Cildine En Uygun Parfümü Nasıl Seçersin?

Buradasınız

Hareket Et 07 Ekim 2021

parfüm, seçme, koku, beden

İnsanoğlunun, Mısırlılar, Hintler, Çinliler, Araplar ve Yunanlılar gibi eski medeniyetlerden bu yana parfüm kullandığı biliniyor. Günümüzde de koku önemli bir imaj göstergesi olarak öne çıkıyor. Karakteristik bir parfüm seçmek, bulunduğun her ortamda seni bir adım öne taşır ve kokunla çevrendekilerde iz bırakabilirsin. Cildin için en doğru parfümü nasıl seçmen gerektiği ile ilgili sana minik bir rehber hazırladık.

Cildinin yapısını belirlemelisin

parfüm, seçme, koku, beden, kadın

Her insanın cilt tipi farklılık gösterir. Yağlı, kuru, dirençli veya hassas bir cildin olabilir. Öncelikle cildinin tipini belirlemeli, ardından doğru parfümü arayamaya başlamalısın. Bu sayede yol haritanı belirlemen daha kolay olacaktır.

Yaşam biçimine göre seçim yapmalısın

parfüm, seçme, koku, beden, erkek

Parfümünü seçerken yaşam tarzını göz önünde bulundurmalı ve yaşam biçimine uygun bir parfüm seçmelisin. Beslenme şeklin, sosyal ve iş yaşamın, kültürel değerlerin gibi birçok faktör parfüm seçmen için önemli kriterler arasında yer alıyor.

Kullanım alanına dikkat etmelisin

parfüm, seçme, koku, beden, kadın

Parfüm seçimi yaparken dikkat etmen gereken bir diğer konu ise parfüm kullanarak gireceğin ortamın neresi olduğu. Sosyal yaşamın için ayrı, iş yaşamın için ayrı parfüm seçebilirsin. Bu sayede farklı kokulardan yararlanmakla kalmayacak aynı zamanda çok iyi bir hamlede bulunacaksın.

Karşı cinsten yardım alabilirsin

parfüm, seçme, koku, beden, kadın

Parfüm seçimi yaparken birçok koku arasında kararsız kalabilirsin. Bu noktada dürüst olduğuna inandığın ve zevklerine güvendiğin bir karşı cins ile parfüm seçimi yapabilirsin. Son kararı partnerinizin vermesine izin verebilirsin. Bu sayede doğru kokuyu bulma ihtimalin biraz daha artacaktır.

Parfümü üzerinizde denememelisin

parfüm, seçme, koku, beden, erkek, deneme

Parfüm seçimi yaparken parfümlerin kokusunu daha iyi anlamak ve algılamak adına parfümü üzerine değil, çeşitli kartlara sıkmalısın. Ayrıca bu kartları hemen koklamak yerine bir süre beklemelisin. Bu sayede parfümün gerçek etkisini görebilirsin.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
8 + 8 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.