kemiklerini vurgulamayı unutmayın.

6. Adım: Dudaklardaki Kalıcı Etki için

Dudak makyajının kalıcılığını artırmak için iyi bir dudak kaleminden yardım alabilirsiniz. Kalemler sadece dudak çerçevelemede değil, tüm dudağı örtecek şekilde de uygulanabilir. Ombre görünümünden hoşlanıyorsanız, iç köşeleri daha koyu bir kalemle çizebilirsiniz. Mat dudakları seviyorsanız, üzerine ruj sürmenize gerek yok. Bu haliyle de gayet güzeller…

7. Adım: Dolgun Dudaklar İstiyorsanız

Parlak bir etki oluşturmak için kalem üzerine ruj uygulayabilirsiniz. Daha açık bir renkle dudaklarınızın ortasını, koyu renkle de dış köşelerini boyayarak dudaklarınızı ombre etkisiyle dolgun gösterebilirsiniz. Dudaklarda parlak görünümü seviyorsanız, üzerine şeffaf dudak parlatıcısı sürebilirsiniz. 

Sonuç Sizce de Mükemmel Olmadı mı?

Bu 7 makyaj hilesi ile gözle görülür değişimi fark etmemek elde değil. Ancak her ne kadar gençleştiren makyaj hilesi desek de makyajın amacı gençleştirmek değil, her yaştan kadının güzelliğini vurgulamak ve kendine güven duymasını sağlamaktır. Çünkü siz zaten her yaşta güzelsiniz…

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
17 + 2 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.