Ana içeriğe atla

Kişisel Bakım

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Cilt Bakımında C Vitamini Serumu Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Cilt Bakımında C Vitamini Serumu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

iyihisset.com

03 Tem 2018

Victoria Secret modellerinin cilt güzellik sırları arasında yer alan C vitamini serumu cildi yenilemesiyle ünlü. Antioksidan içeriği ile her derde deva niteliği taşıyan C vitamini, söz konusu cilt bakımı olduğu zaman da hünerlerini sergiliyor. İşte C vitamini serumu hakkında bilmeniz gerekenler!

Nasıl Kullanacaksınız?

C vitamini serumunu cilt tipinize göre günde bir ya da iki kez kullanabilirsiniz. Serumu kullanırken cildinizin temiz ve makyajsız olmasına özen göstermelisiniz. Günlük cilt temizliğiniz sırasında da kolaylıkla uygulayabileceğiniz bu serumu dilerseniz kendiniz de hazırlayabilirsiniz.

Ev Yapımı C Vitamini Serumu

Bir kase arıtılmış suya iki yemek kaşığı C vitamini tozunu ekleyerek toz iyice eriyene dek çırpıcı yardımıyla karıştırın. İçine iki yemek kaşığı aloe vera jeli de ekleyebilirsiniz. E vitamininden de faydalanmak istiyorsanız, bir bölü dört yemek kaşığı E vitamin yağını da ekledikten sonra yeniden karıştırabilirsiniz. İyice erimiş olan bu karışımı koyu renkli cam bir şişeye aktararak buzdolabına koyun ve yaklaşık iki hafta kadar bekletin. Sonrasında serumunuz kullanıma hazır.

Kolajen Üretimini Sağlar

Hepimizin vücudunda belli bir miktarda kolajen vardır ancak yaşın ilerlemesiyle birlikte kolajen azalmaya başlar. Kemiklerimizde, kaslarımızda, derimizde, liflerimizde bolca bulunan kolajen, ek gıdalardan da alınabilen mükemmel bir protein türüdür. C vitamini serumu da cilde sıkılık ve parlaklık sağlayan kolajeni bizlere kazandıran bir yöntemdir.

Güneşin Zararlı Etkilerine Karşı Korur

Yaz boyunca cildimizi güneşe karşı korumak zorundayız. Güneşten korunmak için koruma faktörlü kremlerden yararlanabileceğiniz gibi C vitamini serumunu da kullanabilirsiniz. Dr. Mehmet Öz, C vitamini serumunun UV ışınlarına karşı koruma sağladığını söylüyor. Koruma faktörlü kremlerle sürüldüğü zaman daha etkili sonuç veren C vitamini serumunu güneş yanıkları tedavisinde de kullanabilirsiniz.

Çatlakları Tedavi Eder

Vücudunuzda oluşan çatlaklarla başınız dertteyse de C vitamini serumundan faydalanabilirsiniz. Cildinize sağlıklı bir görünüm veren C vitamini serumu, derinize esneklik kazandırarak çatlakların oluşumunu engelliyor ve var olan çatlakları azaltıyor. Özellikle kilo alıp verme ve hamilelik sonrasında oluşan çatlaklar üzerinde etkili olan serumu masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

Cilde Parlak Bir Görünüm Verir

Parlak ve gergin bir cilde sahip olmayı kim istemez ki? Cildinizde oluşan lekelenmeler, C vitamini serumu sayesinde azalma gösterir. Özellikle yaz sonrasında yüzünüzde meydana gelen güneş lekeleri ve yaştan itibaren oluşan lekelenmeleri bu etkili serum sayesinde azaltabilirsiniz.

Göz Çevresinde Etkili

Gözlerinizin etrafında oluşan halkalardan şikayetçiyseniz C vitamini serumunu kullanabilirsiniz. Göz altı morlukları üzerinde de etkili olan bu serumu, hafif masaj yaparak uyguladığınız zaman istediğiniz sağlıklı görünüme kavuşmanız mümkün.

Cildi Nemlendirir

Kuru bir cilt tipine sahipseniz yaz-kış demeden özellikle de yüzünüzü nemli tutmaya özen göstermeniz gerekir. Nemlendirici sürmenize rağmen cildiniz hâlâ kuruysa, C vitamin serumunu denemelisiniz. Cildinizin ihtiyaç duyduğu vitamini takviye edebilen C vitamin serumunu kurumuş cildinize sürerek nemlendirebilirsiniz.

Gençleştirme Etkisine Sahip

Kaç yaşında olursanız olun, her zaman daha dinç ve genç bir cilde sahip olmayı istemek en doğal hakkınız. Cildinizde yaşlanmadan dolayı meydana gelebilecek kırışıklıkları engellemek için 20’li yaşlardan itibaren C vitamin serumunu kullanmaya başlayabilirsiniz. Yaşlılığa bağlı kırışıklıklarınız ve çizgileriniz için de bu serumu tercih etmeniz mümkün.

Cilt İltihaplarını Geçirir

Cildinizde kızarıklık, şişkinlik gibi iltihaplanmalar varsa C vitamini serumu şikayetlerinizi azaltabilir. İltihaplanma sebebiniz ne olursa olsun gidişat genellikle kızarıklık, kaşıntı ve döküntüyle sonuçlanır. İşte bu noktada C vitamin serumunu devreye sokabilir ve cildinizdeki bu istenmeyen duruma bir son verebilirsiniz.

Sivilce İzleriyle Savaşır,

Yaşınız kaç olursa olsun her zaman sivilce problemi ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Sivilcelerin oluşturduğu izleri kolajen etkisi ile yok eden ve cildinize istediğiniz görünümü veren C vitamini serumunun bu tedavi edici yönünden de faydalanabilirsiniz.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.