Ana içeriğe atla

Kişisel Bakım

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Çabuk Kırılan Tırnakları Güçlendirecek 5 Doğal Yöntem
Çabuk Kırılan Tırnakları Güçlendirecek 5 Doğal Yöntem

iyihisset.com

09 Şub 2020


Kış aylarında soğuk havaların etkisiyle yıpranan tırnaklar, ne yazık ki mevsim geçişlerinde iyice güçsüzleşip kırılabiliyor. Eğer siz de kırılan tırnaklarınızdan şikayetçiyseniz ve evde uygulayabileceğiniz doğal tırnak güçlendiriciler arıyorsanız doğru yerdesiniz! Dakikalar içerisinde uygulayabileceğiniz, kolaylıkla hazırlanan en etkili tırnak güçlendirici yöntemleri sizler için yazdık.

 

İşte kırılan tırnaklarla mücadele etmek için uygulayabileceğiniz 5 tırnak güçlendirici yöntem...

 

1. Zeytinyağı uygulamak

Zeytinyağı, tırnaklarınız için harika bir nemlendiricidir. Uzmanlar, hasarlı tırnakları onarmak için sık sık zeytinyağı tercih eder. Zeytinyağının mucizevi etkilerinden faydalanmak için tırnak etlerinize birkaç damla zeytinyağı damlatın ve masaj yaparak uygulayın. Ayrıca haftada bir kez bir kasenin içerisine zeytinyağı koyabilir; el ve ayak tırnaklarınızı bu kaseye batırarak beş dakika kadar bekletebilirsiniz. Özellikle uykudan önce tercih edebileceğiniz bu yöntem, tırnaklarınızın hızlı bir şekilde güçlenmesine yardımcı olur.

 

2. Avokado yağı uygulamak

Avokado yağı, son yıllarda sık sık tercih edilen nemlendiricilerden biri. Avokadonun mucizevi etkilerinden faydalanmak istiyorsanız çeyrek avokadoyu güzelce ezebilir, içerisine birkaç damla zeytinyağı ekleyerek ellerinize uygulayabilirsiniz. Özellikle gece saatlerinde uygulayabileceğiniz bu uygulamanın ardından ellerinizi bir süre yıkamamaya özen göstermelisiniz. Eğer sık sık kırılan tırnaklara sahipseniz günde iki kez bu uygulamayı yapmanız çok daha etkili sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır.

 

3. Limon ve bitkisel yağ uygulamak

Bu uygulama için herhangi bir bitkisel yağ tercih edebilirsiniz ancak zeytinyağı, en sağlıklı seçim olacaktır. Bir tatlı kaşığı bitkisel yağın içerisine birkaç damla limon suyu damlatın ve hazırladığınız bu karışımı tırnaklarınıza ve tırnak etlerinize nazikçe masaj yaparak uygulayın. Eğer vaktiniz varsa bu karışımı gece uygulayabilir, ellerinize eldiven geçirerek sabaha kadar tırnaklarınızın beslenmesine yardımcı olabilirsiniz.

 

4. Çuha çiçeği yağı tüketmek

Çuha çiçeği yağı, sağlıklı tırnaklar için ihtiyacınız olan gerekli yağ asitlerini bol miktarda barındırır. Bu nedenle günlük 1000 mg çuha çiçeği yağı tüketmek, sağlıklı tırnaklar için ihtiyacınız olan yağ asitlerini almanızı sağlar. Tabii çuha çiçeği yağını tüketmeden önce doktorunuza danışmakta ve herhangi bir alerjiniz olup olmadığını öğrenmekte fayda var! Eğer alerjiniz yoksa çuha çiçeği yağını yoğurt ya da peynir gibi yiyeceklerin üzerine damlatarak tüketebilirsiniz.

 

5. Keten tohumu yağı tüketmek

Tıpkı çuha çiçeği yağı gibi bol miktarda yağ asidi içeren keten tohumu, tırnaklarınız için oldukça faydalıdır. Ayrıca keten tohumunun kilo kontrolü üzerindeki olumlu etkileri de yapılan bilimsel araştırmalarla kanıtlanmıştır. Tıpkı çuha çiçeği yağında olduğu gibi keten tohumu yağını da tüketmeden önce bir doktora danışmayı unutmamalısınız. Eğer keten tohumuna ya da keten tohumu yağına alerjiniz yoksa bu besinleri yoğurtlara ya da yemeklere katarak tüketebilirsiniz.

 

Kaynak:

https://www.sabah.com.tr/kadin/2018/01/19/tirnak-kirilmalarini-onleyen-en-dogal-yontemler

http://www.hayatkolay.com/guzellik/kirilan-tirnaklar-icin-5-bitkisel-cozum/

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.