Burun Estetiği ile İlgili Merak Edilenler

Buradasınız

Hareket Et 07 Mayıs 2021

burun, estetik, ameliyat, kadın

Tıp dilinde adı “rinoplasti” olan burun estetiği yüz yapısına uygun kalıcı şekillendirme olarak tanımlanmaktadır. Doğuştan veya sonradan meydan gelen sebeplerden ya da kişinin burun yapısından memnun olmamasından kaynaklanan durumların cerrahi yöntemlerle giderilmesi olarak tanımlanabilir. Günümüzde en ileri teknolojilerle yapılan burun estetiği hakkında merak edilenleri senin için araştırdık.

Kimler yaptırabilir?

burun, estetik, ameliyat, kadın

Burun estetiği yaptırabilmen için en az 17 yaşını doldurmuş olman gerekir. Herhangi bir sağlık probleminde, darbeye bağlı oluşan şekil bozukluklarında ya da isteğe bağlı olarak kemik yapısı oturmuş her birey burun estetiği yaptırabilir.

Burun estetiğine nasıl hazırlanılmalı?

burun, estetik, ameliyat, adam, iğne

Burun estetiği yaptırmaya karar verdikten sonra belirli bir hazırlık süreci bulunuyor. Hazırlık süresinde nasıl bir burun istediğine tam olarak karar vermeli ve doktoruna buna en net biçimde anlatmalısın. Zor denilebilecek bir ameliyat olan burun estetiğinden önce beslenme düzenini sağlamalı, bağışıklığını güçlendirecek besinler tüketmelisin. Sigara kullanıyorsan bunu mutlaka doktoruna belirtmelisin. Bu süreçte doktorunla doğru iletişim kurman hayati önem taşıyor.

Ameliyat sonrası dönem nasıldır?

burun, estetik, ameliyat, kadın, doktor, adam

Ameliyat sonrası burun 2 hafta kadar bandajlarla korunur. Doktorunun görüşüne göre 1 gece hastanede de kalabilirsin. Yaklaşık 1 hafta sonra bandajlar çıkarılıp yerine daha hafif koruyucu bantlar konulur. Ameliyat sonrası dönemde 1 ay boyunca kendini darbeden, ağır işlerden, zorlayıcı hareketlerden özenle korumalısın. Sigara ve alkol gibi maddeler sürecini olumsuz etkileyebilir. Bu sebeple tam anlamıyla iyileşene kadar kullanmamaya özen göstermelisin.

Ameliyat sonucunu hemen görebilir misin?

burun, estetik, ameliyat, kadın, doktor, adam

Burun estetiği yaklaşık 2,5 saat süren bir ameliyat olsa da sonucunu biraz uzun vadede görebilirsin. 1 hafta sonra burnundaki atel çıkarıldığında şekil aşağı yukarı belli olur ancak oluşan şişliklerin çözülmesi biraz zaman alır. Burnun son şekli 6 ay ile 1 yıl arasında belli olur.

İdeal bir burun estetiği nasıl olmalıdır?

burun, estetik, ameliyat, adam

Önemli olan burnun yüzün diğer organlarıyla uyumlu ve tüm fonksiyonlarını yerine getirebiliyor olmasıdır. Nefes alman rahat olmalıdır.

Hangi tekniğin kullanılacağına nasıl karar verilir?

burun, estetik, ameliyat, kadın, doktor

Burada hastanın ve uzman doktorun ortak görüşü çok önemlidir. Kişinin yüz ve kemik yapısı, hastanın tam olarak ne istediği ve burun derisi tekniğin belirlenmesinde önemli rol oynar.

Rahat nefes almak en doğal hakkın. Kendinin ve ailenin geleceğini düşünürken nefesinin daralmasına izin verme. QNB Sigorta’nın sunduğu “Akıllı Hayat Sigortası” ile hem seni hem aileni güvenle gülümsetecek harika bir çözüm sunuyor. Bu sigorta sayesinde karşılaştığın beklenmedik risklere karşı korunabilir ve vergi avantajından faydalanabilirsin.

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
18 + 0 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.